2011 Genç Bayanlar Dünya Yol Yarışı Şampiyonu Büyük Britanya’dan Lucy Garner Oldu

23/09/2011  //     //  Genel

 

Bir günlük aradan sonra Danimarka Copenhagen’da 2011 Dünya Şampiyonası heyecanı bugün Türkiye saati ile 10:30’da start alan 74 Junior Bayan ile devam etti. 17-18 yaş grubunun sporcuları 70 kilometre mesafe için şampiyonluk mücadelesi verdi. 14 kilometrelik yol yarışı parkurunda 5 tur atan genç bayanlar kategorisinin galibi Mark Cavendish tarzı sprinti ile Büyük Britanya’dan Lucy Garner oldu.

 

Yarışın son 2 turunda 2 kişilik kaçış grubunda yer alan Alman Mieke Kröger ve İtalyan Rosella Ratto’nun kaçışı anagrupta yer alan ülkelerinin sporcuları tarafından ana grup temposu her ne kadar yavaşlatılsa da son ana dek dengede giden yarışın yakalanma-yakalanmama belirsizliğine son kilometrede yenik düştüler. Son 500 metre sprint temposuna geçen ana grupta 5.sırada kamufle ilerleyen Lucy Garner muhtemel idolü Mark Cavendish’in sprint tarzını kullanarak son 300 metre sprint atağına muazzam güçlü bir torkla attı. 2011 Junior Bayanların Dünya Şampiyonu Lucy Garner yarış sonrası; “Kendimi müthiş hissediyorum. Tam olarak ne hissettiğimi tarif etmem mümkün değil. Kaçanları yakalayamayacağımızı düşünüyordum. Ama yine de yakalamak üzere çalışmaya devam ettik. Finiş için en uygun anı bekledim. Erken çıksaydım kazanamayacağımı biliyordum. Sprintte kendimi gizledim ve daha sonra en uygun anda atağımı gerçekleştirerek yarışı aldım.” dedi.

 

Henüz 17 yaşındaki Büyük Britanyalı sporcu Garner 1 saat 46 dakika 17 saniyede yarışı tamamlayarak toplu sprint finişi olarak gelinen sonda Altın Madalyayı alan isim oldu. Dünya ikincisi Belçika’dan Jess Druyts olurken aynı zamanlamayla ancak 3. bitiren ev sahibi ülke Danimarka’dan Cristina Siggaard bronz madalyayı aldı.

 

2011 Junior Bayanlar Dünya Yol yarışı Şampiyonası Sıralaması:

 

1. Lucy Garner (Büyük Britanya) 1:46.17
2. Jessy Druynts (Belçika)     0
3. Christina Siggaard (Danimarka)   0
4. Manon Souyris (Fransa)    0
5. Christina Perchtold (Avusturya)   0
6. Sheyla Gutierrez Ruiz (İspanya) 0
7. Lisa Külmer (Germany)          0
8. Beatrice Bartelloni (Italya)      0
9. Kelly Markus (Hollanda)         0
10. Silvija Latozaite (Litvanya)    0

 

 

Full Liste için Tıklayınız

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın