Riva Triatlon Yarışı İkinci Kez İptal Edildi.

01/10/2010  //     //  Triatlon Yarışları

Sezon başında Sakarya Triatlon yarışı ile aynı tarihe denk gelen Riva Triatlon yarışı Triatlon Federasyonu’nun  girişimi ile ertelenmişti, daha sonra Riava Triatlonu organizatörleri ve Federasyon arasında yapılan görüşmeler neticesinde Riva Triatlonu oragnizatörleri 10 Ekim Pazar günü için Riva’da sprint mesafesinde bir yarış düzenlemek için İl Spor Müdürlüğü’ne baş vurmuş, ancak Triatlon Federasyon’undan yarışın yapılması için gerekli izinleri almak için yaptıkları başvuruya Triatlon Federasyonu tarafından cevap verilmediği gerekçesi ile yarışı iptal etmiştir. Triatlon Federasyonu İstanbul İl Spor Müdürlüğü’ne bir yazı göndererek  Yönetim Kurulu tarafından Riva Triatlonu Yarışı için gerekli izinlerin verilmemesine karar alındığını bildirmiştir.

 

Bu şekilde bir Alanya yarışı öncesi bir antrenman yarışı niteliğinde olan Riva Triatlon Yarışı ikinci kez kez iptal omuş oluyor.

Bu konuda yarışın organizatörü Zeynel Alan Federasyon’un bu tutumunu yarışın sitesi olan www.yarıştakvimi.com ‘da ciddi şekilde eleştiriyor.

Triatlon Federasyonu ise resmi sitesi olan  www.triatlon.org.tr ‘de

 

Teknik heyetin yaptığı  inceleme ve araştırması sonucunda, 2010 yılı faaliyet programımında olmadığını, yarış organizasyonu için asgari şartların sağlanmasının mümkün olmadığı, parkur güvenliğinin yetersizliği ve ETU yarışma kurallarının oluşmaması nedeni ile  verdiği olumsuz raporuna bağlı olarak RivaTriatlonu  Yarışı’nın yapılmasına izin verilemeyeceği  kararı alındığını bidirmiştir.

 

Tarafların zaten sayısı son derece az olan triatlon yarışlarının düzenlenmesinin sporcular yararına olacağını gözeterek sorunun çözümüne daha olumlu katkı vereceğine olan inancımızı korumak istiyoruz.

Cyclingtr.comTriathlontr.com

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın