Avusturya Bisiklet Turu Galibi Riccardo Ricco Korkunç Kaza Onu Durduramadı

11/07/2010  //     //  Genel

 

Avusturya Turunda bugün (11 Temmuz Pazar) son etap olan 8.etapta heyecan doruktaydı. Turun sarı mayo sahibi genç ve sevilen yıldız sporcu Riccardo Ricco’nun dün bireysel zamana karşıda yaptığı korkunç kazada (Haberi okumak için tıklayınız). Burnu kırılan, sol dizine 16 dikiş atılıp vücudunun üst kısmı dirsek ve omuzuna aldığı darbelerle bugün Ricco’yu zorlu bir sınav bekliyordu. Dünkü yaşadıklarının sonucu yine de bireysel zamana karşı etabını bitirmeyi başarabilen Kobra(lakabı) en yakın rakibi Sergi Perdilla (Carmiooro Takımı) 38 saniyelik zaman farkıyla liderliğini koruyabilecek ve Avusturya turunu lider tamamlayabilecekmiydi.

 

 

 

112,8 km lik düz etap 126 sporcuyla Podersdorf’dan start aldı. Zorlansa da kırık burnu dizindeki 16 dikişle etaba asılan Riccardo Ricco 8.etabı 52.sırada tamamladı. 8.etap kısa oluşu ve düz olması sebebiyle ana grubun toplu finishi ile gerçekleştiği için etap birincisiyle(Graeme Brown (Rabobank)) aynı zamanlamada tutulan Ricco ve rakibi Sergio Perdilla ile aralarındaki 38 saniyelik zaman farkında bir değişiklik olmadı. Ve Riccardo Ricco tüm sansslıklara rağmen turdan vazgeçmeyerek  turu genel sıralamada birinci olarak tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avusturya Turu 2010 Mayo Sahipleri:

 

Kaza öncesi sarı, yeşil ve dağların kralı puantiyeli mayoya sahip olan Riccardo Ricco. Kaza ve kazanın etkisi sebebiyle yeşil sprint mayosunu Andre Greipel’e, Kırmızı puanlı mayoyu da Josef Benetseder’e kaptırsa da liderlik mayosunu korumayı başardı.

 

Riccardo Ricco FLM 27s 35′ 30″
Andre Greipel THR  52 Puan
Josef Benetseder VBG  35  Puan
Artem Ovechkin KAT 18s 50′ 46″
Team RadioShack 82s 58′ 44″

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın