2011 Genç Erkekler Dünya Yol Yarışı Şampiyonu Yine Fransa’dan Pierre Henri Lecuisinier

24/09/2011  //     //  Genel

 

Copenhagen’de Dünya Şampiyonası programında Türkiye saati ile 10:00 da start alan Genç Erkekler Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsilen Ahmet Örken’de start aldı. 14 kilometrelik parkurda 9 tur atan 170 sporcu toplamda 126 kilometre mesafede Dünya Şampiyonu ünvanı için mücadele sergiledi. Türkiye’nin sevilen sporcularından, gelecek vaad eden Ahmet Örken için bugün Türkiye ekran başındaydı. Dünya Şampiyonası için Colarado Springs’deki yarışı sonrası Amerika’dan 18 Ekim’de Danimarka’ya geçen Ahmet Örken’in Dünya Şampiyonasına asılmadan ana grup içerisinde sakin, dinlenme modunda ilerlediği görüldü.

 

Genç sporcumuz Ahmet Örken’i yakından takip eden fanatikleri onun isterse alır kavramını bildiğinden bugün ana grup içerisinde asılmadan ilerlediğini görünce Ahmet’in asılmamasının sebebi hedefinin Dünya Şampiyonası olmadığını düünmelerine sebep olmuştur. 126 kilometrelik mesafenin galibi 2011 Dünya Gençler Yol Yarışı Şampiyonu son 2 tur kala kaçış grubunda bulunan 6 sporcudan biri olan Fransız Pierre Henri Lecuisinier son kilometrede ana grubun kaçış grubunun ensesine geldiyse de finiş çizgisinden güçlü sprinti ile geçen ilk isim oldu. Dünkü U23 Dünya Şampiyonasında 1 Altın, 1 de Gümüş madalyayı alan Fransa 2 sporcusu ile kürsü görürken bugün de Fransızlardan takım olarak agresif ataklar ve takım hareketiyle galibiyet odaklı hamleler izledik.

 

 

Fransız Pierre Henri Lecuisinier yarış sonrası ” Müthiş bir gün bizim için. Tüm Fransa takımına teşekkür ederim. Takım olarak iyi bir iş başardık bugün. Dün 1 Altın Bir gümüş madalya, bugün de yine Altın Madalya aldık. Bu iyi oldu sanırım sprintte gerçekten hızlıydım” dedi.

 

Türkiye’den takım desteksiz katılan ve yalnız yarışan Ahmet Örken yarışı 142.sırada bitirdi. Yarış sonrası şuan Copenhagen’da bulunan ve Dünya Şampiyonasını yakından, yerinden takip eden Sayın Feyzi Açıkalın ile telefon görüşmemizde; Ahmet Örken’in kazaya karışmadığı sevindirici haberini aldık. Normalde Ahmet’in gücünde 142.sırada derece tanıyanlar ve takip edenler için şaşırtıcı kabul edilse de bugün yaşanan çokça kazadan uzak kalması ve sporcumuzun iyi olduğu haberini aldık. Sayın Feyzi Açıkalın Ahmet’in Amerika’daki Colorado Springs yarışından yeni geldiği ve antrenman çizelgesinde Dünya Şampiyonasının hedeflenmediği bu sebeple asılmadan rahat sürüş yaptığını öğrendik. Ahmet Örken’in programının bu yıl Pist Yarışları odaklı olduğunu ve antrenmanlarının bu sebeple Pist ağırlıklı olmasının yanı sıra yol yarışı hedeflenmediğini biliyoruz. Ahmet Dünya yol yarışı Şampiyonasının sona ermesi ile Hollanda’ya geçerek programındaki yarışlara asılacak.

 

 

2011 Genç Erkekler Dünya Yol yarışı Şampiyonası Sıralaması:

 

 

1. Pierre-Henri Lecuisinier (Fransa) 2:48.58
2. Martijn Degreve (Belçika,)
3. Steven Lammertink (Hollanda)
4. Florian Senechal (Fransa) +0.03

5. Rick Zabel (Almanya)
6. Roman Ivlev (Rusya)
7. Daniel Hoelgaard (Norveç)
8. Nicolas Marini (Italya)
9. Stan Godrie (Hollanda) 

10. Frederik Plesner (Danimarka)

 

Full Liste için Tıklayınız

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın