14. Etap’ta Önemli Bir İsim Lampre’den Damiano Cunego

13/09/2009  //     //  Genel


© Unipublic


© Unipublic
Bu sene pro trurlarda pek beklenenin atında  yarışlar çıkaran Lampre nihayet İspanya Tuturun’da takım lideri Damiano Cunego ile ciddi bir etap alarak taraftarlarını sevindirmeye devam ediyor.  İtalyan sürücü Damiano Cunego bu sene 64.’ sü gerçekleştirilen  Vuelta 2009 da   Alzira – Alto de Aitana arasındaki 8. Etabı da almıştı.

İtalya Turunun eski şampiyonlarından Cunego ne kadar iyi bir trımanışçı olduğunu bu etapta bir kez daha gösterdi.

Önceden de tahmin edildiği üzere bugün turda oldukça ağır hava şartları altında sürücüler Granada – La Pandera arasındaki  157-km lik 14. Etabı koştular.  Yüksek tırmanışların olduğu  bu son etapta  turun lideri İspanyol Alejandro Valverde  altın formasını   Hollanda’lı Robert Gesink (Rabobank), İspanyol Samuel Sánchez (Euskaltel-Euskadi) , İtalyan Ivan Basso (Liquigas),  Avusturalyalı  Cadel Evans (Saxo Bank ) karşısında korudu.   


© Unipublic

 


© Unipublic
14. Etap;Granada – La Pandera (160 km):
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC       04:04:23  
2 Jakob Fuglsang (Den) 0:02:23  
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:08  
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:10  
5 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:22  
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:03:26  
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:03:40  
8 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:46  
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:03:48  
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto    
11 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:04:01  
12 Christian Knees (Ger) Milram 0:04:04  
13 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:04:08  
14 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:04:10  
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:04:13  
16 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne    
17 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:46  
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:04:52  
19 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:04:58  
20 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream    
21 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:13  
22 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:05:17  
23 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:05:23  
24 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:05:31  
25 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:05:53  
26 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:00  
27 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:40  
28 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:06:51  
29 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo    
30 Rein Taaramäe (Est) Cofidis    
31 Daniel Navarro (Spa) Astana    
32 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:07:01  
33 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:07:17  
34 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:07:18  
35 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam    
36 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:07:37  
37 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:07:56  
38 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:04  
39 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:09:11  
40 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:09:34  
41 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:09:44  
42 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:10:26  
43 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:10:38  
44 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:11:11  
45 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:11:48  
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:52  
47 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:58  

14. Etap sonunda genel sıralama:

1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne       60:30:53  
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:31  
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:10  
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:28  
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:51  
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:54  
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:53  
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:24  
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:08:28  
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:45  
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:11:50  
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:12:18  
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:49  
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:13:34  
15 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:15:03  
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:16:49  
17 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:16:57  
18 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:17:32  
19 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:18:03  
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:18:12  
21 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:21:45  
22 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:22:02  
23 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:25:37  
24 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:26:14  
25 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:26:56  
26 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:00  

Yarın 2008 yılında  Etabı Tom Bonnen’in  kazandığı Jaén-Córdoba Jaén-Córdoba arasında 168-km lik  15. Etap koşulacak . 


© Unipublic
Kaynak: Lavuelta.com

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın