Andre Greipel Umman Turu Açılışını Galibiyetle Yaptı

14/02/2012  //     //  Genel

 

 

16 Takım Umman Turunun ilk etabı için bugün Muscat’ta Al Alam Palace’dan 159 kilometrelik macera için start aldı. Umman’ın geçen haftaki Qatar turuna benzer çarpraz rüzgarlarına karşı verilen mücadelede turun ilk zaferini Andre Greipel aldı. 2009,2010 sezonlarındaki çıkışını aradığımız 2011 sezonunda yeni takımı içerisinde istediği treni oluşturamayan Alman Sprinter takım için kritik transfer Greg Henderson’u bünyeye katınca Andre Greipel ve fanatikleri için eski formunun galibiyetlerle geri döndüğünü göstermeye devam ediyor. Tour Down Under’da 3 etap galibiyeti ve Umman’ın ilk etabında da finiş sprint savaşının galibi olan Greipel Genel Sıralama Liderliğini de almış oldu.

 

 

Al Alam Palace’da alınan start sonrası ilk etabın kaçış grubu 4 kişi ile oluştu. Mikhail Ignatyev(Katusha), Danilo Wyss(BMC), Alexandre Lemair(BridgeStane Anchor) ve Pangda Jiao(Champion System)’in bulunduğu kaçış grubu ana gruba zaman farkını 5 dakikaya kadar çıkarttı.  Ancak etabın ortalarına doğru 2 dakika 45 saniyeye düşen fark ve ana grup önünde lider ilerleyen SKY ve Lotto Belisol’ün temposuyla zaman farkının hızla kapandığını görmek hiç de sürpriz olmadı.

 

Yakalanacağını anlayan 4 kişilik kaçış grubundan Ignatyev kaçıştan atak yaparak ana gruba teslim olmayı reddetti. Yine de finişe yaklaşık 9 kilometre kala ana gruba dahil olmaktan kurtulamadı. Wadi Al Huwquayn’da bulunan finiş çizgisinde gereçekleşmesi beklenen sprint finişi, bu sezonu güçlü ve galibiyetlerle açan Andre Greipel lehine bitti.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=0MFpYUmPNxQ:550:0]

 

Tour of Oman 1.Etap Finiş Sıralaması: Genç Sporcu Mayosu Olan Beyaz Mayo: Denis Galimzyanov’da diğer tüm mayolar Andre Greipel liderliğinde. Gününen agresif sporcusu ise Alexandre Lemair(BridgeStane Anchor) oldu.

 

1 Andre Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:26:09  
2 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team    
3 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda    
4 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i    
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
8 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
10 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team    
11 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
12 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
13 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
14 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
15 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:03  
16 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team    
17 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
18 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
19 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan    
20 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
21 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i    
22 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
23 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
24 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
25 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda    
26 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
28 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia    
29 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
30 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat    
31 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
32 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
33 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
34 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
35 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
36 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
37 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
38 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
39 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
40 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda    
41 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team    
42 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
43 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
44 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
45 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
46 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team    
47 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor    
48 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat    
49 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
50 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
51 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
52 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
53 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
54 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
55 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
56 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
57 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
58 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda    
59 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
60 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda    
61 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
62 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
63 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
64 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
65 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team    
66 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat    
67 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
68 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
69 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
70 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team    
71 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
72 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
73 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
74 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
75 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
76 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
77 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
78 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
79 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
80 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
81 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
82 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
83 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
84 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
85 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team    
86 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
87 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
88 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
89 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
90 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
91 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
92 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
93 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
94 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
95 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
96 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
97 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
98 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
99 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
101 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
102 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
103 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda    
104 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
105 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
106 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
107 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team    
108 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
109 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team    
110 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
111 Jérémy Hunt (Gbr) Sky Procycling    
112 Ian Stannard (Gbr) Sky Procycling    
113 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
114 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
115 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:00:27  
116 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:29  
117 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:00:32  
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:40  
119 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
120 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:46  
121 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:00:56  
122 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i 0:01:31  
123 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:16  
124 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team    
125 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:09:37  
126 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:37  
127 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team    
1.Sprint – Barka, 74.5km
1 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 3 pts
2 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2  
3 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1  
2.Sprint – As Suwayq, 128.5km
1 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 3 pts
2 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 2  
3 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1  
Puan Sıralaması – Wadi Al Huwqayn, 159km
1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 15 pts
2 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 12  
3 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 9  
4 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 7  
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 6  
6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 5  
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 4  
8 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3  
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 2  
10 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 1  
Young riders
1 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 3:26:09  
2 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i    
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
5 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
6 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
7 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
8 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:03  
9 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i    
10 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
11 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
12 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
13 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
14 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
15 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
16 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
17 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
18 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
19 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
20 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
21 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
22 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
23 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
24 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
25 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
26 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
27 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
28 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
29 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
30 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
31 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:40  
32 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:37  
Takım Sıralaması
1 Liquigas-Cannondale 10:18:30  
2 RadioShack-Nissan 0:00:03  
3 Project 1t4i    
4 Rabobank Cycling Team    
5 Katusha Team    
6 FDJ-Bigmat    
7 Garmin – Barracuda    
8 Champion System    
9 Farnese Vini-Selle Italia    
10 Omega Pharma-Quick Step    
11 Lotto-Belisol Team    
12 Sky Procycling    
13 GreenEdge Cycling Team    
14 Bridgestone Anchor 0:00:06  
15 BMC Racing Team    
16 RTS Racing Team    
Genel Sıralama
1 Andre Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:25:59  
2 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:00:04  
3 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 0:00:06  
4 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:00:08  
5 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:00:09  
6 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:00:10  
7 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
8 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
9 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
10 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
11 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
12 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team    
13 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
14 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
15 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
16 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
17 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
18 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:13  
19 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team    
20 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
21 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
22 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan    
23 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
24 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i    
25 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
26 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
27 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
28 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda    
29 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
31 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia    
32 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
33 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat    
34 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
35 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
36 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
37 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
38 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
39 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
40 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
41 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
42 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
43 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda    
44 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team    
45 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
46 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
47 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
48 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
49 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team    
50 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor    
51 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat    
52 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
53 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
54 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
55 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
56 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
57 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
58 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
59 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
60 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda    
61 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
62 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda    
63 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
64 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
65 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
66 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
67 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team    
68 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat    
69 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
70 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
71 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
72 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team    
73 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
74 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
75 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
76 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
77 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
78 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
79 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
80 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
81 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
82 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
83 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
84 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
85 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
86 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
87 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
88 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
89 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
90 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
91 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
92 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
93 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
94 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
95 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
96 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
97 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
98 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
99 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
101 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
102 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
103 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda    
104 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
105 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
106 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
107 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team    
108 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
109 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team    
110 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
111 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
112 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
113 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
114 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
115 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:00:37  
116 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:39  
117 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:00:42  
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:50  
119 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
120 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:56  
121 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:01:06  
122 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i 0:01:41  
123 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:26  
124 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team    
125 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:09:47  
126 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:47  
127 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler