48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu – Konya Torku Şeker Spor Hazırlıkları ve Yuriy Metlushenko İle Röportaj

22/04/2012  //     //  Genel

 

 

Konya Torku Şeker Spor’un merakla beklenen 2012 takım kadrosu açıklandı. 2011 sezonunda son derece derecede başarılı bir çizgi oluşturan Konya Torku Şeker Spor Continental Cycling Team, 2012 sezonunda her zamankinden daha iddialı! Türkiye’nin ilk Continental bisiklet takımı olan Konya Torku Şeker Spor, geçmişten günümüze kadar uzanan geçmişinde hayranlık uyandıran gelişmeler göstermiş ve bünyesine unutulmayacak önemli podyum hatıraları eklemişti. Bu başarıların temeli arasında uzun yıllar ülkemizde aktif kullanımda olan tek pist bisikleti sahasının Konya’da olmasını sayabiliriz. Bu sayede milli takımda yer alan Konya Torku Şeker Sporcusu Ahmet Örken ile Portekiz’de düzenlenen 23 yaş altı Avrupa Pist Bisikleti Şampiyonası’nda 6 disiplinde mükkemmel performans sergileyerek Omnium kategoride ilk Türk Avrupa Şampiyonu olduk. 

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

 

Konya Torku Şeker Spor ülkemizin UCI klasmanında ilk continental statüsündeki takımı olarak şimdi bir kez daha Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda mücadele edecek. Türkiye Turu için geçtiğimiz hafta Ukrayna’da ki günlük yarışlarda antrenman yapan takımda Yuriy Metlushenko sprint puanlarını toplayarak lider olmuştu

 

Tour of Turkey’in başlamasına saatler kala Konya Torku Şeker Spor Takımı son hazırlıklarını yaparken biz de Yuriy Metlushenko ile bir röportaj yaptık. Takımın en tecrübeli ve en favori ismi olarak bilinen Yuriy Tour of Turkey hakkında kendisi ve takımı için başarılı hedeflerinin olduğunu açıklarken takım arkadaşlarına olan güvenini de yansıttı.

 

 

[View:http://vimeo.com/40792083:550:0]

 

 

 

 

Konya Torku Şeker Spor Tour of Turkey Sporcu Listesi;

 

Yuriy Metlushenko

Miraç Kal

Ivailo Gabrovski

Mustafa Sayar

Volodymyr Bileka

Sergiy Grechyn

Hüseyin Özcan

Muhammet Atalay

 

 


 

 

 

 

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın