47.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Başlarken

23/04/2011  //     //  Genel 

      Yarın 24 Nisan 2011) 47. kez start alacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için Organizasyon Komitesinin bir yıllık çalışması sonrası, yarış öncesi toplantı ve buluşma günü bugün gerçekleşti. Tour of Turkey 2011’de görev alan tüm yetkililer, takımlar ve organizasyonun her aşamasında görev alacak kişiler yarın ilk start’ın alınacağı şehir olan İstanbul’da bugün buluştu.

 

_____Yerli ve yabancı katılımlı basın mensupları, takım menajerleri toplantı için buluşurken Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun sorunsuz geçmesi adına perde arkasında 8 etap ve bu etapların detayları çalışmaları da devam etmekteydi. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Organizasyon komitesinin yoğun ve heyecanlı programında bugün sorunsuz ve başarılı bir Tur öncesi programı  yaşandı.

 

 

 

 

 

_____Sabah saatlerinde antrenman sürüşlerine çıkan takımlar, İstanbul Floria- Bakırköy sahil şeridi caddelerinde rengarenk formaları ile halkın beğenisini ve ilgisini üzerlerinde topladı. Resimlerini çektiğimizi görenlerden, meraklı ve ilgili yaklaşımlarla yarın yarışın saat kaçta ve nereden başlayacağını sormaları üzerine Türkiye Bisiklet Turu’nun başarılı organizasyon yapısıyla halkın bisiklet hakkındaki bilgi duyma isteğiyle Türkiye için de başarıya ulaştığını görmek çok sevindiriciydi. Zira yarın Türkiye Bisiklet Turunun start alacağı bilgisine hakim olan ciddi orandaki seyirci kitlesine de bilgi verirken yakın bir zaman geçmişinde böyle bir oranın sayılamayacak kadar az olduğu ve gelişmelerin halk ilgi ve bilgisi açısından başarıyla gelişmekte olduğunu görmek de bizler için ayrı bir gurur kaynağı oldu.

 

 

 

 

 

_____Takımların antrenman sürüşleri sonrası yapılacak teknik toplantı hazırlıkları bir yandan devam ederken, diğer yandan Tur için gereken son hazırlıklar da son hız devam etti. Tırdan indirilen broşürler, tanıtım ürünleri, etap sonlarında podyumda görev alacak güzellerimizin giyeceği elbiselerin taşınması gibi seyrederken gözle görülmeyen, bilinmeyen her aşamadaki emekler, beklenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bütünün parçalarını oluşturuyor.

 

 

 

_____Elbiselerin ulaşması ve taşınması sonrası podyumda, sporcuların podyumda alacakları lideri oldukları klasifikasyon mayoları renklerindeki Turkuaz (Genel sıralama lideri), Yeşil (Sprint Puanları Lideri), Kırmızı (Dağların Kralı) ve Beyaz(Türkiye Güzellikleri) formaları ile aynı renklerde elbiseler içerisinde podyumda sporculara ödülleri verecek olan güzellerimiz de ulaştı. Podyum ve ödül törenindeki kızların güzelliği, her çok etaplı ülke turunda özen gösterilen ve seyircinin de dikkatle incelediği önemli bir görsel etkendir. Bu yıl etap sonlarında mayo renklerindeki elbiseleri ile ödülleri verecek olan güzellerimiz de bugün görevleri ile ilgili olan bu toplantıya katıldılar.

 

 

 

 

_____Günün en yoğun isimleri Proje Müdürü ve Yarış Direktörü Abdurrahman Açıkalın, Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney oldu. Teknik toplantı yoğunluğunda Yardımcı Proje Müdürü göreviyle Pınar Arpınar Avşar organizasyonun yoğun ve kilit isimlerindendi.  Teknik toplantıda Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bilgileri takım yöneticileri ile paylaşıldı. Takım yöneticilerinin merak ettiği konular Organizasyon komitesi yetkilileri, Abdurrahman Açıkalın ve Aydın Ayhan Güney tarafından verilen detaylı bilgiler ile yarışacak takımların yöneticilerine öğrenmek istedikleri bilgiler verildi.

 

 

_____Bugün planlanan hazırlıkların ve Tur’un canlanması bekleyişinin son günüydü. Bugünkü katılım ve programlarla canlanan Türkiye Bisiklet Turu ve İstanbul caddeleri yarın saat 09:30’da yarış heyecanı ile 8 etabın ilk etabı ile start alacak.


  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın