2012 Sezonu Balkan Şampiyonu Türkiye Milli Takımı’ndan!

07/08/2012  //     //  Genel

 

Balkan Bisiklet Birliği programında yer alan ve 04-05 Ağustos tarihleri arasında Sırbistan’da gerçekleştirilen 2012 Genç Erkekler ve Yıldız Erkekler Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya Balkan ülkelerinden; Bulgaristan, Cyprus, Romanya, Moldova, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan ve Türkiye olmak üzere dokuz ülke katıldı. Geçen sene A takımı, yıldız takımı ve gençlerde oldukça başarılı bir sezon geçiren Brisaspor bu sezon da başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Brisaspor’un genç yetenekleri Feritcan Şamlı ve Onur Balkan ise Türkiye’de bisiklet adına ümit vaadeden başarılı genç yarışçılardan.

 

 

 

Zamana karşı ve yol yarışı olarak iki disiplinde gerçekleştirilen yarışlarda üstün performans gösteren Türk milli takımında Brisaspor’lu bisikletçiler ön plandaydı. 04 Ağustos 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilen zamana karşı yarışında Brisasporlu yarışçılar Onur BALKAN ve Feritcan ŞAMLI zamana karşı Balkan şampiyonu oldu.

 

Onur Balkan

 

Yıldız Erkekler 2 tur – 5.560 m x 2 =11.120 km Sonuçları

 

1. Onur BALKAN 15.35.29.sn Türkiye

2. Valeri İVANOV 15.43.54.sn Romanya

3. Sedat KOÇ 15.46.65.sn Türkiye

 

Feritcan Şamlı

 

Genç Erkekler 3 tur – 5.560 m x 3 tur =16,680 km Sonuçları

 

1. Feritcan ŞAMLI  21.21.4 sn Türkiye

2. Adrian ZAMFİR 21.49.3.sn 3. Romanya

3. Andrei  COVALCUIC  21.59,9 Moldova

 

 

Yıldız erkekler 63,5 km Yol Bisikleti Yarışı ise denk kuvvette sahip ülkelerin mücadelesine sahne oldu. 20. kilometrede atak yapan iki Sırbistan, bir Makedonya sporcusu grubun 400 m önünde ilerlerken ana gruptan atak yapan Milli takım sporcumuz Brisasporlu Onur BALKAN öndeki üç sporcuyu yakaladı. Sayıları dörde çıkan kaçış grubu bu noktadan itibaren yaklaşık 7 km boyunca birlikte pedalladı. Yokuş başlangıcında tempoyu yükselten Onur BALKAN rakiplerinin zorlandığını görünce temposunu daha da yükseltti. Kontrollü geçen yarışın son 20. kilomtresinde atak yaparak rakipleriyle arayı 50sn açan Balkan, arkasından gelen iki Sırbistan milli takım sporcusunun 50sn önünde finişe ulaşarak Balkan Şampiyonu olmayı başardı.

 

 

Yıldız Erkekler 63,5km Yol Bisikleti Yarış Sonuçları

 

1. Onur BALKAN 1.38.43.sn Türkiye

2. Andrej GALOVIC  1.39.55.sn Sırbistan

3. Milan BOGDANOVİC  1.41.53 sn Sırbistan

 

 

Genç Erkekler 88,5 km Yol Bisikleti Yarış Sonuçları  

 

1. İlmilos BORİSAVLJEVİC  2.24.45.sn Sırbistan

2. Lika LİDCAN 2.27.23.sn Arnavutluk

3. Feritcan ŞAMLI 2.27.29.sn Türkiye

 

Milli takımımız 07 -13 Ağustos 2012 tarihleri arasında Hollanda’nın Goes şehrinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Milli takımımızda Brisaspor’dan Ali Rıza TANRIVERDİ (U -23) Feritcan ŞAMLI ve Lütfullah TANRIVERDİ (Genç Erkek) yer alacaklar. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

 

 

Editör Notu: Haberimizin önceki “Brisasporlu Bisikletçiler 2012 Sezonu Balkan Şampiyonu Oldu” şeklindeki başlığı bir okurumuzdan gelen uyarı sonrasında ” 2012 Sezonu Balkan Şampiyonu Türkiye Milli Takımı’ndan!” şeklinde değiştirilmiştir. Bisikletçilerimizin bu yarışa kulüpleriyle değil, milli takım olarak ve bir birlik çatısı altında katıldıkları konusunda bizi uyaran okurumuzun bu hassasiyetini, orada yarışan bisikletçilerimizin motivasyonu ve milli takım ruhunu özümsemeleri açısından Cyclingtr olarak doğru bulduğumuz için göz önünde bulundurarak haberimizin başlığını değiştirmeye karar verdik. Ancak belirtmeliyiz ki bu içeriği sizlere yarışın ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu’ndan bile önce ulaştırabilmemizi sağlayan Brisaspor takımıdır. Genellikle Türkiye’deki bisikletle ilgili kurum ve kuruluşlardan bu tip karşılıklı dayanışmaya varan ve genel olarak sizlere haberleri daha hızlı ve daha verimli şekilde ulaştırabilmemizi sağlayan empati örnekleriyle nadir karşılaştığımız için, biz de bu kişilere hak ettikleri değeri vermek adına haberlerini içeriğin objektifliğini koruyarak onlara karşılık olarak gösterdiğimiz empati çerçevesinde yayınlıyoruz. Bu taraflı olmak değil, bu işe gerçekten emek veren ve Türkiye’de bisikletin gelişmesine katkıda bulunan kişilerin dayanışma içinde olmasıdır. Fakat bu durumda söz konusu sporcularımız olduğu için eski milli takım antrenörü olduğunu belirten okurumuzun uyarısını dikkate almayı tercih ettik. Brisaspor’a bu haberi yayınlamamıza destek verdikleri için, okurumuza da bizi bu konuda uyardığı için teşekkür eder, tüm milli takım sporcularımızın başarılarının devamını dileriz.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın