Mert Onaran Balkan Şampiyonu – 2011 Mamaia Triathlon Balkan Şampiyonası

21/09/2011  //     //  Triatlon Yarışları

2011 Faaliyet takvimi arasında yer alan Balkan Şampiyonası 15- 18 Eylül tarihleri arasında Romanya ‘nın küçük fakat  şirin  Mamaia kentinde yapıldı.


Milli takım kafilesi, organizasyonun yapıldığı Mamaia şehrine, Bükreş Havaalanı’na vardıktan sonra Romanya Triatlon Federasyonu’nun onlara tahsis ettiği araçla yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından kalacakları otele ulaştırdı. Araçla hem sporcularımız hemde bisikletleri birlikte taşındı.

 

 

Yarışa Türkiye’ den  Milli takım adına 12 kişi katıldı ve hemen hemen herkes derece elde etti.

Yarışlar ;  12 yaş altı (kids triathlon), Age Grup ,Yıldız Bayanlar, Yıldız Erkekler, Genç Bayanlar, Genç Erkekler, Büyük Bayanlar ve Büyük Erkekler kategorilerinde yapıldı.

Saat 10:00 da Kids triatlonu ve Age group yarışı  ile organizasyon başladı, arkasından 11:30 da Genç kategoriler  startı verilirken ;  13:00 da büyük kategoriler start alarak yarıştılar.

 

Genç kategorilerden çıkan derecelerin fazlalığına göre etaplar kısaltılarak parkurlar büyük kategorilerine göre tekrar hazırlandı. Bu seferde parkurun biraz kısa olması nedeni ile dereceler herkesi şaşırttı. Bu sene yapılan organizasyona katılım  beklenenin altında gerçekleşti. Ön hazırlıkların tanıtımların tam yapılmadığı düşünülebilir.

 

 

Yarışta büyük erkekler  ve büyük bayanlar aynı anda start alırken, gençler ve yıldızlar kategorileri de birlikte yarışa başladılar. Ayrıca yıldız kategorisi avrupa da 13 yaş altında kids triathlon olarak yapıldığından , yıldızlarda yarışan sporcualar da Türkiye’deki yarışlardan farklı olarak yarışı super sprint (375m yüzme, 10 km bisiklet, 2.5 km koşu)  değil sprint (750m yüzme, 20 km bisiklet, 5 km koşu) mesafade koştular.

 

 

Ayrıca yarışta bazı kategorilerin aynı anda start almasından dolayı, sporcular arasında haksızlık olmaması için sporcuların kendi kategorileri hariç drafting yapmalarının yasak olduğu teknik toplantıda sporculara hatırlatıldı. Ancak bisiklet etabında hiç motosikletli hakem olmamasını fırsat bilen bazı sporcuların bu kuralı dikkate almadıkları görüldü.

 

 

Halil
Tuna ve Erdun Işık’ın antrenörlüğünde Türk Milli
Takımından Sinem Özdil Yıldız bayanlar kategorisinde ve  Mert Onaran da Büyük Erkekler
Kategorisinde Balkan şampiyonu oldu, yine büyük erkekler kategorisinde Altay Oygüç ise yarışı 4.’lükle bitirdi.

 Yıldız Erkeklerde Haşmetcan
Ertan
2., Caner Algün 3. oldu.

Yıldız Bayanlarda Sinem Özbil 1., Yelbesu Büyükzöngür 3.,

Genç Erkeklerde Ali Atlan 3.,Sabri Öge 6.,

Genç Bayanlarda  Ece Bakıcı 2., Ceren Orhanlı 3.,

Büyük Erkeklerde Mert Onaran 1., Altay Oygüç 4.,

Büyük Bayanlarda Çiğdem Gülgeç  2. , Berrak Mutlu 4. olarak başarılı bir sonuç elde ettiler.

 


 


 

Tüm sonuçlar için kategorilerin üzerine tıklayınız.

Büyük erkekler    Büyük Bayanlar
Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın