Bradley Wiggins Final Etabının ve 2012 Paris Nice’in Galibi

11/03/2012  //     //  Genel

 

Paris’den başlayan “Güneşe Yarış” bugün Nice’de gerçekleşen Bireysel Zamana Karşı final etabı ile sona erdi. İngiliz Bradley Wiggins’in gerek takımına gerekse medya ile dünyaya, genel sıralama iddialısı olarak kendini kanıtlama turu olarak gördüğü Paris Nice’in 2012 galibi olmayı başardı. Genel Sıralama için yeterli olmadığı söylentilerine bu yarış ile cevap vermek isteyen Wiggins, 8.günde hem zorlu Col d’eze tırmanışının galibi hem de 2012 Paris Nice’in liderlik mayosu olan Sarı Mayosu ile turu tamamladı.

 

 

 

9,6 kilometrelik tırmanış profilindeki final etabı tırmanışı Col d’eze gününe başlarken genel sıralamada büyük bir rekabet sözkonusuydu. Bir yandan da Sarı Mayonun sahibi Bradley Wiggins ve onu genel sıralamada 6 saniye gibi bir farkla yakınen takip eden Vacansoleil’in Hollandalı sporcusu Lieuwe Westra vardı. Parkur profili Westra’ya oldukça uygun bir profilde olduğu için gün sonunda sarı mayonun el değiştirmesi mümkün olabilirdi. Ancak daha iyi tırmanabilmek için 8 kilo veren ve Paris Nice galibiyetinin hedefleri için önemi yüksek olan Bradley Wiggins, verdiği kiloların hakkını verdi. Önceki yıllarda olsa bu profil Wiggins’in sonu olabilirdi. Ancak SKY takımının İngiliz sporcusu Wiggins’in öncelikli hedefinde kilo verip tırmanış geliştirdiği bilinmesi ve 2012 de ulaştığı performans ile günü 9,6 kilometrelik tırmanış profilindeki zamana karşı yarışını galip bitirmesini sağladı. Lieuwe Westra’nın 2 saniye önünde bitiren Bradley Wiggins hem final etabının hem de 2012 Paris Nice’in galibi olarak günü tamamladı.

 

Paris Nice 8.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:19:12
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM 0:00:02
3 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:00:33
4 Simon Spilak (Slo) Katusha Team 0:00:47
5 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun 0:00:51
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:52
7 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:58
8 David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:00:59
9 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:06
11 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank
12 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat 0:01:07
13 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:15
14 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
15 Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale 0:01:16
16 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:01:21
17 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:01:26
18 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:01:27
19 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
20 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM 0:01:28
21 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:01:32
22 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step 0:01:33
23 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:01:35
24 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
25 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:01:37
26 Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:01:41
27 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team 0:01:43
28 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:01:44
29 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
30 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun
31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:01:46
32 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun 0:01:48
33 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
34 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i 0:01:49
35 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat
36 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:52
37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:01:54
38 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
39 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:01:55
40 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:01:57
41 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team 0:01:58
42 Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale 0:02:01
43 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:02:03
44 Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team 0:02:08
45 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:02:09
46 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team
47 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:02:17
48 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:02:18
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne 0:02:21
50 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM 0:02:22
51 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun 0:02:23
52 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:02:24
53 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:27
54 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat
55 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
56 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:02:29
57 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:31
58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:02:33
59 Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team 0:02:34
60 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
61 Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:02:36
62 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:37
63 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:02:38
64 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
65 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
66 Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:02:42
67 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:02:43
68 Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team
69 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:02:47
70 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda
71 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:02:48
72 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:02:49
73 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:02:50
74 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:02:54
75 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
76 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:02:55
77 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM 0:02:56
78 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat 0:02:57
79 Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun 0:02:58
80 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i 0:03:03
81 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:04
82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:06
83 Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:03:08
84 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne 0:03:16
85 Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:03:18
86 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:03:19
87 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat
88 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:03:20
89 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:03:21
90 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi
91 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:03:22
92 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:03:25
93 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:03:27
94 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:03:28
95 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:31
96 John Degenkolb (Ger) Project 1T4i 0:03:34
97 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:36
98 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i 0:03:38
99 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
100 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM 0:03:39
101 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
102 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:03:42
103 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:03:43
104 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:03:44
105 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:03:46
106 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne 0:03:50
107 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:03:51
108 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda
109 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM
110 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:03:56
111 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:04:02
112 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda 0:04:03
113 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank 0:04:04
114 Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale
115 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:06
116 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step
117 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi
118 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:04:11
119 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:04:17
120 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:04:20
121 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:04:22
122 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda
123 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:04:27
124 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
125 Koen De Kort (Ned) Project 1T4i 0:04:28
126 Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team 0:04:29
127 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:04:30
128 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:37
129 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:41
130 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:04:48
131 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team 0:04:56
132 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:04:57
133 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:04:58
134 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:04:59
135 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:05:05
136 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:05:18
137 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda 0:05:51
138 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat 0:06:20
HD Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
DNS Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i
DNS Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
DNS Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
DNS Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
DNS Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team
DNS Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

 

 

 

8.Etap Sonunda Paris Nice Genel Sıralaması:

 

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 28:12:16
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM 0:00:08
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:10
4 Simon Spilak (Slo) Katusha Team 0:01:24
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:54
6 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat 0:02:13
7 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:02:21
8 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:02:42
9 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:03:30
10 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:03:59
11 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun 0:04:28
12 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:04:40
13 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:41
14 Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale 0:04:50
15 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank 0:05:26
16 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:05:33
17 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:05:54
18 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:06:11
19 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat 0:06:13
20 Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale 0:06:28
21 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:06:33
22 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:06:38
23 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:06:39
24 Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:06:46
25 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:52
26 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team 0:07:12
27 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:07:14
28 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:07:35
29 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM
30 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:07:45
31 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:08:32
32 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:08:55
33 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:09:02
34 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun 0:09:05
35 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step 0:09:09
36 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:09:19
37 Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team 0:09:26
38 Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale 0:09:38
39 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:09:49
40 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun 0:10:39
41 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:10:47
42 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:00
43 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:11:06
44 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:11:56
45 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:13:05
46 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:13:06
47 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat 0:13:36
48 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:14:32
49 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:14:34
50 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:14:38
51 Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun 0:14:45
52 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:14:54
53 Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:14:55
54 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:15:58
55 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:16:54
56 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:17:05
57 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:17:11
58 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM 0:18:34
59 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:18:36
60 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:18:56
61 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:18:57
62 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:19:02
63 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:19:42
64 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat 0:19:46
65 Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team 0:21:02
66 Koen De Kort (Ned) Project 1T4i 0:21:07
67 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM 0:22:13
68 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:22:16
69 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun 0:22:22
70 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:22:36
71 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i 0:22:40
72 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:22:43
73 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:25:56
74 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:26:03
75 Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:26:06
76 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:26:23
77 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:26:49
78 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i 0:27:08
79 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:27:14
80 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:27:20
81 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:27:38
82 Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:28:18
83 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:28:27
84 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:28:28
85 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:30:15
86 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:30:45
87 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne 0:31:09
88 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda 0:33:53
89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:34:45
90 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:35:18
91 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:35:26
92 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:35:49
93 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank 0:36:56
94 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:37:26
95 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat 0:38:48
96 John Degenkolb (Ger) Project 1T4i 0:39:12
97 David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:40:12
98 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:40:52
99 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:41:03
100 Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:41:35
101 Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team 0:41:48
102 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:41:51
103 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne 0:41:57
104 Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team 0:42:42
105 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team 0:42:53
106 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:44:11
107 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda 0:44:44
108 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:44:49
109 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:45:13
110 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team 0:45:21
111 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:45:33
112 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda 0:46:24
113 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM 0:47:26
114 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:47:32
115 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:48:19
116 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:49:01
117 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:51:02
118 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:51:10
119 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:51:22
120 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:53:53
121 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:54:00
122 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat 0:54:59
123 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:55:20
124 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:56:04
125 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne 0:58:55
126 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 1:00:36
127 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda 1:01:04
128 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank 1:01:59
129 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:03:43
130 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i 1:05:14
131 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:05:27
132 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:06:21
133 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:06:32
134 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 1:08:13
135 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:08:15
136 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 1:08:39
137 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 1:11:05
138 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 1:23:13

 

Tırmanış Klasifikasyonu: Frederik Veuchelen 2 gün üstüste yaptığı kaçışlarla topladığı tırmanış puanları ile Paris Nice’i 64 tırmanış puanı gibi rakipsiz bir liderlikle tamamladı.

 

1 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM 64 puan
2 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne 28
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne 20
4 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun 20
5 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 19
6 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team 15
7 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team 8
8 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 5
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 5
10 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i 5

 

Puan Klasifikasyonu: Bradley Wiggins final etabı sonunda yeşil mayoyu Alejandro Valverde’den alarak Paris Nice’i iki mayo sahibiyetiyle tamamladı.

 

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 92 puan
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 89
3 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM 85
4 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 52
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 50
6 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step 50
7 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 49
8 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 46
9 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM 45
10 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team 45

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın