2012 Giro d’italia Finalinde – Pembe Mayo için Savaşı Ryder Hesjedal Kazandı

27/05/2012  //     //  Genel

 

İtalya Bisiklet Turu’nun son günü bireysel zamana karşı etabına kalan pembe mayo savaşında Ryder Hesjedal ve Joaquim Rodriguez’in zamana karşı mücadeleleri nefes kesiciydi. 2011 Fransa Bisiklet Turunda Sarı mayoyu korumaya çalışan Andy Schleck’in yine bireysel zamana karşı etabında Cadel Evans’a mayoyu kaptırdığı mücedelenin dejawu’sunu yaşadık. Nefesler tutuldu. Günün start alan son iki ismin mücadelesinde yaşanan adrenalin 2013 Giro’ya kadar idare edecek cinstendi. Elbette ki; İtalya Bisiklet Turu süresince bu ikili arasındaki pembe mayo devir teslim mücadelesi, Hesjedal’ın tam konsantre mücadeleye devam etmesi ve son gün kendisinden beklenen sonucu çıkartıp Milano’daki podyumunda pemba mayoyu giymesi asla unutulmayacak. İtalya Bisiklet Turu tarihine geçecek bu günün seyri ve sonucu haricinde, ilk kez bir Kanada’lı Pembe Mayo’yu kazanmış oldu.

 

 

Milano-Milano yani bireysel zamana karşı ile Giro d’italia’nın final etabı “Pink for Fight” 21.ci güne kalan savaş sonucu ile kaderini belirlemek üzere start aldı. Genel sıralamaya göre  üstlere sırara yarışacak isimler etabın son sıralarında start aldı,  günün en iyi derecesi 5 kez İtalya Ulusal Zamana Karşı Şampiyonu olan ve BMC forması ile start alan Marco Pinotti’den geldi. Bugün son an değişikliği olarak 31 kilometrelik etap organizasyon kararı ile 1,5 kilometre kısaltılarak 28,5 kilometre mesafede yapıldı.

 

Tırmanışsız, düz etap profilindeki final etabının keskin virajlarında heyecan doruktaydı, son iki favori Ryder Hesjedal ve Joaquim Rodriguez’in ara kapılardaki zaman ölçümlerinde Hesjedal’ın gittikçe artan zaman farkı herkes için nefes kesiciydi. Hiç etap galibiyeti almadan pembe mayo için savaşan Ryder Hesjedal güne başlarken pembe mayodan sadece 31 saniye uzakta idi. Ancak Hesjedal’ın Rodriguez’e oranla daha iyi zamana karşıcı olması ve kaderin çizileceği saniye farklarının son güne kalması uzun süreler konuşulacak bir final etabı yaşanmasını sağladı. Zaman ölçüm kapılarındaki verilere göre pembe mayo savaşında her kilometreyi, her saniyeyi lehine çeviren Ryder Hesjedal, Rodriguez ile arasındaki 31 saniyelik farkı kapatmaya kararlı görünüyordu. İlk olarak Hesjedal finiş çizgisini 34:15 ile bitirince, günün son startı Joaquim Rodriguez’in derecesine gözler çevrildi. Rodriguez finişe 35:02’lik derecesi ile girdiğinde sadece 16 saniye fark ile pembe mayoyu Ryder Hesjedal’a kaptırmış oldu. Rodriguez için konuştukça ve düşündükçe acı verecek 21 günlük hatıranın sonucu Milano podyumunda ikincilikle sona erdi.

 

 

 

Giro’nun 19.etabında Ryder Hesjedal’a 19 saniye kaptıran Joaquim Rodriguez için büyük hata günü aslen bugün değil 19.etapta gerçekleşmişti. Eğer 2 gün önce 19.etapta 19 saniyeyi kaptırmamış olsaydı bugün pembe mayonun sahibi olarak günü tamamlayacaktı. Sonu bireysel zamana karşı ile biteceği bilinen 2012 Giro’nun son güne kalan yakın rekabeti telafisi mümkün olmayan sonuçlarla, pembe mayonun son gün el değiştirmesine sebep oldu. 

 

 

 

Günün bir diğer kazananı, genç Belçikalı Thomas de Gendt oldu. De Gendt dün Kraliçe Etapta, Stelvio finişinde tarihi zirve finişi galibiyeti ve bugün günün 5.en iyi dereceğini çıkartıp genel sıralamada 4.sıradan 3. sıraya yükseldi. Bu zamanlama ile Michele Scarponi’nin podyumdan ayağını kaydıran 25 yaşındaki Belçikalı Milano’da podyumunda yerini aldı.

 

2012 Pembe Mayo Giyenler:

3 Gün: (1.- 2. ve 3. Etaplar) Taylor Phinney

2 Gün (4.Etap ve 5.Etap) Ramunas Navardauskas

1 Gün (6.Etap) Adriano Malori

3 Gün (7.-8. ve 9.Etaplar) Ryder Hesjedal

4 Gün (10. – 11. – 12. – 13.Etaplar) Joaquim Rodriguez

1 Gün (14.Etap) Ryder Hesjedal

6 Gün (15.- 20.Etaplar) Joaquim Rodrihuez

Final (21.Etap) Ryder Hesjedal

 

 

 

 

21.Etap: 28,5 kilometrelik Bireysel Zamana Karşı Sıralaması:

 

1 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:33:06  
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:39  
3 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:00:53  
4 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 0:01:00  
5 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:01  
6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 0:01:09  
7 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:14  
8 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:15  
9 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:22  
10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:23  
11 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:01:24  
12 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep    
13 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:01:25  
14 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:01:28  
15 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:01:30  
16 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:01:31  
17 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:01:36  
18 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:47  
19 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:01:49  
20 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:50  
21 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:01:53  
22 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:01:54  
23 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
24 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan    
25 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:55  
26 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:56  
27 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:01  
28 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:06  
29 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:10  
30 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:11  
31 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling    
32 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 0:02:12  
33 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team    
34 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:13  
35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team    
36 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:02:17  
37 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:19  
38 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:21  
39 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team    
40 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:25  
41 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:26  
42 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team    
43 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank    
44 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:29  
45 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:02:30  
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:02:31  
47 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:32  
48 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:33  
49 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:02:37  
50 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:02:42  
51 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:43  
52 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 0:02:45  
53 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling    
54 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:02:46  
55 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
56 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:02:47  
57 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
58 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:02:49  
59 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:54  
60 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:56  
61 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:57  
62 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:02:58  
63 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:03:00  
64 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team    
65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:01  
66 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 0:03:02  
67 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:04  
68 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:05  
69 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:07  
70 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team    
71 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:08  
72 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:12  
73 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:13  
74 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:03:15  
75 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale    
76 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 0:03:17  
77 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale    
78 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:03:18  
79 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 0:03:23  
80 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:25  
81 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 0:03:26  
82 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:29  
83 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team    
84 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 0:03:30  
85 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:32  
86 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team    
87 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:03:33  
88 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:36  
89 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:03:37  
90 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    
91 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:39  
92 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:44  
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:45  
94 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi    
95 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team    
96 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:03:46  
97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:48  
98 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:03:50  
99 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank    
100 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:52  
101 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:53  
102 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:03:54  
103 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:03:55  
104 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi    
105 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:03:58  
106 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox    
107 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 0:04:00  
108 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:04:01  
109 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:04:02  
110 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 0:04:04  
111 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda    
112 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:04:05  
113 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:04:08  
114 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:09  
115 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:10  
116 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD    
117 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat    
118 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD    
119 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:11  
120 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:04:12  
121 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team    
122 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:14  
123 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:04:15  
124 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:04:16  
125 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:04:19  
126 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:20  
127 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:24  
128 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 0:04:26  
129 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:27  
130 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:29  
131 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:34  
132 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:04:35  
133 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:37  
134 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:04:38  
135 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:39  
136 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 0:04:42  
137 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi    
138 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:04:45  
139 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:46  
140 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:50  
141 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:04:51  
142 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:52  
143 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:04:53  
144 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:05:03  
145 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:05:07  
146 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:05:11  
147 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:14  
148 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:19  
149 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:05:22  
150 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:05:24  
151 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:26  
152 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:37  
153 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:05:42  
154 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:06:15  
155 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:06:17  
156 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:06:30  
157 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:08:53  

 

 

 

2012 Giro d’italia Genel Sıralama:

 

1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 91:39:02  
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:16  
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:39  
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:02:05  
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:44  
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:40  
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:57  
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:28  
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:07:50  
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:08  
11 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:12  
12 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:11:59  
13 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:14:20  
14 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:14:27  
15 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:19:58  
16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:59  
17 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:25:39  
18 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:29:19  
19 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:35:00  
20 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:36:17  
21 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:37:17  
22 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:38:23  
23 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:41:36  
24 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:49:45  
25 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:49:57  
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:50:49  
27 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:54:25  
28 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:54:28  
29 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:54:40  
30 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:57:24  
31 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 1:05:43  
32 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:10:35  
33 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 1:18:10  
34 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 1:21:39  
35 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:24:31  
36 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:25:04  
37 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 1:26:08  
38 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:26:42  
39 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 1:33:01  
40 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 1:33:36  
41 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 1:34:37  
42 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:34:42  
43 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 1:38:40  
44 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1:39:30  
45 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:39:47  
46 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 1:40:57  
47 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:43:59  
48 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:48:54  
49 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:54:04  
50 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:58:26  
51 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:59:28  
52 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 2:04:38  
53 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 2:10:03  
54 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 2:13:50  
55 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 2:19:29  
56 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 2:20:04  
57 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 2:24:50  
58 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:26:42  
59 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 2:27:05  
60 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:29:35  
61 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 2:30:19  
62 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 2:31:16  
63 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank 2:33:28  
64 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 2:34:10  
65 Jan Barta (Cze) Team NetApp 2:34:27  
66 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:35:48  
67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:37:24  
68 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2:37:43  
69 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 2:39:57  
70 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 2:42:39  
71 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 2:45:03  
72 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:52:12  
73 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 2:53:41  
74 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 2:54:56  
75 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:56:07  
76 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 2:58:19  
77 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 2:59:00  
78 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 2:59:10  
79 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:59:14  
80 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:59:32  
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 3:02:52  
82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3:04:18  
83 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 3:04:39  
84 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 3:05:20  
85 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 3:07:46  
86 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 3:09:36  
87 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 3:09:53  
88 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 3:10:14  
89 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:10:33  
90 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 3:12:37  
91 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 3:13:06  
92 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 3:13:09  
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 3:14:12  
94 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3:14:30  
95 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 3:18:53  
96 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:19:18  
97 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 3:21:50  
98 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 3:23:34  
99 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 3:27:24  
100 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 3:27:27  
101 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 3:28:23  
102 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 3:28:42  
103 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 3:29:12  
104 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 3:30:38  
105 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 3:30:41  
106 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:37:42  
107 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 3:38:44  
108 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 3:41:36  
109 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 3:41:49  
110 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 3:42:04  
111 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 3:46:44  
112 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 3:47:04  
113 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3:47:47  
114 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 3:50:27  
115 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 3:59:26  
116 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3:59:51  
117 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 4:00:23  
118 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4:06:24  
119 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 4:06:44  
120 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4:06:46  
121 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 4:06:56  
122 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:11:33  
123 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi    
124 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 4:14:08  
125 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 4:14:55  
126 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:15:04  
127 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 4:18:08  
128 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:18:59  
129 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 4:19:04  
130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 4:20:01  
131 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 4:20:09  
132 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 4:20:11  
133 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 4:21:02  
134 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale 4:21:48  
135 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 4:23:03  
136 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 4:23:49  
137 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 4:25:05  
138 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 4:25:48  
139 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 4:28:16  
140 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 4:33:00  
141 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 4:36:05  
142 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 4:36:23  
143 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4:39:24  
144 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 4:41:35  
145 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 4:46:19  
146 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 4:48:33  
147 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 4:51:03  
148 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 4:52:35  
149 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 4:52:44  
150 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 4:55:53  
151 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 4:56:43  
152 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 4:58:38  
153 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 5:02:46  
154 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 5:05:52  
155 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 5:12:54  
156 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:16:13  
157 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:27:06  

 

 

2012 Giro d’italia Puan Klasmanı Kırmızı Mayo Sıralaması:

 

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 139  puan
2 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 138  
3 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 113  
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 81  
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 80  
6 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 76  
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 58  
8 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 58  
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 53  
10 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 52  

 

 

2012 Giro d’italia Yokuş Puanları Klasmanı Mavi Mayo Sıralaması:

1 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 84  puan
2 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 44  
3 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 43  
4 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 34  
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 26  
6 Jan Barta (Cze) Team NetApp 24  
7 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 24  
8 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 24  
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 23  
10 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 21  

 

 

2012 Giro d’italia 25 yaş Altı Genç Sporcu-Beyaz Mayo Sıralaması:

 

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 91:44:59  
2 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:53  
3 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:23  
4 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:31:20  
5 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:43:48  
6 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:44:52  
7 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:48:28  
8 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:51:27  
9 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 1:35:00  

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın