20. Etapta Zamana Karşı David Millar’ın

20/09/2009  //     //  Genel

 
© Unipublic

 


© Unipublic

İspanya Bisiklet Turu’nda Toledo’da 27.8 kilometrelik 20. Etabı  zamana karşı koşuldu. 198 yarışçıyla başlayan turda zamana karşı yarışında  139 sporcu finish gördü.  İspanya Turu’nun Hollanda’daki ilk 4- km lik ilk letabı olan zamana karşı yarışında 15. sırayı alan  ve  turda iddası olmayan İngiliz David Millar (Garmin-Slipstream)   00:35:53  le kazanırken, Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne ) 0:00:36   turun iddialı isimlerinden iyi bir zaman karşıcı olan  Avusturalya’lı Cadel Evans (Silence-Lotto) 0:00:09   ile üçüncü olmasına rağmen  Valverde ile arasındaki farkı ancak   0:00:27 saniye indirebildi ve turda birinciliği artık  çok büyük şansa yada şanssızlıklara kaldı.

 
© Unipublic


Etap kazanamamasına rağmen 9. Etap’tan  itibaren altın renki mayoyu sırtından hiç çıkarmayan İspanyol Valverde yarın Madrid’te sona erecek  110-km lik sprint etabında pozisyonunu korumaya çalışacak. Valverde’nin turdaki trımanma etaplarındaki  performanslarına bakılırsa son etabın tırmanma etabı olmaması bir dez avantaj gibi düşünülse de zamana karşı ve sprint etaplarındaki başarısı ve aldığı sprint puanları ile ikinci olduğu düşünülürse turun genel sıralamadaki yerini koruyacağı düşünülebilir. Valverde bazı sprint etaplarında Cadel Evan’sın arkasında kalmasına rağmen hiç de ciddi bir şansızlık olmazsa Cadel Evans’a  yada   Olimpiyat Şampiyonu Samuel Sanchez’e  bu turu kolay kolay bırakmayacağını gösteriyor. 29 yaşındaki İspanyol Valverde risk almadan rakiplerini kontrol edecek ve pozisyonunu koruyarak  2009 la Vuelta’yı almaya çalışacak. 

Turda kesin olan bir şey var o bu günkü ve yarın yapılacak son etaplarda tırmanış bölümün olmaması ve kırmızı mayonun artık sahibin belli olduğu. Turda kırmızı mayo  Cofidis Takımı’ndan 34 yaşındaki Fransız David Moncoutie.


© Unipublic

20. Etap; Toledo – Toledo (26 km):
1 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream       00:35:53  
2 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:05  
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:09  
4 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:20  
5 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:30  
6 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:34  
7 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:36  
8 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:37  
9 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:00:40  
10 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:00:43  
11 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:00:44  
12 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:00:49  
13 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:00:55  
14 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:00:56  
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:01  
16 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:01:02  
17 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:01:03  
18 Ivan Basso (Ita) Liquigas    
19 Dominik Roels (Ger) Milram 0:01:16  
20 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:01:23  
21 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:01:24  
22 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:01:31  
23 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:01:33  
24 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:01:39  
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:40  

 

 

20. etap sonunda genel sıralama:
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne       84:10:32  
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:55  
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:32  
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:02:12  
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:04:27  
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:06:40  
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:09:08  
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:09:11  
9 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:11:08  
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:11:27  
11 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:14:34  
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:15:08  
13 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:15:10  
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:17:09  
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:18:41  
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:20:05  
17 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:20:57  
18 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:21:11  
19 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:23:38  
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:24:10  
21 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:24:21  
22 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:32:59  
23 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:35:02  
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:36:49  
25 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:37:05  
26 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:37:14  
27 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:45:59  
28 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:48:07  
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:52:52  
30 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:53:34  
31 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:57:01  
32 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:58:14  
33 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:58:27  
34 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:59:44  
35 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 1:02:34  
36 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 1:03:29  
37 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 1:04:04  
38 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 1:06:05  
39 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 1:06:29  
40 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 1:06:31  
41 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:07:51  
42 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:09:08  
43 Christian Knees (Ger) Milram 1:17:26  
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:18:29  
45 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:18:36  
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:12  
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:21:21  
48 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:21:38  
49 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:21:53  
50 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:22:39  
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:23:45  
52 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:24:11  
53 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:25:53  
54 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:27:14  
55 Lars Boom (Ned) Rabobank 1:27:53  
56 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:28:34  
57 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:29:08  
58 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:30:07  
59 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:32:13  
60 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:34:04  
61 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:34:23  
62 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:34:48  
63 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:34:57  
64 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:36:25  
65 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:39:02  
66 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:40:43  
67 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:41:59  
68 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:44:02  
69 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:46:54  
70 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:47:01  
71 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:51:38  
72 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:51:41  
73 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:52:34  
74 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:53:55  
75 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:55:10  
76 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:55:12  
77 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:59:39  
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:59:47  
79 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:01:07  
80 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 2:03:08  
81 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 2:03:26  
82 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 2:07:51  
83 Dominik Roels (Ger) Milram 2:08:35  
84 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:08:56  
85 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2:09:13  
86 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 2:10:09  
87 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 2:10:55  
88 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 2:11:43  
89 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 2:12:36  
90 Matthias Russ (Ger) Milram 2:17:08  
91 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:17:23  
92 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:17:45  
93 Marco Velo (Ita) Quick Step 2:18:06  
94 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 2:19:26  
95 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:20:30  
96 Martin Velits (Svk) Milram 2:20:42  
97 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 2:22:36  
98 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:22:57  
99 Paul Voss (Ger) Milram 2:27:53  
100 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne    
101 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:28:16  
102 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:28:18  
103 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:29:06  
104 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:31:04  
105 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:32:19  
106 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:35:25  
107 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:37:06  
108 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:37:24  
109 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:37:38  
110 Michael Schär (Swi) Astana 2:39:39  
111 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:40:29  
112 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:42:18  
113 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:45:58  
114 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:46:43  
115 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:47:16  
116 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:51:10  
117 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:51:20  
118 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:51:27  
119 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:52:23  
120 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:53:02  
121 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:53:27  
122 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:53:46  
123 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:55:34  
124 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:56:30  
125 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:56:55  
126 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:57:44  
127 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:58:04  
128 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:59:38  
129 Tom Leezer (Ned) Rabobank 3:01:25  
130 Assan Bazayev (Kaz) Astana 3:06:22  
131 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 3:07:43  
132 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 3:09:51  
133 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 3:13:33  
134 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 3:15:22  
135 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 3:18:00  
136 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 3:18:41  
137 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 3:18:49  
138 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 3:19:05  
139 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:27:50

Pazar günü  Hollanda’da başlayan turun son yarışı Madrid’te sona eriyor.

Kaynak: Lavuelta.com

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın