Bisiklet Parçalarıyla Yapılabilecek Eşyalar

20/12/2011  //     //  Genel

 

Her zaman en büyük tutkularımdan biridir, hiç yoktan farklı malzemeler kullanarak çok başka bir şeyler yaratmak. Aslında ufak ufak parçaları biriktirerek başladım ama henüz  jantlardan yapılmış bir sehpa, aynakol dişlisi ve eski bir janttan yapılan saat, eski rublelerden yapılmış mumluklar dışında bir şey yapabilmiş değilim ancak amacım birazdan sizlerle resimlerini paylaşacağım gibi güzel eserler yaratmaktır.

Sadece Sram marka ürünler kullanılarak yaratılmış bu üç harika ötesi çalışma gerçekten görür görmez beni ekrana kilitledi ve tek tek hangi parçanın nereye ait olduğunu bulabilmek ve bunu bir bulmaca gibi görmek….

İlk olarak aşağıdaki çalışmada sadece dişli sistemleri kullanımış.

 

 

Bu çalışmanın adı, duruşundan da belli olacağı üzere “Sprinter”  Üzerinde fren pabucundan tutun sele borusuna kadar çok çeşitli parçayı görebilmek mümkün.

 

 

 

 

Ve son olarak “Dünya” adı verilen çalışma…

 

 

Bu da benim en son acaba olur mu diye yola çıkıp yapımını dün gece tamamladığım sehpa… Yapımı için hasarlı 3 adet jant, en ucuz model ön göbek ve tel, temiz olsun diye ucuz bir dış lastik ve iki adet vidalı arka teker mili kullandım. Belirtmekte fayda var yapılırken herhangi bir kaynak makinası kullanılmadı.

 

 

 

 

 

 

Bunlar da eski rublelerden yapılan bardak altı ve mumluklar.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın