28.Tour of İran Teknik Toplantısı Bugün Yapıldı

21/05/2013  //     //  Genel

 

 

Torku Şeker Spor’un start almadığı, ancak Türkiye’den BrisaSpor‘un iddialı bir kadroyla yer aldığı  UCI Asya Turları yarış takviminde, 2.2 kategorisinde yer alan  Tour of Iran (İran Uluslararası Bisiklet Turu)’ın teknik toplantısı bugün gerçekleştirildi. Zaten birçok takım için hedef turlardan biri olan İran Turu’nun bu sene yapılan teknik toplantısında, turun her geçen sene daha da ilgi çekici hale geldiği bildirildi. Gerek katılımcı takımların sporcu kalitesiyle gerekse hazırlanışıyla, özellikle Tour of Turkey ve hemen arkasından gelen Azerbeycan Turu‘nun görkemi ve başarısından sonra, takımların ve bisiklet dünyasının daha fazla ilgisini çekebilecek bir takvime ve duruma getirilmesi konusunun gündemde olduğu bu turda, yarınki etap öncesi yapılan teknik toplantıda dağ etaplarının belirleyici olacağı turun etapları ve sunulacak hizmetler ile kurallar tekrar hatırlatıldı. 

 

 

 

 “Urmiye Gölü”  etrafında  19 takımdan 93 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek olan ve 28.si yapılan 6 etaplık turda, özellikle Asya grubundan iddialı ulusal takımlar ve Avrupa takımları yer alacak.  Yarın, 1. Etap: Tabriz (Tebriz) – Maragheh (Marage) ~128.1 km ile başlayacak tur 27 Mayıs’ta  yine Tebriz‘de sona erecek. İran Turu’nun teknik toplantısı bugün takım yöneticilerinin katılımıyla yapıldı. Turda yarış komiseri olarak görev yapacak olan Malezyalı UCI komiseri Jamaluddin Mahmoud,  daha önce İran Turu’nun 2010 edisyonuna yarış teknik direktörü olarak katılmıştı. 1997 yılında da Malezya takımının teknik direktörü olarak İran Turu’na katılan Mahmoud, İran Turu’na yabancı değil.

 

 

 

Brisaspor

 

Takım tanıtımları ile Türkiye’yi temsilen yarın start alacak 5 sporcudan oluşan Brisaspor kadrosunu 6 etaplık, pek de kolay geçmeyecek turda izlemek ve haberlerini Türk bisiklet severler ile paylaşmak üzere Tebriz’deyiz. 2008 Beijing Olimpiyatları, Dağ Bisikleti kategorisinde Türkiye’yi temsil eden Brisaspor, Torku Şeker Spor’un son anda yaşadığı transfer sorunu sebebiyle start alamaması haberi sonrası Türkiye’yi İran’da temsil eden tek Türk takımı olarak mücadele edecek. Brisaspor’un yarın start alacak olan ve Recep Ünalan, Ali Rıza Tanrıverdi, Georgi Petrov Georgiev,  Stefan Koychev Hristov ve Aleksandar Alekseev Aleksiyev’den oluşan 5 kişilik takım kadrosu da bugün takım tanıtımına katıldı. 19 takımdan, Malezya takımı Terengganu ve Arnavutluk Milli Takımı’ndan 4’er, kalan 17 takımdan ise 5’er sporcu olmak üzere, toplam 93 sporcunun start alacağı Tebriz’de ilk gün sprint finişi beklentili düz etap geçilecek.

 

Yarışacak takımlar:

1- Tabriz Petrochemical (İran)

2- Albania National (Arnavutluk)

3- Algeria National (Cezayir)

4- Azerbaijan National (Azerbaycan)

5- Hong Kong China National (Çin)

6- Kazakhstan National (Kazakistan)

7- Syria National (Suriye)

8- Uzbekisthan National (Özbekistan)

9- Amore e Vita (Ukrayna)

10- ASC Dukla Praha (Çek Cumhuriyeti)

11- Ayandeh Continental (İran)

12- Iran Team U23 (İran)

13-  Terengganu (Malezya)

14- Monta Khab Ostanha (İran)

15- Brisaspor (Türkiye)

16- CCN – Metalac (Sırbistan)

17- Rudy Project Racing (Almanya)

18- Ayneh Zamani Tabriz (İran)

19- Urmia Municipality (İran)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın