2012 KoçFest Üniversiteler Arası Triatlon Yarışması

04/05/2012  //     //  Triatlon Yarışları

 

2012 Yılının KoçFest Kampsamı içinde düzenlenen Üniversiteler Arası Triatlon Şampiyonası Antalya da Akdeniz Üniversitesi‘ nde yapıldı.

 

 

Organizasyon saat 9.00 da bisiklet ve koşu malzemelelerinin değişim alanına konulmasıyla başladı. Saat 10.00′ da Erkekler Startı verlirken 10.30 da Bayanlar startı verildi.

Yüzme etabı Akdeniz Üniversitesinin içinde olan 25 m lik havuzda 15 tur dönerek yapıldı. Yaklaşık 100 tane sporcunun aynı anda start almasına karşın yüzme turlarında ve derecelerinde sıkıntı yaşanmadı.

Yüzme etabını takiben bisiklet etabı havuz yakınındaki asvalt yolda 8 tur atılarak gerçekleşti. Ardından 4 tur koşu turunu bitiren sporcular yarışlarını tamamladı.

 

Sondece başarılı geçen organizasyonda kaza ve kazaya sebebiyet verecek her türlü önlemler alınmıştı bunu da sayesinde  yarışma sırasında istenmeyen olay yaşanmadı,  organizasyon için verilen tüm destekler de ayrıca yeterliydi.

Yarışın sonuçlarına gelecek olursak yarışma da Ferdi kategoride Anadolu Üniversitesi adına yarışan bu senenin iddialı isimlerinden milli triatletimiz  Onur CALP, Yine bu sene kendisinden çok şey beklediğimiz milli triatletimiz Yaşar Üniversitesi adına  Ece BAKICI  yarışın Şampiyonları olurken; Bünyesinde başarılı triatlerler çıkaran Balık esir bu kez  takım olarak da Balıkesir Ast. Myo Takımlar arası 1.’ liği elde etti.

 

 

 

ERKEKLER: 

Erkekler kategorisi saat 10 da yoğun katılım ile start aldı. Yüzme etabından İlk sırada çıkan 2009’un ulusal şampiyonu  Duygun Yurteri,  ve  yine bu senin bir diğer iddialı ismi Zekeriya Yücetürk ve Onur Calp bisiklet etabında kaçan grubu oluşturdular. Sudan 30 sn ile 1 dk arasında farkla çıkan sporcular kovalayan grubu oluşturdu.

 

 

7 tur bu şekilde devam etti. Son tur kaçan gruptaki sporcular birbirlerine atak çekerek grubun dağılmasına yol açtı.

 

 

 

Koşu etabına birbirleri arasında 30’ar sn fark ile giren ana gruptan kaçan sporcular. Koşu etabında da aynı farkı koruyarak yarışlarını tamamladılar

 


Onur Calp


Zekeriya Yücetürk

Duygun Yurteri

 

Yarışma da 1. Sırayı Anadolu Üniversitesinden  Onur CALP alırken 2. Sırayı Pamukkale Üniversitesinden  Zekeriya Yücetürk 3. sırayı ise İTU‘ den  Duygun Yurteri aldı.

 

 

BAYANLAR :

  Bayanlar kategorisi saat 10.30 da 6 sporcu ile Start aldı.

 

Triathlon Milli Takım Sporcusu olan Ece Bakıcı yüzme etabında  lider çıkarak. Bisisklet etabına tek başına başladı. Arkadan gelen Bayan sporcular yarışmacı azlığı nedeni ile grup olmadan tek başlarına bisiklet etabını tamamladılar.

 

 

Koşu etabına da lider durumda giren Yaşar Üniversitesinden Ece Bakıcı 4 turun ardından yarışmayı açık ara farkla 1. olarak tamamladı. 8 dk arkasından gelen Süleyman Demirel Üniversitesinden Emel Yıldırım 2. ve yine Süleyman Demirel Üniversitesinden  Fadime kaçar 3. oldu.

 

 

Yarışmada Ayrıntılı sonuçlar şu şekilde icra edildi ,

Erkekler katagorisi ;

 

Bayanlar kategorisi ;

 

Erkek takımlar ;

 

Bayan takım ;

 

Ayrıntılı Liste için Tıklayınız…

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın