Alanya K.A.P.’da Heyecan Devam Ediyor

28/01/2012  //     //  Genel

 

Alanya K.A.P. yarışı bugün oldukça kalabalık sporcu katılımlarının startlarına sahne oldu. Yıldız erkekler (A) ve (B) kategorilerinde toplamda 182 sporcu başlangıç çizgisinin önünde yarışın heyecanıyla bekliyorlardı. Ülkemizde en çok yarışçının yıldızlar kategorisinde bulunmasıyla bisiklet kültürümüzde geleceğin gittikçe parladığı görülüyor. Bu katılım sayısı ile bisiklet sporunun yine ilgi odağı olmaya başladığının en büyük delili olarak görülebilir.

 

 

 

Yarış sırasında kaçışa izin vermeyen yıldız erkekler (A) kategorisinin 100 sporcusu 50km’nin sonunda toplu finişe girdi. Bu sene yine büyük gelişmelere imza atan Konya Torku Şeker Spor’un yıldız sporcusu Enes Talha Ay 01:19:15’lik zamanlamasıyla yarışın galibi oldu. Enes’ten saliseler sonra bitiş çizgisini geçen ve Konya İl Özel İdaresi adına yarışan Sedat ve Vedat Koç kardeşler podyumda yerlerini aldılar. Yarışın sonunda 11 sporcu %20 barajına takılarak Alanya K.A.P. yarışından elenmişlerdir. Yıldız Erkekler (B) kategorisinde ise 82 kişi 40km’lik parkurda kıyasıya mücadele ederken korkunç bir kaza gerçekleşti. 5 sporcunun yarışa devam edemeyerek Ambulansta  ilk müdahaleleri yapıldı. Salcano Aldosk bünyesi sporcularından Sinan Onat Yılmaz 01:09:39 saniyelik derecesiyle birinciliği, Ahmet Naz ise sadece 1 saniye arkasından finiş çizgisini geçerek ikinciliği aldılar. Üçüncülüğü ise İstanbul ekiplerinden İstanbul Gençlik Spor Kulübüne bağlı Utku Hüseyin Şirinyurt 12 saniye sonra yarışı tamamlayarak podyumda kensisi için yer ayırmayı başardı.

 

 

Master Erkekler (A) kategorisinde ise tecrübelerin çekişmeleriyle doluydu. 33 sporcunun start aldığı 50km’lik yarışın sonunda Zafer Yalın(Çorum Belediye Spor) 1 saat 16 dakika 15 saniye ile birinci olurken sadece saliselerle daha doğru tekerlek farkıyla Yalova Belediye Gençlik Spor Kulübünden Hakan Şenöz ikinciliği elde etti. Günün podyumda kalan tek yer için 27 kişinin toplu finiş yapması sonucu İstanbul Gençlik Spor’dan Tarık Gül rahat bir şekilde bitiş çizgisini geçerek 3.lüğü elde etti. Master Erkekler (B) kategorisinde ise 9  sporcunun başlangıç yaptığı 50km’lik yarışta 4 sporcu %10 zaman barajına takıldılar. İstanbul Gençlik Spor adına yarışan Atilla Atay 01:17:11’lik derecesiyle galibiyeti alırken Ferdi Sporcu olarak yarışa katılan Salih Korkmaz ikinci, Mehmet Bozdemir ise üçüncü oldular.

 

 

 

 

Büyük Bayanlar kategorisinin sonradan alınan bir karar gereği startının bugüne verilmesiyle 9 bayan 50km’lik parkurda mücadeleyi bugün verdiler. Yarış bitmesine daha varken Kocaeli Brisa Sporlu Semra Yetiş ve Merve Tayfun ikilisi rakipleriyle arayı açtı. Finişe beraber giriş yapan BrisaSpor ikilisinden Semra Yetiş Birinciliği Merve Tayfun Marmara’da ikinciliği alarak kürsüyü paylaştılar. Zeytinli Belediye Spor adına yarışan Pelin Çevik ikilinin 17 dk arkasından 1 saat 33 dakika 31 saniyelik derecesiyle üçüncü oldu. 4 sporcu %15 zaman barajı kuralına takıldılar.

 

 

 

 

Yarış sonuçlarının tüm listesini görebilmek için www.bisiklet.gov.tr adresine tıklayınız.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın