Aspava Triatlonu Koşuldu

11/04/2012  //     //  Triatlon Yarışları

Geçtiğimiz günlerde, Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu, faaliyet takviminde yer alan ve bu yılın ilk sprint triatlon yarışı olan “Aspava Sprint Triatlonu” gerçekleştirdi.

Sezonun ilk triatlon yarışı olan “Aspava Sprint Triatlonu” na, 14 erkek ve bir kadın toplam 15 sporcu katılırken, Kemal Elektirikçi 1:09:30 ile genel klasman ve büyük erkekler birincisi oldu. Yarışın tek kadın katılımcısı olanDerya Çelik 1:49:19 zamanı ile rakipsiz yarıştığı ilk yarışta birinci gelerek puan topladı. Takımlar sıralamasında Tüfekçi Spor topladığı puanlarla birinci, Denizli Spor ise ikinci sırada yer aldı.

Hatırlayacağınız gibi sezon açılışını 12 Şubat’ ta “Ercan Balıkesir Duatlonu” ile yapan KTTF’ nin ilk sprint duatlon yarışı birincisi İnsel Üstüner, ikincisi Kemal Elektirikçi, üçüncüsü Sermet Burhan olmuştu. 

Yaklaşık bir ay sonra 11 Mart’ ta koşulan ve sezonun ikinci duatlon yarışı olan “Ercan Balıkesir Duatlonu”, olimpik, sprint ve süper sprint duatlon olmak üzere üç ayrı kategoride gerçekleştirilmişti. 34 sporcunun katıldığı yarışlarda 31 sporcu yarışları başarıyla tamamlamıştı.

11 Mart “Ercan Balıkesir Duatlonu” olimpik kategori (10km koşu – 40km bisiklet – 5km koşu) genel klasman birincisi 2:23:49’ luk zamanı ile tecrübeli Demiradam Cem Dağdelen olurken, onun 16 saniye arkasından gelen ve yine uluslararası ironman yarışlarına katılmış tecrübeli bir sporcu olan Murat Mehrübeoğlu da 2:24:06 ile ikinci sırada yarışı bitirmişti. Genel klasmanda iki tecrübeli erkek sporcunun ardından üçüncü sırada bitiş çizgisine gelen Carmen Macherioto ise 2:28:23’ lük zamanı ile birçok erkek sporcuyu arkasında bırakmıştı. Sprint duatlon (5km koşu – 20km bisiklet – 5km koşu)  birincisi Mustafa Cevdet olurken, süper sprint  duatlon (2.5km koşu – 10km bisiklet – 2.5km koşu) birincisi ise Ersan Karayeğen olmuştu.

Kısa bir hatırlatmadan sonra 1 Nisan’ da koşulan “Aspava Triatlonu” nu gelecek olursak Nisan ayı itibariyle henüz deniz suyu sıcaklığının 19 santigrad derecenin üstüne çıkmamış olması sebebiyle hemen hemen tüm yarışmacılar wetsuit ile yarıştılar.

Büyük Erkekler 1. Kategori

Aspava Triatlonu genel klasman birincisi olan Kemal Elektirikçi aynı zamanda Büyük Erkekler  kategori 1’ in birincisi olurken, aynı kategoride yarışan İnsel Üstüner ikinci, Mehmet Silahşör ise 1:24:29’luk zamanı ile üçüncü oldu.

Büyük Erkekler 2. Kategori

Büyük Erkekler 2. kategoride yarışan Murat Çiftçi genel sıralamada bitişe dördüncü sırada gelirken kendi kategorisinde elde ettiği 1:17:19’ luk zaman ile kategori birincisi oldu. Aynı kategoride yarışan Özgür Eroğlu 1:17:23 ile Çiftçi’ nin 4 saniye arkasından ikinci olurken, 1:17:48 zaman elde eden ile Murat Mehrübeoğlu üçüncü oldu.

Genç Erkekler Kategorisi

Bu kategorideki tek katılımcısı olan Çağay Malek, 1:19:32’ lik zamanı ile yarışı tamamladı.

Kadınlar Kategorisi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu kategorinin tek yarışmacısı olan Derya Çelik yarışmayı başarıyla tamamlayan tek kadın katılımcı oldu.

Master Erkekler Kategorisi

Büyük kategoride yarışan iki yarışmacıdan bir olan Çağan Öztuna, elde ettiği 1:16:31’ lik en iyi üçüncü zaman ile genel Takımlar sıralamasında Tüfekçi Spor topladığı puanlarla birinci, Denizli Spor ise ikinci sırada yer aldı.
sırlamada yarışın üçüncüsü olurken kendi kategorisinde birinci olurken, Caner Aspava 1:28:59 ile ikinci oldu.

Ayrıntılı sonuçlar için tıklayınız

Haberin hazırlanmasına yardımcı olan Şebnem Dağdelen’ e çok teşekkür ederiz.

Kaynakça: Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu

Hazırlayan: Alpay AKHUN

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın