Elitler Avrupa Kupası İrlanda’ya Dönüş Yaptı

11/07/2013  //     //  Triatlon Yarışları

 

7 Temmuz, yani geçtiğimiz Pazar günü, 2010 yılında Athlone’da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası’ndan beri İrlanda’da gerçekleşmiş olan ilk elit triatlon yarışını izledik. İsim sponsoru olan Waterways İrlanda tarafından desteklenen Waterways İrlanda triAthlone’u, Shannon nehrinde yüzmeyle başlayıp, güney County Roscommon’da bisiklet etabıyla devam ederek, Athlone’un kalbinde finishi gördükleri heyecan verici şehir merkezindeki koşuyla son buldu.

 

 

Con Doherthy (Gençler Dünya Şampiyonası 2012’de Bronz Madalya sahibi) liderliğindeki güçlü İrlandalı kadro, şimdiye kadar ilk kez kendi topraklarında Avrupa Kupası madalyası için mücadele etti. Bu, geleceğin gerçek yıldızı, Avrupa başarısı için Shannon Nehri ve Midland şehir sokaklarında mücadeleyle, heyecan verici bir gösteri sergileyerek altın, gümüş ve bronz madalyaalrın sahibi oldular. 

Pazar günkü yarış, 2013 Kinetica Sprint Mesafe Şampiyonası ve İrlandalı Paratriathlon Şampiyonası’nı içeren muhteşem Waterways İrlanda TriAthlone serisinde yer alıyor. İrlanda’da hemen hemen her ilçeden 15.000’e yakın seyircinin sokaklarda dizilerek izlediği yarış öncesinde, potansiyel galip ve bu yılın şampiyonu olarak taçlandırılacak favori sporcu olarak görülen 2012 Olimpiyatları sporcusu Gavin Noble, beklendiği üzere Tri Athlone 2013’ün galibi oldu.

 

 

Paratriathlon Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Athlone, spor merkezinin hızlı gelişen tarafında yer aldı. Yarışa İrlanda ve İngiltere genelinde katılan paraatletler, Paratriathlon Şampiyonu ünvanı için yarıştılar. Waterways İrlanda TriAthlone 2013 yarışının iPhone ve türevleri için geliştirdiği ücretsiz ve indirilebilir uygulamalar sayesinde,triatletler parkur etrafında döndükçe kullanıcıların sporcuları izleyebilmelerinin yanı sıra, twitter hesabına ve antrenman ipuçlarına erişim ve 2013 yarışında mücadele için gereken bütün bilgiler de sağlanmış oldu.

 

   

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan  

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın