Beijing 4.Etabı Toplu Sprint Finişinde Elia Viviani Yine Geçilemedi

08/10/2011  //     //  Genel

 

Beijing’in 189,5 kilometrelik 4.etabında Yanquing Gui Chuna Square’den alınan start sonrası yol yarışlarının alışılagelmiş konseptinden çok farklı bir temada ilerlendi. Çin’in farklı kültürünün yol bisikletine getirdiği farklı temasıyla uzun etabın her karesi güzelliklerle doluydu. Etap finişinin süz etap olması sebebiyle takımların etap öncesi toplu sprint finişi beklentisi bugün finişte yaşandı. Elia Viviani Liquigas takımının sprinteri etabı USA Pro Challange’daki gibi muazzam bir sprintle kazandı.

 

 

 

 

 

Zorlu olmayan 3 tırmanış kapısı ile 4.etap takım kadrolarının sprinter ağırlıklı hazırlanmasının karşılığını görecekleri etap profillerinden biri olarak geçildi. Etabın 10.kilometresinde kaçış denemesinde kaçış grubu kahramanları; Tiago Machado (Radioshack), Iijo Keisse (Quickstep), Frederik Veuchelen (Vacansoleil – DCM), Julien Berard (AG2R- La Mondiale), Damiano Cunego(Lampre-ISD) ve Çin milli takımından Wang Meiyin idi. Kaçış grubu finişe 8 kilometre kala yakalandı.  Tour of Beijing’in en uzun etabında gün sonunda yaşanan toplu sprint finişini Liquigas’ın takım Beijing lideri Peter Sagan’ın desteğiyle Elia Viviani kazandı. Dün 3.etapta son kilometrede lastik patlatan Saxo Bank’ın sprinteri Juan Jose Haedo bugün sprint finişinde atağını yaptı ancak atağı 22 yaşındaki İTalyan Viviani’yi geçmeye yetmedi. Bu sezon yaşına rağmen hızlı çıkışlar yapıp çok etaplı tyurların sprint finişlerini kaçırmayan Evlia Viviani sezonda 8 etap galibiyeti aldı. Viviani,”Bu benim için gerçekten çok iyi. Pro yarışlarda 2.yılımda ve 22 yaşımda olmama rağmen iyi bir sezon geçirdim. Seneye daha büyük yarışlardaki sprintlerde kendimi göstermek istiyorum”dedi.

 

2012 Londra Olimpiyatlarına Pist yarışlarında katılacağı bilinen Pist bisikleti kökenli Elia Viviani “Benim için Olimpiyatlarda Pist Bisikletinde yarış düşünülüyor. Ancak şimdi belki yol bisikletinde de yarışmam sözkonusu olabilir”dedi. Beijing’in 4.etap başarısı ile Giro d’italia’nın yeni Organizasyon yöneticisi Michele Acquarone‘u şüphesiz etkiledi. 22 yaşındaki İtalyan sporcunun dünyanın en iyi ve tecrübeli isimler arasından elde etmekte olduğu başarılar genç yeteneğin sivrilmesine sebep oluyor.

 

 

Yarışın lider ismi Tony Martin; “Kaçanları yakalayıp kontrol altına almak zordu. Geröektn iyi çalıştılar”.dedi. 2011 Dünya Şampiyonu genç Alman Tony Martin yarışın liderliğini bugün de korumayı başardı. Yarın Final Etabı.

 

4.Etap Finiş Sıralaması


Poz

Sporcu Adı

Takım

Ülke

Süre

1.

VIVIANI Elia

LIQ

ITA

4s09’08”

2.

SAGAN Peter

LIQ

SVK

00″

3.

HAEDO Juan Jose

SBS

ARG

00″

4.

GALIMZYANOV Denis

KAT

RUS

00″

5.

PORSEV Alexander

KAT

RUS

00″

6.

KRISTOFF Alexander

BMC

NOR

00″

7.

HOWARD Leigh

THR

AUS

00″

8.

MORI Manuele

LAM

ITA

00″

9.

SANZ Enrique

MOV

ESP

00″

10.

HAUSSLER Heinrich

GRM

AUS

00″

 

Genel Sıralama

 

Poz

Sporcu Adı

Takım

Ülke

Zaman

1.

MARTIN Tony

THR

GER

11s19’27”

2.

MILLAR David

GRM

GBR

17″

3.

FROOME Christopher

SKY

GBR

26″

4.

CUMMINGS Stephen

SKY

GBR

35″

5.

KAISEN Olivier

OLO

BEL

39″

6.

SANCHEZ GIL Luis Leon

RAB

ESP

41″

7.

PERAUD Jean Christophe

ALM

FRA

43″

8.

GRIVKO Andriy

AST

UKR

43″

9.

CATALDO Dario

QST

ITA

43″

10.

TERPSTRA Niki

QST

NED

46″

 

Dağların Kralı

 

Poz

Sporcu Adı

Takım

Ülke

Puan

1.

ANTON HERNANDEZ Igor

EUS

ESP

22 Puan

2.

MONDORY Lloyd

ALM

FRA

18 Puan

3.

DE GENDT Thomas

VCD

BEL

17 Puan

4.

ROCHE Nicolas

ALM

IRL

16 Puan

5.

MACHADO Tiago

RSH

POR

16 Puan

 

 

Puan Klasifikasyonu

 

Poz

Sporcu Adı

Takım

Ülke

Puan

1.

GALIMZYANOV Denis

KAT

RUS

26 Pts

2.

VIVIANI Elia

LIQ

ITA

25 Pts

3.

FROOME Christopher

SKY

GBR

25 Pts

4.

HAUSSLER Heinrich

GRM

AUS

21 Pts

5.

KRISTOFF Alexander

BMC

NOR

21 Pts

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın