Penza ITU Triathlon European Cup

21/08/2012  //     //  Triatlon Yarışları

18-19 Ağustos tarihlerinde Rusya’nın Penza şehrinde yapılan İTU Triathlon European Cup yarışmalarına gençler ve elitler kategorisinde miilli takımımızdan 9 sporcu katıldı. Yarışmada kafile başkanı olarak Federasyonumuzun Genel Sekreteri Nasuh Kirit, antrenör olarak Yüksel Işık ve Mert Onaran görev aldı.

 

Yarışmaya ; Genç sporcularımızdan Yağmur Aydoğan, Sabri Öge, Melih İlker Gücüyener, Ali Atlan, Kutsal Batuhan Şanlı, Elit sporcularımızdan Ece Bakıcı, Fatih Azrak, Mert Onaran ve Bahadır Tama katıldı. Yarışma parkurunda yüzme etabı akıntılı bir nehirde yapılırken, bisiklet ve koşu etapları yokuşlu bir parkurda yapıldı. Yarışmanın yokuşlu olmasından dolayı tüm sporcular daha fazla efor harcadı. Gençler yarışma gününde hava sağnak yağmurlu olması genç sporcuları zor durumda bıraktı.

 

Rus ve Ukrayna milli takımının sporcularının çoğunlukta olduğu yarışmada gençler ve elitler yarışları ayrı günlerde yapıldı. Organizasyonun guzel olduğunu belirten milli takımımız başarılı sonuçlarla geri dondü.

 

 

Gencler Tek sporcuyla katildiğimiz genc bayanlar kategorisinde. Yağmur Aydoğan yüzme etabından geç çıkmasına rağmen tek basına iyi bir bisiklet performansı göstererek yarısı Genc erkeklerde ise Sabri Öge yüzme etabından  9. Olarak ilk grupla çıkmasına rağmen az bir farkla hemen önündeki gurubu 5 sn ile kaçırdı. Ali Atlan ve Melih İlker Gücüyener yüzme etabından aynı grupta çıkıp aynı grupta bisiklet sürerek koşu etabınada birlikte başladılar. Kutsal Batuhan Şanlı ise yüzmeden geç çıkmasına rağmen bisiklet etabı içerisinde oluşan küçük bir  grup ile beraber koşu etabına başladı.

 

 

Yarısı Sabri Öge 13. Melih İlker Gücüyener 20. Ali Atlan 23. Kutsal Batuhan Şanlı ise 33. Olarak  yarışmalarını tamamladılar. Elitler Elit erkeklerde 38 kişi start alırken yarışın Rusya’ da olması ve Rus sporcuların triatlon branşında iyi olması nedeni ile start listesinde ki 24 Rus atlet yarışın zorlu geçmesine neden oldu. İlk 6 sırayı Rus sporcular doldururken yarışmayı Vladimir Turbayevskiy 1.48.12 dakikalık derecesi ile şampiyon oldu.

 

 

Sporcularımızdan Fatih Azrak yüzme etabından 2. Grubu az farkla kaçırdı. Bisiklet etabına tek başına başlayarak önündeki gruptan kopan yabancı atler ile bisiklet etabında 3. grubu oluşturdular. İyi bir bisiklet performansı gösteren Fatih Azrak koşuda biraz yavaş kalmasına rağmen yarışı 27. sırada tamamladı.

 

 

Mert Onaran ve Bahadır Tama bisiklet etabında tur yiyerek yarış dışı kaldılar.

 

 

Elit Bayanlar kategorisinde 22 kişi start aldı.  Yarışmayı Elena Danilova 2.07.18 dk lık derecesi ile bitiş çizgisinden geçen ilk isim oldu. Sudan 22 dakika civarinda çıkan ana grubu 20 sn ile kaçıran sporcumuz Ece Bakıcı bisiklet etabında son grup olarak ana gruptan kaçmayı başardılar.

 

 

Milli takımımız adına yarışan tek bayan sporcumuz Ece Bakıcı daha bu sene elitler kategorisine  geçmesine rağmen katıldığı diğer yarışlar gibi bu yarışı da başarı ile  18. sırada tamamladı.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın