Ahmet İnce Aquatlon Yarışı Yedidalga

10/08/2011  //     //  Triatlon Yarışları

 

7 Ağustos 2011 Kıbrıs Triatlon Federasyonu’nun yıllık faaliyet programında yer alan ve Tüfekçi Spor Kulübü’nün organize ettiği Ahmet İnce Aquatlon yarışması dün yapıldı. 7 yıl önce Güney Kıbrıs’ ta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet İnce anısına altıncısı düzenlenen yarış,  Yedidalga Aspava Restorant’ta gerçekleştirildi.

 

 

Toplam 30 sporcunun mücadele ettiği sezonun ikinci aquatlon yarışmasında sporcular 2.5km koşu,1 km yüzme ve 2.5 km koşu parkurlarında mücadele verdi.  Kıbrıslı Türk Ironman Cem Dağdelen’in de katıldığı aquatlon yarışı 07:30’da başladı. 12 Haziran Yedidalga Sprint Triatlon yarışından sonraki ilk yarış Ahmet İnce Aquatlon yarışı hayli ilgi gördü. Yarış sırasında deniz emniyetini Kıbrıs Triatlon Federasyonu’nun zodiac botu sağlarken, karada ise Lefke Avrupa Üniversitesi’ne ambulans hazır bekliyordu. Güzelyurt Polis Merkezi’ne bağlı memurlar da yarışmada eskortluk yaparak yarışmanın sorunsuz tamamlanmasını sağladılar.

 

 

Toplu startla başlayan müsabakada ön grupta yer alan Tüfekçi Spor’dan İnsel Üstüner yüzme parkurunu önde tamamlayarak liderliğini yarış sonuna kadar sürdürdü ve genel klasmanda 37 dakika 26 saniye ile takım arkadaşları Kemal Elektrikçi ve Sermet Buran’ın önünde kürsünün zirvesine çıktı.

 

 

Bayanlarda ise büyük çekişme içinde geçen yarışmada ilk koşu bölümünü Emine Uluçay birinci sırada tamamlarken yüzme etabının sonunda Sezin Tugen farklı olarak öne geçti. Koşu bölümündeki yüksek performansı ile bir kez daha ilk sıraya yükselen Emine Uluçay 43 dakika 20 saniyelik derecesiyle müsabakayı takım arkadaşları Sezin Tugen ve Burcu Bora’nın önünde tamamlayarak birinci oldu.

 

 

Master Bayanlar kategorisinde Kıbrıs Triatlon Federasyonu Eski Başkanı Pembe Abahorlu 54:32’lik derecesi ile birinci gelerek yarışmaya ayrı bir renk kattı.

 

 

Dört takımın mücadele ettiği aquatlonda, Tüfekçispor 1 saat 55 dakika 22 saniye ile birinci olurken Gaziveren 2 saat 15 dakika 34 saniye ile ikinci oldu.  Caner Aspava’nın sakatlığı nedeniyle yarışamadığı müsabakada Denizli 2 saat 28 dakika 4 saniye ile üçüncü oldu.

 

 

Ahmet İnce Aquatlon Yarışı’nda, Aquatlon MHK Başkanı İbrahim Üstüner’in yanı sıra, görevli hakemler Şebnem Dağdelen, Atilay Kara, Meliha Kara, Osman Akkuş, Hüseyin Zekioğulları, Aziz Kaşot başarlı bir şekilde görev yaptılar.

 

Yarışmada dereceye giren takım ve sporculara ödülleri merhum Ahmet İnce’nin babası Sarper İnce, annesi Göksel Varoğlu, Triatlon Federasyonu ve Tüfekçi Spor yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Ahmet İnce Aquatlon Yarışı’nın sonuçları

Genel Klasman Erkekler

1. İnsel  Üstüner        Tüfekçi Spor    37:26

2. Kemal  Elektrikçi   Tüfekçi Spor    37:53

3. Sermet Buran        Tüfekçi Spor    40:03

Genel Klasman Bayan

1. Emine Uluçay        Tüfekçi Spor    43:20

2. Sezin Tugen          Tüfekçi Spor    43:54

3. Burcu Bora            Tüfekçi Spor    44:55

 

 

Takım Klasmanı

1. Tüfekçi Spor             01:55:22

2. Gaziveren                 02:14:38

3. Denizli                       02:28:04

4. Göçmenköy              02:39:31

 

 

Genç Erkekler

1. Kemal  Elektrikçi      Tüfekçi Spor      37:53

2. Erdal  Çelik               Göçmenköy       49:13

 

Büyük Erkekler – A

1. İnsel üstüner            Tüfekçi Spor           37:26

2. Sermet Buran          Tüfekçi Spor           40:03

3. Hüseyin Esengin     Gaziveren                41:37

4. Hüseyin Arhan         Tüfekçi Spor           42:47

5. Mirza İlker                Ferdi                        37:53

6. Ekrem Kaide           Gaziveren                45:28

7. Hasan Akbora          Y.D.Ü.                      45:50

Büyük Erkek-B1. Özgür Eroğlu                   Denizli                    43:16

2. Murat Mehrübeoğlu         Tüfekçi Spor         45:12

3. Serkan Yürür                   Göçmenköy           50:49

4. Umut Şen                        Denizli                    50:54

5. Yankı Karadağlı              Denizli                    53:54

6. Hüseyin Çekirge             Gaziveren              57:26

Master Erkekler

1. Cem Dağdelen        Tüfekçi Spor          42:47

2. Cemal  Şevket         Akdeniz Spor         46:18

3. Çağan Öztuna         Tüfekçi Spor           47:31

4. Mustafa Korkut        Gaziveren               48:29

 

Genç Bayanlar

1. Selen Damdelen    Tüfekçi Spor        47:42

Büyük Bayanlar

1. Emine Uluçay        Tüfekçi Spor        43:20

2. Sezin Tugen          Tüfekçi Spor        43:54

3. Burcu Bora            Tüfekçi Spor        44:55

4. Melek Şevket        Ferdi                     45:32

5. Bilge Küçük          Tüfekçi Spor         55:00

Master Bayanlar

1. Pembe Abohorlu      Akdeniz                 54:32

2. Derya Çelik               Göçmenköy          59:29

 

Haber ve fotoğrafların elimize ulaşmasında büyük emekleri olan başta Şebnem Dağdelen ve Cem Dağdelen’e teşekkür ederiz.

Derleyen: Alpay Akhun  

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın