2015’ in İlk Duatlon Şampiyonası Yarışına Hazır mısınız?

11/12/2014  //     //  Videolar

Off season çoktan bitti ve triatlon seveler yavaş yavaş yeni yılla birlikte başlayacak olan 2015 sezonu yarışları için çoktan hazırlık yapmaya başladılar bile. Peki, yarış takviminiz için belirlediğiniz ilk triatlon veya ironman yarışları öncesinde hangi hazırlık yarışı ile sezonu açmayı planlıyorsunuz? Ya da şöyle soralım, sezonun ilk yarışını Ocak ayının ilk haftası ile birlikte açmaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise tam size göre bir duatlon yarışı tavsiyemiz var.

Luxor ATU Sprint Duatlon Şampiyonası (4)

Uluslararası Triatlon Birliği ITU, Afrika Triatlon Birliği ATU ve Arap Triatlon Konfederasyonu’ nun ortaklaşa gerçekleştireceği “Luxor ATU Sprint Duatlon Afrika ve Pan Arap Şampiyonası” yarışı 9-10 Ocak 2015’ tarihleri arasında koşulacak. Eğer kış sezonundaki antrenmanlarınıza renk katmak ve spor ile turistik seyahatı iç içe geçirmek istiyorsanız bu şampiyona tam size göre. Dünyadaki en büyük açık hava müzesi olan Luxor’ da, Luxor ve Karnak Tapınakları arasında yarışmak oldukça keyifli bir deneyim olabilir. Konuyla ilgilenen katılımcıların en geç 24 Aralık 2014 tarihine kadar Türkiye Triatlon Federasyonu’ na başvuruda bulunması gerekiyor.

“Luxor ATU Sprint Duatlon Şampiyonası”, antik Mısır’ ın tarihi 7000 yıl öncesine kadar dayanan Luxor şehrinde koşulacak. Katılımcılar, Nil nehri kenarında konuşlanmış olan antik Luxor’ da oldukça farklı bir duatlon yarışının birinci dereceden tanığı olacaklar. Nil kıyısında koşu-bisiklet-koşu şeklinde gerçekleşecek olan yarış, elit erkek-kadın, genç erkek-kadın, U23 erkek-kadın, U19 erkek-kadın, yaş grupları ve paratriatlon kategorilerinde gerçekleştirilecek.

Luxor ATU Sprint Duatlon Şampiyonası (3)

Mısır Ulusal Federasyonu’ nun gerçekleştireceği 10:000$ para ödüllü sprint duatlon yarışın yaş grupları için katılım ücreti 100$, elitler için 75$, 23 yaş altı ve gençler kategorileri için 50$ olarak belirlenmiş. Mısır Ulusal Federasyonu, katılımcılar için konaklama ücretlerinde özel fiyat anlaşması yapmış. Yarış parkuruna 4km uzaklıktaki 5 yıldızlı Mercure Karnak otelinde tek kişi yarım pansiyon konaklama 69$ ve havaalanı ve yarış lokasyonu transferleri ve otel eğlenceleri ücretsiz.

Luxor ATU Sprint Duatlon Şampiyonası (5)

(Nil  kıyısındaki  Mercure Karnak Hotel’den bir görünüş)

Yalnız hali hazırda ITU’ nün resmi web sitesinde yayınlanan program ile Mısır Ulusal Federasyonu’ nun yayınladığı yarış takviminde küçük bir farklılık söz konusu. ITU’ ye göre 9 Ocak Cuma günü elit erkek ve elit kadınlar kategorisi startı, 10 Ocak Cumartesi günü, yaş grupları, gençler, U23 ve paratiatlon kategorileri start alacak olarak görünmesine karşın, Mısır Ulusal Federasyonu’ nun takviminde yer alan program tam tersi olarak görünmekte. Yarışlara katılmayı planlayanların, egyptiantriathlonfederation@gmail.com ahmedsoft85@gmail.com ahmedmaher09@hotmail.com mail adreslerinden teyit edilmiş olan son programı öğrenmelerinde fayda var.

Luxor ATU Sprint Duatlon Şampiyonası (1)

Son bir bilgi,  Luxor’ da uluslararası bir havaalanı mevcut olmasına karşın Türkiye’ den Luxor’ a direkt uçuş yok. THY ve Atlasjet, firmaları Kahire üstünden toplam yedi buçuk saatlik uçuş ile aktarmalı olarak Luxor’ a ulaşım imkanı sağlıyor. Eğer duatlon şampiyonasına katılmaya niyetliyseniz, en kısa zamanda biletinizi almanızda fayda var.

ITU’ nün resmi sitesi için burayı yarışmaya dair bilgiler için burayı tıklayınız. Yarışma reglamanı için burayı tıklayınız.

Hazırlayan: Alpay AKHUN

Yazar Hakkında :

Cylingtr Triatlon Editörü

Bir Yorum Yazın