2011 Elit Bayanlar Dünya Yol Yarışı Şampiyonu İtalyan Giorgia Bronzini Ünvanını Korudu

24/09/2011  //     //  Genel

 

2011 Elit Bayanlar Yol Yarışı Şampiyonası yine aynı parkurda 14 kilometrelik parkur mesafesinde atılan 10 tur ile 140 kilometrelik mesafede gerçekleşti. 144 sporcunun mücadele ettiği şampiyona yarışında gözler 2010 yılının Dünya Şampiyonu ünvanını korumak üzere yarışta start alan İtalyan Giorgia Bronzini’deydi. Bronzini’yi en çok zorlayacak isim bu yılında diğer favorisi Hollanda’lı Marianne Vos idi.

 

14 kilometrelik parkurda 10.turun sonunda belli olacak Dünya Şampiyonu ünvanı için ilk turlar kaçışsız geçildi. Ana grup 140 kilometrelik mesafede kaçışa ilk turlarda izin vermedi. Yarışın kaçışı ancak 8.turda geldi. Atağı yapan Salı günü Elit Bayanlar Zamana Karşı’da Dünya 5.si olan Kanadalı Clara Hughes’dan gelen atak son tura dek kaçışını sürdürdü. Elit Kadınlar Dünya Şampiyonasında ilk kez bir Kanadalı Altın madalya alacaktı. Ancak Hughes son turda artan ana grubun agresif temposuna finişe 3,5 kilometre kala yakalandı. 2 kilometre kala bu sefer Alman Judith Arndt atak yaptı. Salı günü Elit Bayanlar Dünya Şampiyonu olan Judith Arndt bu zefer yol yarışının Altın Madalyasına kadas arttırıyordu. 2’de 2 yapıp 2 Altın Madalyayı da almak o kadar kolay olmadı ve Hollandanın temposu kaçışa izin vermedi.

 

Finiş toplu sprint finişine girerken 2010 yılı Dünya Şampiyonu Giorgia Bronzini’den gelen pirana tarzı agresif sprintte rakiplere pek de şans bırakmadı ve 2010 yılı Dünya Şampiyonu ünvanını bu sene de koruyarak yeni altın madalyasını aldı. Bronzini’nin en büyük rakibi olarak görülen favorilerden Hollandalı Marianne Vos 2. oldu. Ve bu yıl da Altın Madalyayı kaçırdı ve gümüş madalya ile podyum gördü.

 

 

 

2011 Elit Bayanlar Dünya Yol Yarışı Şampiyonası Sıralaması:

 

1. Giorgia Bronzini (Italya) 3:21.28

2. Marianne Vos (Hollanda)

3. Ina Teutenberg (Almanya)

4. Nicole Cooke (Britanya)

5. Julia Martisova (Rusya)

6. Chloe Hosking (Avusturalya)
7. Elizabeth Armistead (Britanya)

8. Ludivine Henrion (Belçika)

9. Rasa Leleivyte (Litvanya)

10. Aude Biannic (France)

 

Full Liste için Tıklayınız

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın