Blanco Pro Cycling Team: "Sprint Etaplarını Hedefliyoruz"

19/04/2013  //     //  Genel

 

 

 

 

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için önümüzde sadece birkaç sayılı gün kaldı. Takımlar Türkiye’ye gelmeden, favori takımlardan bazıları ile yapmış olduğumuz röportajları sizlerle paylaşmaya Blanco Cycling Team ile devam ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl açılış etabında ve kapanış etabında galibiyet alan Theo Bos, bu yıl da Hollanda takımının kadrosunda 2013 heyecanında rekabete katılacak. Sprint temelli takım kadrosunun Tour of Turkey için ayırdığı isimlerden bir değeri de güçlü sprinter Mark Renshaw. Ancak takımın genel olarak sprint etaplarında iddialı olduğunu alenen gösteren, hızlı isimlerden oluştuğunu belirtmek yerinde olur.

 

Theo Bos, 2013 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun final etabı finişinde

Eski adı ile Rabobank olan Hollanda takımının, Rabobank’ın beklenmedik kararla sponsorluktan çekilmesi ardından sezona Blanco Cycling Team adını alarak başladığını hatırlarsınız. 21 Nisan Pazar günü Alanya’da koşulacak açılış etabı öncesi, Blanco Cycling Team Sportif Direktörü Jeroen Blijlenevs ile takımın bu yılki hedeflerini konuştuk ve 2013 TUR hakkında görüşlerini aldık.

Jeroen Blijlevens, “Takım olarak hedefimiz, Theo Bos ve Mark Renshaw gibi hızlı sprinterlerle sprint etaplarini kazanmak. Stratejimiz mümkün olabildiğince sprint etaplarında olmak üzerinedir. TUR henüz ProTour olmasa da, otelleri, iyi organizyonu ve güzel yollariyla takımımız icin güzel bir yarış. Yakın bir zamanda World Tour olacağını düşünüyorum,” dedi.

Pazar günkü, açılış etabının favorilerinden olan Blanco takımı, geçen yıl açılış etabını alan Theo Bos ile yarın yeniden galibiyet arıyor olacak. Ayrıca, takım kadrosunda yarışacak olan Jetse Bol, bugünkü tweetinde, TUR’un final etabını alacaklarını iddialı sözleriyle deklare etti.

Blanco Pro Cycling Team, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na Moreno HOFLAND, Robert WAGNER, Jetse BOL,Theo BOS, Graeme BROWN, Rick FLENS, Mark RENSHAW ve Jos VAN EMDEN’den oluşan kadroyla katılacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın