Andy Schleck’in 2.Etaptaki Şanssız Kazası Detayları

05/07/2010  //     //  Genel

 

 

 

 Fransa Bisiklet Turunun 2.Etabı Andy Schleck için oldukça şanssız geçti. Saxo Bank takımı Fransa Turu genel klasman sıralması iddialısı, Schleck kardeşlerden küçük kardeş Andy Schleck finishe 30 km. kala şanssızlık yaşadı ve düşen kafile arasında yer aldı. 2009 Tour de France’da Alberto Contador’ûn ardından 2. olarak tamamlamış bu sene için genel klasman sıralamasında iddialı isimlerden Andy Schleck’in düşme sebebi ise açıklandığında yarışan tüm sporcuların desteğini alarak organizasyonu protesto eylemi şeklinde toplu giriş yapıldı.

 

 

Andy’nin düşme sebebi etap içerisinde yarış görüntülerini alma amaçlı bulunan motorize kameraman ekibine ait motorun iniş sırasında yağmurdan ıslanan zeminde kayıp kaza yapması sonucu asfalta dökülen yağ idi. Motorun kazasıyla yola dökülen motor yağı zaten yağmurda ıslanan asfalta yağın verdiği tehlikeli kayganlıkla iniş sırasında arkadan gelen bisikletçilerin kaza yapmasına sebep oldu. Kaza sonrası çok vakit kaybeden Andy Schleck’in çok vakit kaybetme sebebi de anlaşıldı.

 

 

Andy Schleck düştükten sonra bisikletini bulamadığı, yarışa devam edemediği için vakit kaybetmiş. Daha sonra ardından gelen takım arkadaşı Matti Breschel’in bisikletini alarak yarışa dönen Andy 100 metre sonra tekrar düşerek, tekrar vakit kaybı yaşamış. Saxo Bank takım kaptanı sarı mayonun bugünkü etaptaki sahibi Saxo Bank takım kaptanı ve takım arkadaşı Fabian Cancellara’nın ana grup temposunu yavaş tutması, ve bu sırada Andy’nin abisi Frank Schleck ve Jens Voigt gibi takım arkadaşlarının kendisini ana gruba taşımasıyla ve tabii Matti Breschel’in bisikletini kendisine vermesi sayesinde yarıştaki iddiasını kaybetmediğini düşünen Andy takımından ve bugün profesyonel bisiklet yarışına sahne olan dostluk gösterisinden oldukça memnun. Andy genel sıralamada lider Sylvain Chavanel’in 4 dakika 6 saniye ardında ve 85. sırada bulunuyor.  

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın