2009 Yol Bisikleti Bireysel Zamana Karşı Şampiyonu Fabian Cancellara

27/09/2009  //     //  Genel

 

Dünya Şampiyonası Yarış yılının büyük finali bu yıl İsviçre’ nin Mendrisio şehrinde yapıldı. Fabian Cancellara Bireysel Zamana Karşı(TT)’ de Dünyanın en iyisi olduğunu 3. kez ispatladı ve 49,8 km’ lik bireysel zamana karşı Dünya Şampiyona’ sında  57:55′ lik derecesiyle Elit Erkekler kategorisinde İsviçre’ nin yine gururu oldu.

 

 

Aslında Fabian Cancellara bu sene hayallerini genişleterek bir ilke imza atmak ve tarihe geçmeyi hedeflemişti. Tarihte ilk kez hem Time Trial hem de Yol yarışını alarak aynı dünya şampiyonasında 2 altın madalya almayı hedefledi. Sadece bu hayaline konsantre olan İsviçe’ li yarışçı motivasyonunu yüksek tutma adına kendi ülkesinde yarışmanın ayrıcalığını motivasyon kaynağı olarak kullanmayı denedi. 3.kez Dünya Time Trial şampiyonu olan bir isim için imkansız olmayan bir hedefti. Fakat bu yılın yol yarışı şampiyonasında koşacak rakipleri oldukça güçlü isimlerdi.

 

 

Yol yarışı şampiyonasında sınırlarını zorlayıp yüksek performans göstermiş olsa da maalesef yol yarışını 5. olarak tamamlayarak bu yıl çift altın madalya ile tarihe geçme şansını kaçırdı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın