Althorp Duatlonu Yarış Raporu

13/03/2013  //     //  Triatlon Yarışları

 

 

Su baskınına uğramış parkur dolayısıyla 2 hafta gecikerek gerçekleşmesine rağmen, 2 Mart’ta Althorp Duatlonu için yüksek kondüsyon seviyesinde 400 atlet bu yarışa katıldı. Kanada ve Hollanda’daki Avrupa ve Dünya Sprint Duatlon Şampiyonalarına katılacak birçok kişi için riskliydi. Soğuk havada gerçekleşen bir startın ardından hava biraz daha ılıklaştı ve görkemli yarış atmosferine 14 kişiden oluşan bir orkestra ve domuz ızgara servisi eklendi.

 

Sprint mesafede yapılan yarışın transition bölümüne bisikletleriyle ilk Alex Sobolewski ve Daniel Bigham girdiler ama az sonra Huub TFN takımından 1:05:25 ile 1.gelen Mark Morgan ve Winchester & District AC takımından Alan Murchisonile 3.bitiren Phil Melling’e geçildiler.

 

Bayanlar yarışında transitiona ilk giren, Eloise Du Luart ve India Lee’in 1 dakika önünden gelen DBMax takımından Ruth Barnes oldu.

 


Phil Holland

Standart mesafede birbirine yakın mücadelede T1 içine Phil Holland ilk giren isim oldu
ancak son koşuda etkisiz bırakılarak, bisiklet etabında Richard Shepherd
tarafından geçildi.
Holland, üçüncü bitiren Eoin O’Flynn ve Shepherd’ın sadece 17 saniye önünde olarak 01:55:33 dereceyle bitirebilmek için yakıt deposunda biraz daha yakıt bırakmıştı.

 

Stacey Penn (solda)

 

Tasmin Neale tarafından takip edilen geçen yılın kazananı Stacey Penn’in 2 dakika önünde bitiren Cecilia Davis-Hayes bayanlar kategorisinin en güçlü yarışçısıydı.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın