Yedidalga Sprint Triatlonu Lefkoşa – Kıbrıs 15 Mayıs 2011

17/05/2011  //     //  Triatlon Yarışları

 


 


 

        Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu KTTF’nin 2011 yılı faaliyet takvimindeki dördüncü, fakat triatlon yarışlarının ilki olan “Yedidalga Sprint Triatlonu”, 15 Mayıs Pazar günü koşuldu.

        Bildiğiniz gibi KTTF, sezonu 6 Mart tarihinde “Ercan Duatlonu”  yarışı ile açmış, ardından 27 Mart tarihinde 2. kez “Ercan Duatlonu” koşulmuş ve 1 Mayıs tarihinde ise “Ercan Aquatlonu”gerçekleşmişti.

_____Geçtiğimiz Pazar günü 15 Mayıs’ta koşulan ve sezonun ilk triatlon yarışı olan “Yedidalga Triatlonu”, sprint mesafe olan 750 m yüzme, 20 km bisiklet ve 5 km koşu şeklindeydi.

_____Genel Klasman Erkekler birincisi 1:10:38 ile Hüseyin ARHAN olurken, 1:12:00 ile Kemal ELEKTRİKÇİ ikinci1:12:33 ile Sermet BURAN üçüncü oldu. Genel Klasman Bayanlar’ın tek bayan yarışmacısı olan Derya ÇELİK ise 1:45:18′lik bir derece ile yarışı tamamladı.

_____Sezon başından bu yana Tüfekçi Spor Kulübü’nün tüm kategorilerdeki dikkat çekici üstünlüğünün devam ettiği görülmekte.

Yedi Dalga Sprint Triatlonu Yarış Sonuçları:

Genel Klasman Erkek

1.    Hüseyin Arhan      01:10:38 (Tüfekçi Spor Kulübü)
2.    Kemal Elektrikçi   01:12:00 (Tüfekçi Spor Kulübü)
3.    Sermet Buran       01:12:33 (Tüfekçi Spor Kulübü)

 Genel Klasman Bayan

1.    Derya Çelik        01:45:18 (Göçmenköy Spor Kulübü)

KATEGORİLER

 

Genç Erkekler

1.    Kemal Elektrikçi   01:12:00 (Tüfekçi Spor Klübü)
2.    Çağay Malek         01:17:00 (Tüfekçi Spor Klübü)

 


 

Büyük Erkekler  A

1.    Hüseyin Arhan      01:10:38 (Tüfekçi Spor Kulübü)
2.    Sermet Buran       01:12:33 (Tüfekçi Spor Kulübü)
3.    Ali Dükyancı         01:23:35 (Tüfekçi Spor Kulübü)
4.    Hasan Akbora       01:27:38 (Ferdi)
5.    Ekrem Kaide         01:29:18 (Gaziveren Spor Kulübü)

Büyük Erkekler B

1.    Murat Mehrübeoğlu  01:15:12 (Tüfekçi Spor Kulübü)
2.    Yankı Karadağlı    01:32:28 (Denizli spor Kulübü)
3.    Hüseyin Çekirge    01:44:59 (Gaziveren Spor Kulübü)

Master Erkekler

1.    Cem Dağdelen       01:13:05 (Tüfekçi Spor Kulübü)
2.    Cemal şevket          01:20:01 (Akdeniz Spor Kulübü)
3.    Caner Aspava         01:21.32 (Denizli Spor Kulübü)

Bayanlar

1.    Derya Çelik          01:45:18 (Göçmenköy Spor Kulübü)

_____Haber ve fotoğrafların bizlere ulaşmasını sağlayan Şebnem DAĞDELEN‘e teşekkür ederiz.

Derleyen: Alpay AKHUN

 


 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın