Ahmet Örken’den Tour de Maroc 6. Etabında Solo Galibiyet

03/04/2013  //     //  Genel

 

UCI Afrika Turları yarış takvimindeki önemli yarışlardan Tour de Maroc’a üçüncü kez start alan Torku Şeker Spor, Andrey Mizurov (Torku Sekerspor) ile genel sıralama üçüncülüğünü koruyor. 10 Etaplık mücadelenin bugünkü 150 kilometrelik altıncı etabın galibiyetini olağan üstü bir performansla kazanan Ahmet Örken solo kaçışını, etap finiş çizgisinde solo zaferle sonlandırmayı başardı.

 

 

 

Türkiye’nin genç yeteneği Ahmet Örken‘in pistlerdeki başarısını, yol yarışlarındaki performansıyla tekrarladığını bir kez daha hayranlıkla gözlemliyoruz. Geçen sezon bir çok yarışta sprintlerde iddialı olduğunu kanıtlayan Örken, sezon başındaki Mersin yarışında da bu yönde sinyaller vermişti. Pist bisikleti eğitimi sonrası, dayanıklılığını arttırmak üzere özel bir antrenman programı ile çalışan Ahmet Örken, bugün dayanıklılık çalışmalarının karşılığını galibiyeti ile aldı. 150 kilometrelik etabın son 60 kilometresini solo kaçış performansıyla devam edip, tek başına finiş çizgisinin zaferini alan Örken yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tour du Maroc’un Slovak, İspanyol, Amerikalı takımları arasında sergilediği performans, Ahmet Örken’in Çin’deki yedinci etap performansı ve güçlü isimlerle girdiği mücadelede elde ettiği üçüncülük sürprizinden de güçlü ses getirdi. Çin başarısı ile yabancı basının ilgisini çeken ve röportaj yağmuruna tutulan Ahmet Örken’in bugünkü başarısı yine izleyenlere şok etkisi yarattı.

 

 

 

Meknes’den start alan 150 kilometrelik 6. etabın, yaklaşık 90. kilometresinden itibaren solo kaçış performansı sergileyen Ahmet Örken’in uzun soluklu kaçışının yakalanması bekleniyordu. Ancak, tek başına ilerlemesine rağmen performansını düşürmeyen Örken, Khénifra’daki finişe yine solo girmeyi başardı. 20 yaşındaki genç sporcunun performansı ve galibiyeti, Afrika turlarının en önemlilerinden Tour du Maroc (Fas Turu)’taki güçlü rekabet atmosferinde 60 kilometrelik solo performansı sonrası günü 4 saat 7 dakika 26 saniyede, birincilikle tamamladı. 1 dakika 51 saniye sonra yarışı tamamlayan 4 kişilik kaçış takip grubundan Slovak Roman Bronis ikinci, Andalucia takımından Antonio Jessus Anguita Cabello ise üçüncülükle tamamladı.

 

 

Tour du Maroc (Fas Turu) 6. Etap Finiş Sıralaması:

 

1  ORKEN Ahmet Konya Torku Seker Spor 5 4:07:26
2  BRONIS Roman Slovakia 2 1:51
3  CABELLO BAENA Antonio Andalucia 1 ,,
4  KERBY Jordan Christina Watches-Onfone ,,
5  KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,
6  KOLAR Michael Slovakia 2:05
7  ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone ,,
8  GRONKIEWICZ Kacper BDC – Marcpol Team ,,
9  BOTHE Erik Team Bergstrasse jenatec ,,
10  CANTERO GOMEZ Francisco Javier Andalucia ,,
11  KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,
12  DAHMANE Abdesalam Velo Club Sovac Algerie ,,
13  SMAIL Robert Metaltek Knights of Old Racing Team ,,
14  ORR Robert Metaltek Knights of Old Racing Team ,,
15  HADDI Soufiane Marocco ,,
16  KOVáC Maros Slovakia ,,
17  LEWIS Gruffudd Metaltek Knights of Old Racing Team ,,
18  SERT Serhat Konya Torku Seker Sport ,,
19  JULLIEN Sébastien CMI – Greenover ,,
20  DU PRIE Mick Ruiter Dakkapellen Wielerteam ,,
21  METZKE Eric Team Bergstrasse jenatec ,,
22  MRAOUNI Salah Eddine INAC – Fundación Dr Jose Gregorio Hernández ,,
23  WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team ,,
24  JAWAD Ali Hassan Bahrain ,,
25  BAZ Nabil Velo Club Sovac Algerie ,,
26  DROUECHE Mustapha Velo Club Sovac Algerie ,,
27  CHAQRI Aziz INAC – Fundación Dr Jose Gregorio Hernández ,,
28  ZRELICA Roman CK Bankska Bystrica ,,
29  BOSMAN Siebe Ruiter Dakkapellen Wielerteam ,,
30  AIT EL ABDIA Anass Marocco ,,
31  SCHICK Julien CMI – Greenover ,,
32  ABELOUACHE Essaïd Marocco ,,
33  MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport ,,
34  ATUNSI Fahti Ahmed Libya ,,
35  BOUCHTAOUI Aimad INAC – Fundación Dr Jose Gregorio Hernández ,,
36  ABDULLAH MOHAMED Sharif Egypt ,,
37  BATORA Lukáš CK Bankska Bystrica ,,
38  BOUNIDA Khalid Ruiter Dakkapellen Wielerteam ,,
39  HADJ BOUZIT Abderrahmane Velo Club Sovac Algerie ,,
40  JURCO Matej Slovakia ,,
41  RUIZ PINTO Eloy Andalucia ,,
42  JELLOUL Adil Marocco ,,
43  BALCK Sebastian Christina Watches-Onfone ,,
44  CANECKY Marek CK Bankska Bystrica ,,
45  STOCKDALE Ben Metaltek Knights of Old Racing Team ,,
46  MANSOOR Mohamed Bahrain ,,
47  PERGET Mathieu CMI – Greenover ,,
48  DIEMAR Pascal Team Bergstrasse jenatec ,,
49  LOVELOCK-FAY Mitchell Christina Watches-Onfone ,,
50  SABER Lahcen INAC – Fundación Dr Jose Gregorio Hernández ,,
51  ATALAY Muhammed Konya Torku Seker Sport ,,
52  AADEL Reda Marocco ,,
53  ALAWI Sayed Ahmed Bahrain ,,
54  BDADOU Said INAC – Fundación Dr Jose Gregorio Hernández ,,
55  SOULA Guillaume CMI – Greenover ,,
56  MAHDAR Martin Slovakia ,,
57  PIETERS Roy Ruiter Dakkapellen Wielerteam ,,
58  IMMING Bram Ruiter Dakkapellen Wielerteam ,,
59  AYOUNE Ismail Marocco ,,
60  HOBERG Morten Christina Watches-Onfone 2:15
61  GARDIAS Dexter Metaltek Knights of Old Racing Team 2:21
62  JIMENEZ DURAN Daniel Andalucia 10:00
63  ABDUL WAHAB Abdul Rahman Egypt 28:13
64  BETIRA Mouadh Velo Club Sovac Algerie ,,
65  HAMZA Abderrahmane Mehdi Velo Club Sovac Algerie ,,
66  DEBNAR Miroslav CK Bankska Bystrica ,,
67  ANGUITA CABELLO Francisco Luis Andalucia ,,
68  GAVENDA Robert Slovakia ,,
69  FRANO Martin CK Bankska Bystrica ,,
70  CLAVIJO GARCIA Francisco Andalucia ,,
71  VIGLASKY Ivan CK Bankska Bystrica ,,
72  EL GOURCH Abdelmounim INAC – Fundación Dr Jose Gregorio Hernández ,,
73  GREEN Simeon CMI – Greenover ,,
74  CONNOR Ryan CMI – Greenover ,,
DNF  LATON Eryk BDC – Marcpol Team
DNF  PIERZGA Adam BDC – Marcpol Team
DNF  WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone
DNF  NASSER RAGACY Islam Egypt
DNF  AYOOB Isa Bahrain
DNF  RENNER Patrick Team Bergstrasse jenatec
DNF  BELGASEM Ahmed Youssef Libya
DNF  ATIA Osama Libya
DNF  ALGTAANI Hamza Libya
DNF  SHABAN ABBAS Islam Egypt
DNF  SAAD RASHID Rashid Egypt
DNF  FOX Will Metaltek Knights of Old Racing Team
DNF  WILLE Florian Team Bergstrasse jenatec
DNF  ELSAYED ALI Ali Egypt

 

 

6. Etap Sonunda Genel Sıralama: (ilk 10)

 

1 (1)  PERGET Mathieu CMI – Greenover 20:25:14
2 (2)  KOVáC Maros Slovakia 7:01
3 (3)  MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Spor ,,
4 (4)  BALCK Sebastian Christina Watches-Onfone 10:54
5 (5)  JURCO Matej Slovakia 12:27
6 (6)  RUIZ PINTO Eloy Andalucia 12:28
7 (7)  JELLOUL Adil Marocco 13:41
8 (9)  MAHDAR Martin Slovakia 14:56
9 (10)  ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 15:53
10 (11)  SCHICK Julien CMI – Greenover 15:56

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler