Barcelona’daki Vuelta 9. Etap Galibiyetini Gilbert Aldı

26/08/2012  //     //  Genel

 

Hüsranlarla dolu bir yılın ardından Philippe Gilbert sonunda bir BMC yarışçısı olarak açılışını Vuelta’nın 9. etabında yaptı ve Barcelona’da kırmızı mayolu Joaquim Rodriguez’i finiş sprintinde alt etti. Finişteki Montjuic tırmanışında atağa kalkan ikili geç de olsa durgun geçen 196km’lik etaba heyecanlı bir final verdi.

 

 

Barcelona yerlisi olan Rodriguez memleketinde zafer almak için oldukça azimliydi ve Alessandro Ballan’dan (BMC) gelen bir atağın önünü kestikten sonra finişten 4km önce başlayan Kat-3 tırmanışlı Montjuic’te pelotona zor anlar yaşatacak şekilde kaçmayı başardı. Rodriguez’in kaçışına rakiplerinin cevabı ise pek etkili olmadı. Alberto Contador’dan spekülatif denemeler gelse de Ağustos’un başlarında cezası yeni biten İspanyol’un bacakları Montjuic için yeteri kadar dayanıklı değildi. Rodriguez liderliğe koşarken Chris Froome (Sky) ve Alejandro Valverde’den (Movistar) ise cevap gelmedi.

 

 

Açığı kapatmak bu noktada Gilbert and Nicolas Roche’a (Ag2r-La Mondiale) kaldı. Roche’u geride bırakarak son 1 kilometre tabelasına gelirken Rodriguez’in arka lastiğine yapışırken, tempo arttırma ve önü çekmeyle ilgili kısa bir anlaşma yapıldı ve ikili birlikte çalışarak finişe gitti.

 

Gilbert yarış sonrasında, “Takımın planı Alessandro Ballan’ın dik tırmanışta atak yapması ve benim sprinti beklememdi.” yorumunu yaptı. “Ama tırmanışın kitapçıkta göründüğünden daha uzun olduğunu farkettik. Ballan çıkışını biraz erken yaptı ve biraz patladı, ben de Rodriguez’i yukarıda gördüğümde onu takip etmem gerektiğini anladım. Tırmanışın son 50m’sinde tam gaz gittim ve başardım.”

 

 

Görülmeye değer Alto de Montjuic akıllara 1973 Dünya Şampiyonaları’nda Freddy Maertens ve Eddy Merckx arasında yaşanan ihtilafı getirse de, Gilbert ve Rodriguez birlikte çalışmanın ikisinin de avantajına olduğu gerçeğini kavramış görünüyorlardı. Gilbert kısa ve öz bir şekilde “Onun etap galibiyetindense saniye kazanmaya oynadığını ve sprintte ondan daha hızlı olabileceğimi biliyordum.” yorumunu yaptı.

 

 

Rodriguez memleketinde zafer alamadığı için hayalkırıklığı yaşasa da, genel sıralama liderliğini daha da ileri taşıyan saniyelerle teselli bulabildi. Arkada kovalamaca için organize olamayan pelotondan Contador ve Froome finişe 12s geriden gelirken, Rodriguez liderlik mücadelesi için finişte 8 saniyelik de bir bonus aldı.

Vuelta ilk dinlenme gününe girerken Rodriguez Froome’la arasındaki farkı 53 saniyeye çıkarttı. Rodriguez’in Çarşamba günü Pontevedra zamana karşı etabında ayakta kalma mücadelesi vermesi gerekebilir fakat açılış haftasında hazırlığını oldukça güzel yaptığını söyleyebiliriz.

 

 

Vuelta a Espana 2012 – 9. Etap Sonuçları :

 

1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 4:45:28
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
3 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:07
4 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:09
5 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
7 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
8 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:12
9 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
10 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
11 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
12 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
13 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
14 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
15 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
16 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
17 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
18 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
19 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
20 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
21 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
22 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
23 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
24 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
25 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
26 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
27 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
28 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
29 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
30 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
31 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
32 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
33 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
34 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
35 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
36 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
37 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
38 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
39 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
40 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
42 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
43 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
44 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
45 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
46 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
47 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
48 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
49 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
50 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
51 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
52 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:00:28
53 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
54 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
55 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
56 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
57 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:00:34
58 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:41
59 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
60 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
61 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:47
62 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
63 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:49
64 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:56
65 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:00:58
66 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:01:04
67 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
68 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
69 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
71 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
72 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
73 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
74 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
75 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
76 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
77 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
78 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
79 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
80 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
81 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
82 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
83 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:33
84 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:35
85 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
86 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
87 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:01:39
88 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
89 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:51
90 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:02:11
91 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:20
92 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
93 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
94 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
95 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
96 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
97 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
98 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano
99 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
100 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
101 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
102 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
103 Hernani Broco (Por) Caja Rural
104 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:29
105 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:36
106 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
107 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:40
108 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:02:50
109 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:02:54
110 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
111 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
112 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
113 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
114 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
115 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
116 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
117 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
119 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
120 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
121 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
122 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
123 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
124 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
126 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:03:14
127 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:03:32
128 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
129 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:03:56
130 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
131 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
132 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
133 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
134 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
135 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
136 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
137 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
138 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
139 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
140 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
141 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
142 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
143 Danny Pate (USA) Sky Procycling
144 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
145 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
146 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:04:11
147 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:04:17
148 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:04:41
149 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:11
150 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
151 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
152 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
153 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
154 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:06:29
155 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:06:36
156 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
157 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:41
158 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
159 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:06:49
160 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
161 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:59
162 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
163 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
164 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
165 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
166 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
167 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
168 Javier Chacon (Spa) Andalucia
169 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
170 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
171 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
172 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
173 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
174 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
175 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
176 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
177 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
178 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
179 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:08:22
180 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
181 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
182 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:08:35
183 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:38
184 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
185 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
186 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
187 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:08:44
188 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
189 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
190 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
191 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
192 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano
193 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:09:06
194 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:12:20

 

 

 

9. Etap Sonrası Genel Sıralama :

 

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 34:44:55
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:53
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:00
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:07
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:01
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:08
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:34
8 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:07
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:18
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:27
11 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:40
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:43
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:03:54
15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:03:58
16 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:04:00
17 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:02
18 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:29
19 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:04:32
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:24
21 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:05:45
22 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:50
23 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:06:03
24 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:07:00
25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:07:07
26 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:17
27 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:07:20
28 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:08:03
29 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:08:22
30 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:25
31 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:09:55
32 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:11:33
33 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:59
34 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:09
35 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:12:18
36 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:12:21
37 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:20
38 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:15:09
39 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:21
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:52
41 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:16:27
42 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:43
43 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:18:51
44 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:19:13
45 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:36
46 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:21:42
47 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:22:13
48 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:23:20
49 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:23:44
50 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:24:59
51 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:25:06
52 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:25:44
53 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:33
54 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:28:02
55 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:28:54
56 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:29:10
57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:31:09
58 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:31:22
59 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:31:45
60 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:33:11
61 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:34:26
62 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:34:39
63 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:34:40
64 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:34:44
65 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:34:48
66 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:35:12
67 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:35:21
68 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:35:39
69 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:35:51
70 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:35:57
71 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:36:42
72 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:37:05
73 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:37:19
74 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:35
75 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:37:47
76 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:37:48
77 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:38:21
78 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:38:28
79 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:39:01
80 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:39:28
81 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:40:04
82 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:40:05
83 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:40:26
84 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:40:56
85 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:41:16
86 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:41:55
87 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:42:40
88 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:44:07
89 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:44:15
90 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:44:34
91 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:45:18
92 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:45:37
93 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:46:03
94 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:46:11
95 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:46:22
96 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:46:38
97 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:46:39
98 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:48:17
99 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:48:44
100 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:48:46
101 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:48:54
102 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:49:03
103 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:49:49
104 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:50:11
105 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:50:26
106 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:50:56
107 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:51:42
108 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:52:00
109 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:52:04
110 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:52:13
111 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:52:18
112 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:52:24
113 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:52:36
114 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:52:51
115 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:53:03
116 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:53:13
117 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:22
118 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:27
119 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:34
120 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:53:43
121 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:53:59
122 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:54:31
123 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:55:44
124 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:55:56
125 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:55:57
126 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:56:39
127 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:57:28
128 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:57:32
129 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:57:38
130 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:57:59
131 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
132 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:58:31
133 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:58:35
134 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:58:53
135 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:58:57
136 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:59:37
137 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:59:40
138 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:00:06
139 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:00:39
140 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:00:51
141 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:01:27
142 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:02:33
143 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 1:02:57
144 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:03:11
145 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:03:13
146 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 1:03:22
147 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:03:48
148 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:03:52
149 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:04:07
150 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:04:44
151 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:04:52
152 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:04:54
153 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:05:04
154 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:05:54
155 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 1:05:56
156 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:07:55
157 Danny Pate (USA) Sky Procycling
158 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:08:25
159 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:08:26
160 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:08:40
161 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:09:27
162 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:10:21
163 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 1:10:28
164 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:10:44
165 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:10:53
166 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:11:26
167 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:11:34
168 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:12:06
169 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:12:27
170 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 1:12:31
171 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:12:51
172 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:13:24
173 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:13:49
174 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 1:14:01
175 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:14:12
176 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:14:13
177 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 1:14:33
178 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:14:47
179 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:15:08
180 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 1:15:56
181 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:15:57
182 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:16:35
183 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:16:55
184 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:17:09
185 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:17:41
186 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 1:19:01
187 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 1:19:34
188 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 1:19:55
189 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:21:07
190 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 1:22:06
191 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:28:31
192 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 1:30:15
193 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1:32:51
194 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 1:38:13

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın