Erbenova,Andreev Kış Triatlonu Dünya Şampiyonluklarını Tekrarladı

26/02/2013  //     //  Triatlon Yarışları

 

 

Şampiyonlukta hüküm süren Helena Erbenova (CZE) ve Pavel Andreev (RUS) geçtiğimiz Cumartesi günü 2013 Cogne ITU Kış Triatlonu Dünya Şampiyonası’nda ellerindeki dünya şampiyonluğu ünvanlarını korudular.

Erbenova, elit bayanlar yarışına egemen olarak ikinci şampiyonluk ünvanını garantiledi. Daha başlangıç çizgisinden itibaren rüzgar gibi esti, ilk 3 turu takım arkadaşı Sarka Grabmullerova ile yanyana en önde geçti.

Parkurun 3. turunun sonunda Erbenova, 1.5 dakika önde olarak ilerledi. Norveç’li Elisabeth Sveum ikinciliğe yerleştiğinde Erbenova bisikletin ön tarafına yapışmış devam ediyordu. Fakat Erbenova, 1:20:10’da bitirecek bir yapıya sahip olarak yakalamak için çok güçlüydü.

Sveum, 3 dakikadan fazla süre geriden gelerek gümüş madalyayı, Grabmullerova ise 1:24:24’te bitirerek bronz madalyayı aldı.

 

 

Andreev’in ardarda olacak 3. şampiyonluk ünvanı için çabası zorlu bir mücadele oldu. Rus sporcu, iki turluk parkurda Kristian Monsen (NOR), Evgeny Kirillov (:RUS) ve İtalyan Daniel Antonioli’nin takibinde izlendi.

Fakat Andreev’in bisiklet etabındaki üstünlüğü, takım arkadaşı Kirillov’un arkasına ve Antonioli’nin önüne yerleşerek podyuma çıkışı garantilendi.

 

Geçen yıl Andreev’e yerini kaptırmasının intikamını almayı kafasına koymuş olan Antonioli, son branşta tempoya asılarak Rus ikiliyi geçti. Yine de Andreev, Antonioli’nin altın madalya hırsını kursağında bıraktı ve bitiş çizgisine ikisi de var güçleriyle depara kalkarak yaklaştılar.

Son metrelerde Andreev, birkaç santimetre öne çıkabilmek için tüm gücüyle asılırken, ikinci defa zaferi 1:08:24 ile elde etmiş oldu. Kirillov’un 10 saniye önünde bitiren Antonioli ise ikinci defa gümüş madalyayı kazandı.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın