49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 7.Etap Başlarken Kuşadası-İzmir

27/04/2013  //     //  Videolar

 

 

Geçen yıl, TUR‘a bir süre ev sahipliğine ara veren İzmir’e geri dönüş yapılmıştı. Omega Pharma-QuickStep takımdan Iljo Keisse galibiyeti unutulacak gibi değildi. Kaçışla gelen galibiyet gibi kısa bir yorumdansa solo kaçışını galibiyetle sonlandırmak üzere girdiği son virajda kaza yapıp, hızla bisikletine geri dönen Keisse için nefesler tutulmuştu. Keisse, Andrea Guardini ve Marcel Kittel‘e kaptırmaktan son anda kurtardığı etap galibiyeti ile İzmir’deki kalabalık, coşkulu seyirciler arasında podyum sevinci yaşamıştı. 3 süper sprinter bugün yeniden start alıp galibiyet savaşını yenileyecek.

 

Öte yandan, dün Mustafa Sayar ile Turkuaz Rekabetteki liderliği avantajını korumak üzere 7.etaba asılacak Torku Şeker Spor bugün sprint profilinde zaman farkını risk seviyesi altında tutmak üzere ekstra performans sergileyecek. Torku Şeker Spor takım menajeri Mehmet Şafakçı‘nın, dünkü zafer sonrasında belirttiği üzere “Herkes çalışacak” Torku Şeker Spor’un hareketli stratejileri, her ne kadar takımı bilmeyen rakiplerce nitelendirelememişse de, ezber stratejilerin dışında,  statik strateji tercih eden Torku başarısı bu anlamda özel bir ders veriyor. Takım kapasitesini gecen yıl liderliği  koruma mücadelesinde izlemiştik. Bu yıl ise 2012 performansından kat kat üstün performans sergileyen Torku, liderliği koruma mücadelesindeki stratejileri ile yine heyecan dolu bir etap senaryosu sergileyecek.

 

 

Bugün yine aynı parkura start alıyoruz. Saat 13:30’da Kuşadası Atatürk Meydanından alınacak start s0nrası 10.kilometrede Efes Antik Şehri Türkiye Güzellikleri Primlerinin verilmesine ev sahipliği yapacak. Geçen yıl 30.kilometrede Azmak’da verilen Türkiye Güzellikleri Primi, dünkü etap finişi ihtişamına yakışır kültürel zenginlik temasının en önemli parçalarından biri olan Efes bugün yeniden ekranlara yansıyacak. Geçen yıl olduğu gibi, bugünkü etap yine iki sprint primleri kapısını profilinde bulunduruyor. İlki 87,8. kilometrede geçilecek olan Seferihisar  sprint primleri kapısından sonra 108.kilometrede Narlıdere’de Şehitlik Cami önünde ikinci sprint primleri mücadelesi yaşanacak.

 

Geçen yıl Türk Bisiklet severlerinin en yoğun finişlerinden birine ev sahipliği yapan İzmir, bu yıl yeniden bisiklet fanatizminin popüler finiş coşkusunu ekranlara taşıyacak.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın