2012 Aguilas ETU 23 Yaş Altı, Yıldızlar Avrupa Şampiyonası ve ETU Gençler Triathlon European Cup

06/09/2012  //     //  Triatlon Yarışları

 

1 Eylül tarihinde İspanya’nın Aguilas şehrinde yapılan 23 yaş altı Avrupa şampiyonası ve yıldızlar takım yarışı Avrupa şampiyonasına ve 2 Eylül’deki ETU gençler Triathlon European Cup yarışmalarına yıldızlar, gençler ve elitler kategorisinde milli takımımızdan 10 sporcu ile katıldık. Yarışmada kafile başkanı olarak federasyonumuzun eski başkanı Korhan Kılıçoğlu, antrenör olarak Nevzat Mutlutürk ve Okan Ulaş görev aldı.

 

Yarışmaya;

Genç sporcularımızdan  Yağmur Aydoğan, İlkay Polat, Tuğçe Karakaya, Ali Atlan, Kutsal Batuhan Şanlı ve Ali Mutlu yaşları tuttuğu için  yıldızlar takım yarışında yarışırken, Sabri Öge ve Melih İlker Gücüyener ETU gençler Triathlon European Cup’da yarıştılar.

Elit sporcularımızdan Ece Bakıcı ve Fatih Azrak’da  23 yaş altı Avrupa şampiyonasına katıldı.

 

 

Yüzme parkuru Aguilas’ın mavi bayraklı sahilinde yapıldı. Aguilas Akdeniz kıyısında olduğu için suyun sıcaklığı, tuzluluk oranı, havanın sıcaklığı sporcularımız için yabancı gelmedi. Bisiklet etabındaki sert rüzgara karşı çıkılan hafif eğim yarışmacıları genel olarak zorladı. Koşu bölümüde deniz kenarındaki asfalt yolda gerçekleştirildi.

 

 

Organizasyon Avrupa şampiyonasınıda içinde barındırmasından dolayı sert kurallar uygulandı. Değişim alanına girişte tek tek barların uzunlukları, kaskların marka olup olmadığı kontrol edildi. Sporcularımızdan bazılarının kaskları markasız olduğu için bazı problemler yaşandı.

 

 

Yarışmalar 1 Eylül sabahı yıldız erkekler takım yarışıyla başladı. Onların 3 dakika arkasından da bayanlar startı verildi. Erkek milli takımımızın son sporcusu Ali Atlan’ın eksik tur atması nedeniyle takımımız diskalifiye oldu. Bayan takımımız ise 16 takım arasında 12. olarak yarışı tamamladı.

 

Takım yarışından sonra 23 yaş altı Avrupa şampiyonası koşuldu. İlk start bayanlarda verildi. Sporcumuz Ece Bakıcı yüzmeden çıktığında yakın zamanlarda koştuğu yarışlar dolayısıyla yorgun gözüküyordu. Çıktığı grupla gidemesede yarışı 34. olarak tamamladı. Erkeklerde ise sporcumuz Fatih Azrak yarıştı. Yüzmede 2. grupla birlikte çıkmasına rağmen onunda yorgun olduğu görülüyordu. İkinci grup değişim alanında ikiye ayrıldı. Bu ayrılmada arka grupta kalan Azrak yarışı 46. olarak tamamladı.

 

 

2 Eylül’de yapılan  ETU gençler Triathlon European Cup’da erkekler kategorisinde 2 sporcumuz yarıştı. En fazla katılımın olduğu yarışta, 74 kişi start aldı.  Sporcularımızdan Sabri Öge yüzmedeki avantajını kullanarak ön grupta yer aldı. Melih İlker Gücüyener ise 2. grupta çıkmasına rağmen grubunun ilk grubu yakalamasıyla birlikte, Öge’nin de içinde bulunduğu 50 kişilik bir grupla koşuya indi. Yarış sonunda Sabri Öge 39., Melih İlker Gücüyener 45. oldu.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın