Ahmet Örken Prix Du Saugeis Yarışı Fransa da Yine Podyumda

03/05/2010  //     //  Genel

 

        İsviçre’de UCI’de (Dünya Bisiklet Birliği) özel antrenörler tarafından 2012 Londra Olimpiyatları’na hazırlanan sporcularımızdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Dünya Bisiklet Merkezi takımı adına yarışarak tecrübe de sağlayan sporcular Prix Du Saugeis yarışında takım olarak başarı sağladı. Podyum Dünya Bisiklet Merkezi takımı birçok kategoride diğer takımları geride bırakarak büyük başarı kazandılar.

        Dünya Bisiklet Merkezi’nde olimpiyat hazırlığında olan sporcular uluslararası yarış tecrübelerini arttırırken, İsviçre dağlarında tırmanış çalışarak farklı hava koşulları ve dağ tırmanışı antrenmanları yapıyorlar.

        Fransa’nın Montpellier şehrinde 5 tur üzerinden toplam 85 km olan “Prix Du Saugeis” kriteryum yarışında Ahmet Örken fırtınası esti. Konya Şeker Spor Takımı sporcusu 12 Mart 1993 doğumlu Ahmet Örken ülke gururumuz olmaya devam ediyor.

 

 

        Bisiklette dünyanın zirvesinde olan İsviçre, Fransa, İspanya ve İtalya gibi 21 ülkeden toplam 55 sporcunun katıldığı yarışın 4. turunda sporcumuz atak yaparak bitişe tek başına gelmiş ve yarışı rakibine 1 dakika 35 saniye fark atıp birinci olarak tamamlamıştır.

 

1. Ahmet Örken (CMC)  2s26’18 

2. Reyes (VC Pontarlier) +1’35 

3. Dumanchin (AC Bisontine)  +3’37 

4. Girardon (VC Pontarlier) +5’57 

5. Perry (CC Etupes)  +5’58 

6. Girod (US Morez)  +5’59 

7. Summo (VCC Morteau Montbenoit) +6’12 

 

        İsviçre’de 2012 Londra Olimpiyatları’na hazırlanan sporcularımıza başarılar diler, bu güzel haberlerle bizleri gururlandırmaya ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmelerini temenni ederiz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın