49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Teknik Toplantısı Yapıldı

20/04/2013  //     //  Genel

 

2013 TUR‘a dair gelişmelere hazırlık aşamaları haberimizin devamı niteliğinde sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Takımlar antrenan sürüşlerini tamamlaya dursun, asıl TUR heyecanı organizasyonun her aşamasında buram buram hissediliyor. Katılımcı takımların sportif direktörleri ve yardımcıları, sporcuların resmi kayıtlarını tamamladıktan sonra saat 14:00’de Diamond Hill Otel‘de başlayan teknik toplantı aşamasına geçildi.

 

 

Yarın Alanya’da nefes kesici 2013 mücadelesine start alacak 25 takımın yetkilileri, organizasyon hakkında detaylı bilgi aldılar. Toplantı, yarış komiseri olarak Curchod Pierre (İsveç), UCI TUR radyosu komiseri, Philippe Marien(Belçika) ve UCI komiseri olan Anti-Doping komiseri Nevena Avalic (Sırbistan) yanı sıra TUR’un yarış direktörü Abdurrahman Açıkan ve Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney başkanlığında gerçekleşti.

 

 

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu‘na dair takım yöneticilerinin bilmesi gereken; kurallar, podyum protokolü gibi ana başlıklar altında takımlara bilgi verildi. Alanya’dan başlayan 8 etabın heyecan dolu rotası sonunda kapanış etabının İstanbul’da yapılıyor olması ve İzmir’den İstanbul’a transfer sorunlarına dair endişelerin bu yıl güven ve rahatlığa yer bıraktığını görmek mutluluk vericiydi. Zira önceki yıllarda takımların şehirler arası transferlerde yaşanması muhtemel sorunlar ve bavulların kaybolması endişesi hakimdi. Ancak organizasyonun başarılı transferleri, geçen yılın sorunsuz tamamlamasını sağlamıştı. Bu sebeple ki, bugün teknik toplantıda transfer endişesi yerine, transferler konusunda güven hakimdi.

 

 

 

 

Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney, Bavullar ve teknik malzemelerin transferi için bir araç ve takım otobüsü olarak bir araç olmak üzere parkura giren takım araçları dışında transferler için önceki yıllarda olduğu gibi yine 2 araç tahsisisinin yapıldığını belirtti. Takımların önceki yıllarda endişeli soruları İzmir’den İstanbul’a transferler konusunda detaylı açıklamalarda bulundu. İzmir finişi sonrası, masaj, duş ve yemek ihtiyaçları için yakın otel sağlanmış olması,en ince detaya kadar düşünülmüş organizasyonun takım ihtiyaçlarını ön planda tutulduğunun gösterilmesiyle TUR kalitesini bir kez daha yansıttı. Bu yıl, İzmir etabı sonrası acil ihtiyaç süresinin dengeli tutulup kısaltılması, erken saatlerde İstanbul etabı için transfer zamanlamasının öne alındığı ayrıca açıklamalar arasında önemli konular arasındaydı.

 

 

Takımların suluklarda kullanmak üzere ve takım destek ekibine su servisinin yapılacağı, diğer tüm konular gibi İngilizce ve Fransızca olarak paylaşıldı. Toplantı yetkililerinin son konusu, İstanbul finalinden sonra gerçekleşecek, veda partisi oldu. Salondan yükselen beğeni tonlamaları eşliğinde, takımların sormak istediği sorulara geçildi. En ince ayrıntısı düşünülmüş ve planlanmış olan TUR için takımlardan sadece 3 soru geldi. Parkura girecek destek araçları üzerindeki bisiklet taşıyıcı kilit sistemleri bilgi talebine yine profesyonel bir açıklama geldi. Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney, 3 kilit sistemi mevcut olduğunu belirtti. İster plastik bantlı olan kilit sistemlerini ister diğer iki sistem arasındaki tercihlerin kendilerine bırakıldığı, her 3 sistemin kontrolünün sağlandığı ve güvenli olduğu yönündeki açıklamaları sonrası takım numaraları belirlendi. Ve toplantı yarınki açılışta görüşmek üzere sona erdi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın