Bayan Bisiklet Kullanıcısı Neden Daha Fazla Değil

19/11/2009  //     //  Genel

 

 

 

Biz bayanlar çocukluğumuzdan beri süsümüze bakımımıza düşkünüz. Büyümenin sembolüdür; bizler için makyaj yapmak, modaya uygun giyinmek, Saçımızın kıyafetimize, makyajımıza uyumu gibi bir çok detaya takılır gün içerisinde görünüşümüze elimizden geldiğince itina gösteririz. Spor yapmak isteriz fakat spor yaparken de renk seçimleri ve itina devam eder. Günlük  yaşamda, gün içerisinde spor yaparken fit kalmak için zorluklar yaşamadan, zevkimize uygun giyinerek görünüşümüzden taviz vermek istemeyiz.

 

 

Çocukluğumuzda ilgi duyduğumuz kimilerimizin üzerinden hiç inmediği, kimilerimizin de çekinerek öğrenmediği fakat hep aklında takılı kalan bisikleti büyüdükçe erteleyerek kenarıya itivermişiz. Oysa bisiklet sadece çocukluk dönemine has bir imge değildir. Bisiklet bir ulaşım aracıdır… İnsan gücü ile hareket eden her yaşa hitap eden bir ulaşım aracıdır.

 

 

 

Günlük kıyafetlerinizle, görünüşünüzden ödün vermeden günlük ulaşım aracı olarak kullanabileceğimiz bir yandan da o çok özen gösterdiğimiz vücudumuzun fit tutma çabalarına günlük zevkli bir spor dalı olarak düşündünüz mü? 

İngiltere ve Almanya bayanların genç kızlık döneminde bisikletten koptuğunu fark edip bu konuda çalışmalarına başlamış bulunmakta. Genç kızlar modaya uygun giyinip, büyüdüğünü ispatla makyaj yapmaya ulaşım aracı olan  bisikletin çocuklukta kalan zevkli bir uğraş olduğunu düşünüyorlar. Tıpkı Türkiye’ de olduğu gibi…

 

 

 

 

 

9 Aralık 2009 günü konuya uygun hazırlanan belgesel ve seminerler ile bayanların bisikletten kopma sebeplerini ve bu kopuşun yersiz olduğunu vurgulamaya başlayacaklar. Spor salonlarına tıkılıp kilo vermek isteyen, formda kalmak için diet yapmaktan başka günlük ulaşım aracınız ile yine günlük kıyafetleriniz, gardrobunuzdaki tüm kıyafetlerinize uygun bir spor dalı aslında bisiklet.

 

[View:http://www.flickr.com/photos/darlocycling/sets/72157622355202582/show/:550:0] 

 

 

Gençleri ve gençlik yıllarımızda bizi bisikletten uzaklaştıran bir diğer düşünce “Bisikletin çocukluk dönemine has bir oyuncak olduğu” düşüncesi. 17 yaşındaki genç kız büyüdüğünü ispat için makyaj yapıp modaya uyum sağlamaya çalşırken bisiklete binerken görüldüğünde “aaa! Aslı’ ya bak hala bisiklete biniyor” şeklinde yorumlarla karşılaşmak istemiyor. Aslında bu noktada durum erkekler için de geçerli. Büyüdüğünü isbata uğraşan 17 yaşındaki erkek genç bisiklete binerken görüldüğünde aaa! hala çocuk gibi bisiklete biniyor imajına yakalanmak istemiyor ve Büyümenin sembolü olarak görülen arabalara merak sarmaya başlıyor.

 

 

Teenage yaş grubu , genç bayanlar, genç erkeklerin otomobil özentisinin bisiklete kaydırılması orta yaş bayanlara bisikletli günlük kıyafetlerle modanın yaratılması… M – O – D – A gizlenmiş anahtar kelime bu aslında… Ama tanıtım yapmak, bisiklet firmalarının dışardaki bu potansiyel pazarı görebilmesi, özel ürünlerle vitrinleri renklendirilmesi, seminer vermek, modayı başlatmak emek ister. Emek isteyip ilerlemek için hangi konuda emek verdik ki???

 

 

Bakınız gençlerde Abercrombie markasının modası orta yaş bayanlarda GUCCİ modası gibi bisikletle moda showu yapılsa BİSİKLET MODASI gelse… Düşünebiliyormusunuz potansiyeli. Şimdi genç kız neden hergün bisiklete binsin ki gören arkadaşları aaa çocuk gibi hala bisiklete biniyor diyecek. Oysa gelsin bakalım bisiklet modası WUAWWW Aslının bisikletini gördün mü muhteşem bir şeker pembesi… Ayakkabıları ile takım olmuş. Ben de Açık mavi bir bisiklet istiyorum hem her renkle kullanırım hem de bir tane gördüm gerçekten çok hoş albenisi var. Babamla konuştum bu hafta gidip bakacağız. Bagaj üstüne açık mavi bagaj çantası ile tamamlamayı düşünüyorum…

 

 

Sizce bu ikiş genç kız yanında duran 3. genç kız o an ne düşünür çizgisini nasıl belirler…

 

 

Bisiklet bir ulaşım aracıdır… Günlük hayatın içerisinde yer alan tüm yaş gruplarına hitap eden ve her kıyafetle kullanıma, spor yapmaya uygun… Çanta ve sepetlerle alışverişe giderken dahi kullanışlı hayatınızın içerisinde yer alan bir ulaşım aracı.

 

 

 

 

Çok uzun zaman oldu binmeyeli, demeyin. “Bisiklete binmek gibi… Birkez öğrendiğinizde yemek yemeyi öğrenmek gibi bir daha unutulmaz… Güvene ihtiyacınız varsa önceleri sakin alanlarda sürün göreceksiniz ki yıllar sonra üserine binmiş bile olsanız 150 metre sonra herşey eskisi gibi olacak.

 

 

Birçok bayan sporsuzluk, yemeyerek yada cesaret edemediğinden uzak kalmış olsa da… Bisiklete tekrar başladığınızda onların yüzündeki ifadeye ve nasıl da imrenerek size baktığına bakın. Yakın bir zaman sonra bu kişiyle güzergahınızda bisiklet üzerinde karşılaşabilirsiniz…

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın