Benat Intxausti Tour of Beijing’in Dağlık, 4.Etabın Galibiyeti ile Liderliği Aldı

14/10/2013  //     //  Genel

  Tour of Beijing’in 4. etabı, 150,5 kilometrelik, kısa ancak zorlu Mentougou Miaofeng dağı zirvesindeki finişi ile yeni tur liderini belirledi. Kırmızı mayonun bugün el değiştirmesi beklenirken, galibin ve yeni liderin belirsizliğinde başlayan spektakuler etabın galibiyetini 27 yaşındaki İspanyol sporcu Benat Intxausti(Movistar) aldı. İkinciliği Daniel Martin (Garmin-Sharp), üçüncülüğü ise David Lopez (Sky) elde etti.  UCI World Tour yarış takvimine hızlı girişi ile dünya bisikletindeki gündemini yaratan Çin Turunun 4.etabındaki Mentougou Miaofeng zirve finişi, turun kritik etabı olarak görülüyordu. Geride kalan 3 etabın düz yapısı, gerçek mücadelenin gölgesinde, bonifikasyonların ve sprint finişlerinin yön verdiği genel sıralama iddiasında bugün son sözü söyledi. Etabın 29.kilometresinde oluşan kaçış grubunda yer alan günün galibi Benat Intxausti(Movistar) ve Jose Ivan Gutierrez , Zdenek Stybar ( Omega Pharma Quick-Step ) ve Maurits Lammertink ( Vacansoliel– DCM) ana grubun önünde, maksimum zaman farkını 2 dakika 45 saniye olarak gördü. Profilin ilk tırmanış kapısında Damiano Caruso (Cannondale), Moreno Hofland (Belkin) ve Stijn Vandenbergh (Omega Pharma Quick-Step)’de kaçış grubuna dahil oldu.   Etabın, kritik bölümü özellikle zirve finişine ev sahipliği yapan Mentougou Miaofeng tırmanışıydı. Etap galibiyetine odaklanan ve kaçış grubuna adam sokmamış olan SKY takımının gün boyu kaçış grubu zaman farkını baskılamaya çalıştı ve kaçış grubunun son üyesi Stijn Vandenbergh (Omeg Pharma Quick-Step)’i finişe 12 kilometre kala yakalayarak kaçışı sonlandırdı. İki etap galibiyeti alan ve kırmızı mayoyu taşıyan Nacer Bouhanni(Fdj.fr), Mentougou Miaofeng tırmanışında, sprinter bacaklarını Mentougou Miaofeng tırmanışı temposunda geri kalırken görüldü. Tırmanışta,  Adam Hansen ( Lotto – Belisol ) , Marco Pinotti ( BMC ) ve Josh Edmondson (Takım Sky ) atak denedi ancak hiç biri başarıya ulaşamadı.   Final tırmanışında, galibiyeti David Lopez ile arayan Sky, Daniel Martin (Garmin-Sharp), kazanması muhtemel görülen dünya şampiyonu Rui Costa ( Movistar )’nın çabaları eşliğinde tırmanışın son kilometrelerine yaklaşıldı. Zirve finişi için galibiyet atağının Rui Costa’dan gelebilme ihtimaline odaklanan iddialılar, Costa yerine takım arkadaşı Benat Intxausti’nin finişe 2 kilometre başlattığı atağın kısa süreli şaşkınlığını yaşadı. Zirve finişine sprintte, Daniel Martin etabı kazanacak gibi göründe de İspanyol Intxausti galibiyeti ilan eden isim oldu. Intxausti, genel sıralama liderliğini Nacer Bouhanni’den alarak, gün sonunda yeniden şekillenen genel sıralama listesinde en yakın rakibi Dan Martin’in 10 saniye önünde, yarın final etabına start alacak. 117 kilometrelik final etabı, Mentougou’da atılacak 12 etap ile düz profilde geçilecek.  Tour of China 4.Etap Finiş Sıralaması:

1 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 3:43:25
2 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:00:03
3 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:00:04
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:00:06
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:11
6 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
7 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:00:13
8 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
9 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
10 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:00:18
11 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
12 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi
13 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
14 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:00:25
15 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:00:28
16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
17 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling
18 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
19 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:36
20 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard 0:00:39
21 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
22 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
23 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03
24 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
25 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
26 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
27 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
28 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
29 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
30 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
31 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:01:10
32 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling 0:01:24
33 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:55
34 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
35 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
36 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
37 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
38 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
39 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:02:35
40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
41 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol 0:03:25
42 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:29
43 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 0:03:45
44 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha
45 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
46 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
47 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
48 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
49 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
50 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
51 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:04:34
52 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:05:23
53 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
54 Jiao Pengda (Chn) Champion System Pro Cycling Team
55 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:08:52
57 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:08:58
58 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
59 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
60 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
61 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp
62 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
63 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
64 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
65 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
66 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
67 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol
68 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:10:28
69 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
70 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
71 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge
72 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
73 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
74 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
75 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
76 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
77 Xu Gang (Chn) Champion System Pro Cycling Team
78 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff
79 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano
80 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step
81 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
82 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff
83 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
84 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:13:03
85 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp
86 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard
87 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
88 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol
89 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team 0:14:10
90 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team
91 Jang Chan Jae (Kor) Champion System Pro Cycling Team
92 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
93 Dominique Rollin (Can) FDJ.fr 0:16:41
94 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
95 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
96 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
97 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
98 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
99 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
101 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
102 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
103 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
104 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
105 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
106 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
107 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
108 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff
109 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
110 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
111 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
112 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
113 Marco Haller (Aut) Katusha
114 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
115 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano
116 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
117 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
118 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step
119 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
120 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
121 Rudiger Selig (Ger) Katusha
122 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling
123 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
124 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
125 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
126 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
127 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
128 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
129 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
130 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
131 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp
132 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
133 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
134 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
135 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano
136 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
137 Xing Yan Dong (Chn) Team Argos-Shimano
138 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
139 Ian Boswell (USA) Sky Procycling
140 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
141 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
142 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
143 Ryota Nishhizono (Chn) Champion System Pro Cycling Team
144 Richie Porte (Aus) Sky Procycling

  4.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 17:11:50
2 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:00:10
3 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:00:13
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:00:18
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:24
6 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
7 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:00:26
8 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
9 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
10 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:31
11 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
12 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
13 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
14 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:00:38
15 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:00:41
16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
17 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling
18 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
19 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:49
20 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:00:52
21 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard
22 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:07
23 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:16
24 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
25 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
26 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
27 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
28 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:01:23
29 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:01:35
30 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:59
31 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
32 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:02:08
33 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
34 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
35 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
36 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
37 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling 0:02:20
38 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:02:48
39 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:03:31
41 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha 0:03:54
42 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:03:58
43 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
44 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
45 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:25
46 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:40
47 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:41
48 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
49 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
50 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:04:47
51 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:05:36
52 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:06:50
54 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:09:11
55 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
56 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
57 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
58 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
59 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:09:48
60 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
61 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp 0:09:54
62 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
63 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
64 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:10:39
65 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:10:41
66 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
67 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:10:49
68 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:11:21
69 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:11:22
70 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano 0:11:24
71 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
72 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
73 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
74 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
75 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
76 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:11:35
77 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:12:10
78 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:13:16
79 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp 0:13:59
80 Jang Chan Jae (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:15:06
81 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team 0:15:17
82 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:16:34
83 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:16:50
84 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:16:51
85 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
86 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:16:54
87 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 0:17:31
88 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
89 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:17:33
90 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:17:36
91 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:17:37
92 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
93 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
94 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
95 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
96 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling
97 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
98 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:18:18
99 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:46
100 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:19:50
101 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:19:53
102 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
103 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:20:16
104 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:20:27
105 Dominique Rollin (Can) FDJ.fr 0:22:14
106 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
107 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
108 Jiao Pengda (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:22:40
109 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:24:33
110 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol 0:24:56
111 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 0:25:16
112 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol 0:26:12
113 Xu Gang (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:27:45
114 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step
115 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:29:00
116 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
117 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:30:20
118 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
119 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol
120 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:30:41
121 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:31:22
122 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:31:27
123 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol 0:33:58
124 Rudiger Selig (Ger) Katusha
125 Marco Haller (Aut) Katusha
126 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
127 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
128 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
129 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
130 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
131 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano
132 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
133 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:34:44
134 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 0:34:50
135 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
136 Xing Yan Dong (Chn) Team Argos-Shimano 0:35:15
137 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:36:01
138 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida 0:38:04

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın