Alanya K.A.P Yol Yarışında İlkler Yaşandı

27/01/2012  //     //  Genel

 

Yol bisikleti 2012 sezonunun ilk yarışında 4 ayrı kategori için “ilk”ler yaşandı. Bugün sabah saat 08:30’da start alan Büyük Erkekler kategorisinde 120km’lik bu ilk yarışta kıyasıya çekişme vardı. Yarışın orta bölümlerinde 8 kişilik bir kaçış grubu oluşsa da ana grup tempoyu artırarak kaçış grubunu yakalamayı başardı. Muhteşem mücadele sırasında yaşanan talihsiz kazaya 2011 Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Brisaspor Kulübü sporcularından Ali Rıza Tanrıverdi de karıştı. Ali Rıza kazadan sonra hızla toparlanarak yarışa devam etmesiyle bu sene de hırsından hiç bir şey kaybetmediğini gösterdi. Yaşanan kaza sonrasında hiç bir sporcuda ciddi bir sakatlık olmadığı açıklandı.

 

 

120km’lik yarışın Ocak ayında gerçekleştiğini hisettiren tek etken kuşkusuz havanın soğukluğuydu. Öte yandan Alanya’nın mistik etkisi; güneş ve deniz bir araya gelince, yarışın adrenalinli atmosferi ile birlikte  herkesin içini ısıtmaya yetti. Başlangıçta yerlerin ıslak olması risk teşkil ettiyse de güneşin yüzünü göstermesiyle kuruyan zemin mücadelenin daha performansa yönelik devam etmesini sağladı. Çekişmeli yarışın sonlarında toplu finişin boy göstermesiyle Konya Torku Şeker Spor’un 2012 transferleri arasında bulunan Yuriy Metlushenko sezonun ilk yarışında kazanmayı başardı. Brisasporlu İsmail Aksoy ikinciliği ve Kemal Küçükbay ise üçüncülüğü elde ederek takımlarını temsil ettiler.

 

 

Büyükler kategorisinde kazaya maruz kalan Ali Rıza Tanrıverdi’nin kardeşi, Ömer Tanrıverdi Genç Erkekler yarışında sprint finişini kazanarak ilk günün galibiyetini almayı başardı. Sezonun ilk yarışını kazanmasıyla abisinin geçirdiği kazadaki düşen morallerini düzeltmeyi sağladı. Genç Bayanlar ve Yıldız Bayanlar kategorisinde ise Sakarya ekibi adeta şov yaptı. Sakarya Telekom Spor Kulübü adına yarışan Merve Demircioğlu ve Zeynep EzgiTekinoğlu beraber alınan start sonrası 40km’lik yarışın ortalarında kaçış yaparak kendi kategorilerinde birinciliği elde ettiler.

 

Sezonun ilk yarışında dereceye giren sporcuların listesi;

 

BÜYÜK ERKEKLER – 120KM

1- YURIY METLUSHENKO  –   KONYA TORKU ŞEKER SPOR     02:47:43  
2- İSMAİL AKSOY                   –   KOCAELİ BRİSA SPOR                  02:47:43
3- KEMAL KÜÇÜKBAY          –   KOCAELİ BRİSA SPOR                  02:47:44

GENÇ ERKEKLER  – 80KM

1- ÖMER TANRIVERDİ              – KOCAELİ BRİSA SPOR        01:47:02
2- BERKAY AKTAŞ                     – KOCAELİ BRİSA SPOR         01:47:02
3- FERİTCAN ŞAMLI                  – KOCAELİ BRİSA SPOR         01:47:03

GENÇ BAYANLAR – 40KM

1- MERVE DEMİRCİOĞLU      –  SAKARYA TELEKOM SPOR       01:21:51
2- BESTENUR KELEŞ             –  KOCAELİ BRİSA SPOR              01:26:41
3- AYŞENUR TURGUT            – SAKARYA TELEKOM SPOR        01:27:54

YILDIZ BAYANLAR  – 40KM

1- ZEYNEP EZGİTEKİNOĞLU   – SAKARYA TELEKOM SPOR                                   01:22:21
2- KADER ŞAHİN                         – FERDİ SPORCU                                                      01:29:20
3- SELVER SEZER                      – KARAMAN MEHMET AKİF ERSOY LİS. S.K        01:29:23

Yarış Sonuçları: bisiklet.gov.tr

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın