Holten ITU Triathlon Premium European Cup 2012

11/07/2012  //     //  Triatlon Yarışları

 

2012 yılının Triatlon Federasyonu Faaliyet Takviminde yer alan uluslararası Holten triatlon yarışmalarına federasyonumuz  gençler ve elitler ketegorilerinde katıldı.

 

 

 

 

 

Gençler kategorisinde ülkemiz adına   Yağmur Aydoğan, Tuğçe Karakaya, İlkay Polat , Ali Atlan, Melih İlker Gücüyener , Sarp Öncü,  Ali Mutlu, Sabri Öge, yarışırken

 

Elitlerde  ise Ece Bakıcı , Bahar Saygılı Ertürk, Mert Onaran , Bahadır Tama , Fatih Azrak , Onur Fevzi Saydam milli formayı giydiler.

 

 

Parkur

Yüzme etabı şehir merkezine 10 km uzaklıkta  Domelaar gölünde yapıldı su sıcaklığı 17 derece olarak belirtilmesine rağmen yarıştan bir saat önce suyun 22 derece olduğu  ve wetsuit kullanımının olmayacağı ilan edildi. Bir turu 750 m den oluşan etapta elitler iki gençler bir  tur attı.

Bisiklet etabına başlangıç 9 km düz yol olarak şehir merkezine doğru ilerledi. Şehir merkezinde 5 tur bisiklet kıvrımlı ve yokuşlu bisiklet etabını tamamladıktan sonra koşu parkuruna geçilerek Hollanda’ nın meşhur evlerinin önünden,bir kısmı toprak yol olan 10 km koşu etabından oluşuyordu.

Türkiye’ de pek alışık olmadığımız seyirci kitlesi Hollanda’ da klasikleşmiş bir yarış olan Holten’de beklenenin üstündeydi.

Genç bayanlar kategorisinde yarışan sporcularımızdan   Yağmur Aydoğan 1:15:15 ile 25. , İlkay Polat 1:19:26 ile 26. , Tuğçe Karakaya 1:19:26 ile 27. oldu.

Genç erkekler kategorisinde ise  Melih İlker Gücüyener 1:01:58 ile 46. ,Sabri Öge 1:03:36 ile 52. ,  Ali Atlan 1:04:10 ile 53. , Sarp Öncü 1:07:28 ile 62. oldu.

 

2011 yılında “Elit Erkekler” kategorisinde Mitchell Robins  birinci olurken, “Elit Kadınlar” kategorisinde Rachel  Klamer  birinci olmuştu. Bu sene Erkekler de Gregor Buchholz 1:46:37 dk derecesi ile 1. olurken; Bayanlarda Rachel Klamer geçen seneki ünvanını koruyarak derecesinide bir dakika kadar geliştirerek 2:00:29 ile  şampiyon oldu.

 

 

 

 

Elit Bayanlar kategorisinde yarışan milli triatletimiz Ece Bakıcı 2:25:49 dk derecesi ile 26. oldu.

 

 

Elit erkekler kategorisinde ki milli sporcularımız ise Mert Onaran 2:04:19 ile 51. , Bahadır Tama 2:05:11 ile 52. , Fatih Azrak 2:07:25 ile 54. oldular. Sporculara yarış  ve organizasyon hakkında birşeyler söylemelerini istediğimizde yarışta çift değişim alanın olmasının yarış öncesinde onları zorladığını ve yarıştan bir gün önce yapılan teknik toplantıda söylenen bazı kuralların uygulanmadığını ve bu yüzden karışıklık yaşandığını dile getirdiler.

 

 

 

 

Elit Bayanlar

Sudan 19 dk da lider olarak çıkan Rachel Klamer  ve 5 saniye arkasından çıkan takım arkadaşı Sarissa De Vries ile birlikte pedal çevirerek kaçan grubu oluşturdular. Koşuya 2 dk farkla inen hollanda milli takım sporcularından Rachel Klamer koşu etabınıda rahat bir şekilde yarışı kazanadı. 2 . liği koşu etabındaki atağı ile Rus atlet  Evgenia Sukhoruchenkova alırken, 3 . lüğüde yine Rus sporculardan Irina Abysova aldı.

 

 

Elit Erkekler

Sudan ana grubun yaklaşık bir dakika önünde çıkan on kişilik grup olarak çıkan atletler bisiklet etabında da beraber çevirerek koşuya ana gruptan 3 dk önde girdiler. Yaklaşık on atletin arasında geçen çekişme sonucunda ipe göğüsleyen ilk sporcu Gregor Buchholz oldu. 2 . liği  Thomas Bishop, 3 . lüğü ise Uxio Abuin Ares kazandı. Yarışta ilk  20 atlet son güçlerini de sprint atarak sprint fnişleriyle belirlediler.

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın