2013 Paris Nice Kraliçe Etabında Richie Porte Şovu

08/03/2013  //     //  Genel

 

Paris Nice’in 6. günü,5.etabı yani turun bu yıl ki Kraliçe etabında dengeler yeniden değişti. Bu yıl sarı mayoyu iki kez üst üste giyebilen tek isim Andrew Talansky yaptığı strateji hataları nedeniyle liderliği tecrübeli isim Richie Porte’ye kaptırdı. Zirve finişli Kraliçe etapta soğuk hava ve dik eğimlerin bugünkü en büyük favorisi Porte, hedefini gerçekleştirdi ve lider mayoyu sırtına geçirdi. Talansky’nin hatalı stratejisi, zirvede ki finiş sonrası genel sıralamada 2.sıraya gerilemesine sebep oldu.

 

 

 

Kraliçe etap; 176 kilometrelik mesafesine Châteauneuf-du-Pape’den 170 sporcu ile start aldı. 2012 Milano Sanremo galibi Simon Gerrans zor nefes aldığı ve bronşit olduğu açıklanarak turdan çekildi. Muhtemel takım stratejisi; Gerrans’ın, 17 Mart’ta Milan Sanremo galibiyet ünvanını savunmak üzere, iyileşme ve hazırlık dönemini riske atmak istenmedi. 176 km’lik zorlu profil, 2009’da Alberto Contador’un galibiyeti aldığı La Montagne de Lure zirvesinde, Kraliçe etaba yakışır mücadele sahneleri eşliğinde geçildi. Günün yarış akışında, starttan hemen sonra oluşan 4 kişilik kaçış grubunda Jens Voigt (RadioShack Leopard), Thierry Hupond (Argos Shimano), Cyril Lemonie (Sojasun) ve Paolo Longo Borghini (Cannondale) vardı.

 

Kaçış grubundaki güçlü isimler ve ortak çalışma 4’lünün ana gruba 6 dakika zaman farkı açmasını sağladı. Bugün için etap zaferi ve hatta genel sıralamadaki yakın zamanlamalar sebebi ile genel sıralama liderliğini hedefleyen SKY takımı, Richie Porte ile sarı mayoya stratejik ve soğuk kanlı ilerledi. Turun beklenen, Kraliçe etabı gününde finiş için zaman farkını kapatmak üzere ana grubun önünde tempo veren SKY La Montagne de Lure tırmanışı öncesinde öncü grubu yakalamak üzere efor sergiledi. Zirve finişine yaklaşık 30 kilometre kala, ana grubun ortalarında gerçekleşen kazada bir çok isim etkilenirken, kaçış grubunun zaman farkı yaklaşık 3 buçuk dakika civarına gerilemişti. Artan tempo, farkın hızla kapanacağının da göstergesiydi.

 

Finişe 20 kilometre kala 2 dakikaya düşen zaman avantajı, tecrübeli isim Jens Voigt’un tırmanışta yakalanma riski ve kapanan zaman farkı karşısında kaçış grubundan ekstra atak kararı almasına sebep oldu. Voigt, 14 kilometre kala başlattığı solo kaçışını, Richie Porte ve SKY ekibi temposuna yenik düştü. Finişe 7,5 kilometre kala ana gruba dahil olan Voigt ile sona eren günün ilk ve uzun soluklu kaçış macerası ardından zirveye kısalan mesafeler bundan sonraki atağın, zorlu dik eğimlerde favoriler tarafından gelebileceği beklentisini kuvvetlendirdi.

 

Robert Gesink(Blanco) ve Christophe Le Mevel (Cofidis)’in ayrı ayrı denedikleri ataklarda Michele Scarponi (Lampre) bu yıl formda olduğunu göstererek her defasında karşılık verdi. Önlerde, SKY treni hemen ardında çıkışına soğuk kanlılıkla devam eden sarı mayo Andrew Talansky, mayoya ve Kraliçe etap ile zaman farkını açmaya odaklanmış Porte’nin zaman kolladığını biliyordu. Sarı mayo stresi ile sürekli etrafını kollayan Talansky, sarı mayonun ekstra atak çekerek yarattığı zevkli yarış seyrinde, 4-3 kez yaptığı atak denemelerinde enerjisini boşa harcadı. Son 3 kilometre kala taktik ve denemeler, Scarponi, Talansky ve Richie Porte ekibi SKY tarafından performans ve güç kontrolleri ile geçti. 1,9 kilometre kala Katusha takımından Denis Menchov’un sarı mayoyu tehdit etmediği atağı yarış heyecanını yüksek seviyelerde tutmayı başardı.

 

Richie Porte, takımı SKY üyelerinin soğuk kanlı ve profesyonel performansıyla yıpranmadan ilerledi. Ve finişe 1,3 kilometre kala Porte atağını yaptığında Talansky’nin gücü tükenmiş, Scarponi ise takip edememişti. Porte, Denis Menchov’u yakalayıp geçtiğinde doğru zamanda başlattığı atağını, tek atak ve zafer ile sonuçlandırdı. Menchov günü ikinci sırada tamamladı. Ancak Talansky, Kraliçe etapta tecrübesizliğiyle büyük darbe aldı. Genel sıralamada 2.sıraya gerileyen Talansky sarı mayonun 32 saniye uzağına düştü ve muhtemel hayatının unutulmayacak tecrübesini yaşayarak günü tamamladı.

 

 

 

Paris Nice 5.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 4:50:54
2 Denis Menchov (Rus) Team Katusha 0:00:26
3 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp 0:00:33
4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
6 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
7 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
9 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
10 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
11 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:00:46
12 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
13 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:00:49
15 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
16 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
17 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
18 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:02
19 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:01:06
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:01:17
21 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
22 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:26
23 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:28
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
26 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:01:45
27 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
28 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:48
29 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
30 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:01:50
31 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 0:01:53
32 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard
33 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
34 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:02:19
35 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:02:36
36 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
37 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:03:05
38 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:03:30
39 Robert Gesink (Ned) Team Blanco 0:03:51
40 Wilco Kelderman (Ned) Team Blanco
41 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:05:06
42 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:05:39
43 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun
44 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling
45 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
46 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:07:12
47 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
48 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
49 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:07:18
50 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
51 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:08:09
52 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:08:54
53 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:09:12
54 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard
55 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:03
56 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
57 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
58 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
59 Julien Simon (Fra) Sojasun
60 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
61 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 0:11:13
62 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:11:28
63 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:11:38
64 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:12:07
65 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:14:03
66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
67 Xavier Florencio Cabre (Spa) Team Katusha
68 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:14:36
69 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
70 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
71 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:14:46
72 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
73 Yoann Offredo (Fra) FDJ
74 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
75 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
76 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
77 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
78 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano
79 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
80 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
81 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
82 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
83 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida
84 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
85 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
86 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol
87 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
88 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
89 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
90 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
91 Steven Kruijswijk (Ned) Team Blanco
92 Maarten Tjallingii (Ned) Team Blanco
93 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
94 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
95 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
96 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
97 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
98 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
99 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
100 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
101 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:14:54
102 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
103 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:16:13
104 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:17:10
105 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:18:15
106 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano
107 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:19:08
108 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
109 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
110 Ion Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
111 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
112 William Bonnet (Fra) FDJ
113 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:20:35
115 Marco Bandiera (Ita) IAM Cycling
116 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:20:48
117 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
118 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
119 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:21:05
120 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:21:35
121 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
122 Rémi Pauriol (Fra) Sojasun
123 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale
124 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge
125 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
126 Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano
127 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
128 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
129 Ian Boswell (USA) Sky Procycling
130 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:22:10
131 David Tanner (Aus) Team Blanco 0:23:21
132 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
133 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
134 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:25:53
135 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
136 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
137 Edward King (USA) Cannondale
138 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge
139 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
140 Elia Viviani (Ita) Cannondale
141 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff
142 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
143 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
144 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
145 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
146 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
147 Mark Renshaw (Aus) Team Blanco
148 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
149 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
150 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
151 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
152 Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun
153 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
154 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
155 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
156 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
157 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
158 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
159 Rick Flens (Ned) Team Blanco
160 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale
161 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp 0:28:03
162 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:28:42
163 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:28:45
164 David Millar (GBr) Garmin Sharp 0:31:57
165 Andreas Klier (Ger) Garmin Sharp
DNF Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling
DNF Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol
DNF Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team
DNF Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
DNS Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge

 

 

Kraliçe Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 24:26:08
2 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp 0:00:32
3 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:42
4 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:49
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:52
6 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:00:53
7 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:54
9 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
10 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:00:56
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:01:06
12 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:08
13 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
14 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:01:09
15 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:18
16 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:34
17 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:01:35
18 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
19 Denis Menchov (Rus) Team Katusha 0:01:41
20 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:01:49
21 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:02:12
22 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:02:51
23 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:53
24 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:03:01
25 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:03:18
26 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:03:26
27 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:38
28 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:40
29 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:03:41
30 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:04:09
31 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:04:33
32 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:04:44
33 Wilco Kelderman (Ned) Team Blanco 0:04:59
34 Robert Gesink (Ned) Team Blanco 0:05:03
35 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 0:07:09
36 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:08:18
37 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:08:33
38 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:57
39 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:09:26
40 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:09:50
41 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:10:46
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:12:27
43 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
44 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:45
45 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:12:46
46 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:13:41
47 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:14:47
48 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:15:02
49 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:15:08
50 Xavier Florencio Cabre (Spa) Team Katusha 0:15:17
51 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:15:21
52 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:16:08
53 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 0:16:21
54 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:16:56
55 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:11
56 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:17:23
57 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:18:14
58 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:18:23
59 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:19:52
60 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:20:22
61 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:20:27
62 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:20:28
63 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:21:21
64 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:21:34
65 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:21:49
66 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:22:16
67 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:22:23
68 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:22:27
69 Ion Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:22:30
70 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:22:36
71 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:23:53
72 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:24:23
73 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:24:44
74 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:25:13
75 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:25:31
76 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:25:50
77 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida 0:26:13
78 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:26:19
79 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
80 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:26:26
81 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:26:33
82 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:27:00
83 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:27:01
84 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling 0:28:15
85 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 0:28:21
86 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun 0:28:31
87 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:28:39
88 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:29:40
89 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:30:30
90 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:30:34
91 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
92 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:30:36
93 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:30:39
94 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:30:40
95 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling 0:30:54
96 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:30:55
97 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:31:25
98 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 0:31:35
99 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:32:02
100 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:32:23
101 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:32:36
102 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:32:56
103 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge 0:33:15
104 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:33:17
105 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:33:19
106 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:33:21
107 Steven Kruijswijk (Ned) Team Blanco 0:33:27
108 Rémi Pauriol (Fra) Sojasun 0:33:28
109 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:33:36
110 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:33:42
111 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:33:56
112 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:34:00
113 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:34:02
114 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:51
115 Marco Bandiera (Ita) IAM Cycling 0:36:28
116 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:36:41
117 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:36:45
118 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:30
119 Maarten Tjallingii (Ned) Team Blanco 0:37:31
120 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:37:32
121 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:37:42
122 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge 0:38:20
123 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:39:24
124 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:39:30
125 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:39:58
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:59
127 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
128 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:40:12
129 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:41:20
130 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:41:30
131 Mark Renshaw (Aus) Team Blanco 0:41:36
132 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:42:15
133 William Bonnet (Fra) FDJ 0:42:38
134 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:43:09
135 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale 0:43:24
136 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:43:42
137 David Tanner (Aus) Team Blanco 0:43:54
138 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:14
139 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:44:27
140 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:44:28
141 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
142 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:44:35
143 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:45:05
144 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale 0:45:06
145 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:45:07
146 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:45:56
147 Ian Boswell (USA) Sky Procycling 0:46:23
148 Jérémy Roy (Fra) FDJ
149 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:47:30
150 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:48:31
151 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:48:42
152 Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun 0:48:44
153 Edward King (USA) Cannondale 0:48:52
154 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:49:25
155 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:50:27
156 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team 0:51:32
157 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 0:51:37
158 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp 0:52:54
159 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:53:01
160 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:53:44
161 Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano 0:54:46
162 David Millar (GBr) Garmin Sharp 0:57:41
163 Rick Flens (Ned) Team Blanco 0:58:35
164 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida 0:59:39
165 Andreas Klier (Ger) Garmin Sharp 1:05:45

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın