Alejandro Valverde 12. Etap Sonunda Yoluna Devam Ediyor.

12/09/2009  //     //  Genel


© Unipublic


© Unipublic

Garmin takımının sürücüsü Ryder Hesjedal, Tyler Farrar ‘dan sonra takımın 2009 Vuelta etaplarında ardarda ikinci zaferini kazandı böylelikle Hesjedal Vuelta’da etap kazanan ilk Kanadalı oldu. 179.3-km lik Almeria –  Alto de Velefique  arasınıdaki 12. etabı  Hesjedal 5:31:34 le tamamladı Tuor of Tukey’den tanıdığımız  Xacobeo Galicia  Takımından İspanyol David Garcia  0:01le ikinc aynı süryi paylaşan  Robert Gesink (Hollanda) Rabobank  ve Ezequiel Mosquer(İspanyol) Xacobeo Galicia  de  0:00:06-le üçünlüğü ve dördüncülüğü paylaştılar. 


© Unipublic

 Caisse d’Epargne takımının Alejandro Valverde İspanyol sürücüsü    51:12:38  ile tur liderliğini sürdürüyor ve altın moyoyu taşımayadevam ediyor . Cadel Evans (Silence)  0:07-4 le ikinci ve Robert Gesinkby 0:18-le .üçüncü sırada. 
172.4-km lik Berja – Alto de Sierra Nevada arasındaki 13 Etap 12. etaptan daha zor  5 adet kategoriz edilmiş trımanış bölümü içeriyor.Bunlardan iki tanesi Kategori 1  tırmanışı  finiş özlel bir kategori trımanışı ile bitiyor. Bu etap Valverde, Evans, Gesink, Ivan Basso (Liquigas) için  sırlamayı değiştirebilir.  

© Unipublic

12. Etap; Almeria – Alto de Velefique (175 km):
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream       05:34:31  
2 David Garcia Fuga (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:01  
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:06  
4 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia    
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:00:16  
6 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne    
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto    
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas    
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream    
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Eusadi    
11 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:00:21  
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:28  
13 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:00:33  

12. Etap sonunda genel sıralama :
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne       51:12:38  
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07  
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:18  
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51  
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53  
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03  
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:13  
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:14  
9 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:53  
10 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:01  
11 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:04:10  
12 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:04:28  
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:57  
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:05:12  
15 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:06:39  
16 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:51  
17 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:07:16  
Kaynak: Lavuelta.com

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın