2. Konya Triatlonu Bayrak Yarışları

28/05/2012  //     //  Triatlon Yarışları

 

Geçtiğimiz sene Konya ilimizde ilki düzenlenen ve oldukça ilgi gören bayrak triatlon yarışmalarının 2. si yine Konya’da Atatürk Stadyumu‘ nda yapıldı.

Yarışma günü öncesi teknik toplantıda, yarışmaya 21 takımdan 69 sporcu katıldığını bildiren Federasyon Başkanı Hamdi Güneş, daha ikincisi yapılmasına rağmen geçen seneye göre katılımın iki katı olduğunu ve bunun daha da artacağını belirtti.

 

 

Ayrıca bu sezon başında yarışmalarda kullanıllanılmak üzere alınan Chip sisteminin bu yarışmaya da getirildiğini artık tüm yarışmaların chip sistemi ile yapılacağını ayrıca sistemi taşımak ve diğer ihtiyaç hallerinde de kullanılmak üzere Federasyona yeni bir araba alındığını haberini verdi.

Ancak yarış öncesinde hazırlanan chip sisteminde yaşanan aksaklıkların çözülememesi neticesinde chip sistemi malesef çalıştırılamadı ve eski manuel sisteme bu yarış için geri dönüldü.

 İyi bir hava koşullarında başlayan yarış kısa bir süre sonra yarışma esnasında aniden kötüleşerek yarışma şartlarını zorlaştı, bununla beraber yarışlar aksamadan ve bir kaza olmadan sorunsuzca tamamlandı.

 

 Yarışmalar 3x bayrak ve 4x karışık bayrak olarak iki klansmanda yapıldı.
Yarış sırasında birbirleriyle kıyasıya yarışan güçlü takım sporcuları takım yarışlarının yapılmasının triatlon için oldukça önemli bir kazanım olduğunu ve bu yarışlara katılmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söylediler.
Bununla beraber yarış sonunda verdikleri demeçte yarışların yüksek nabızda geçtiğini ve her an herşeyin değişebileceğini söyleyen sporcular, bu yarıştan çok zevk aldıklarını fakat organizasyonun biraz daha iyi olmasını beklediklerini dile getirdiler.

Yarış günü organizasyon saat 9.00 da değişim alanına giriş ile başladı. Saat 10.00 da 3X bayrak takımları start alırken 11.00 da 4X karışık bayrak takımları start aldı.

Oldukça çekişmeli ve heyecan dolu geçen yarışmalarda 3x bayrak takımlarında sonuçlar ;


Yıldızlar Bayanlar klansmanında Gelibolu Ferdi adına yarışan ,Seray Filiz, Yelbesu Büyükzöngür, Sinem Özdil Takımı 1:12:11 sn ile 1.

Genç Bayanlar  kategorisindeAlanya Belediye Spor’ dan Ümran Aslan, Melis Acar, Yağmur Özçakır‘ dan oluşan takım 1:08:25 sn ile 1.


Erkekler de ise Sarp Öncü, İlkler Kirlioğlu ve Sabri Öge den oluşan takım 00:55:22 1.


Büyük Erkekler kategorisinde Bahadır Tama, Fatih Azrak ve Zekeriya Yücetürk‘ ün oluşturduğu takım 1. oldu. 
4x Karışık bayrak yarışında ise sonuçlar söyle ;

Yıldızlar klansmanında Alanya Belediye Spor adına yarışan Alkım  Ölmez, Emre Çeviker, Eda Dirik, Ata Yahsi bisiklet etabında eksik tur atılması sebebiyle yarış dışı kaldılar.

Gençler Klansmanı Erkekler Kategorisinde Gelibolu’ dan Ferdi yarışan Ali Mutlu, Tuğçe Karakaya, İlkay Polat, Orçun Yılmaz Takımı 1. oldu.

Büyükler karışık bayrak takımında yarışan Altay Spor’ dan Ece Bakıcı , Mert Onaran, Öner Bölükbaşı, Emel Yıldırım‘ mın oluşturduğu ise 1.likle yarışmalarını tamamladılar.

 

4X Karışık Minik Sporcular

4 sporcuda 2000 doğumlu olmak üzere Minikler klansmanında yarışan Elif Polat, Tuna Başkır, Gözde Nur Günbaş,Aykut Ali Gürler de kendileriyle yarışarak yarışmayı tamamladılar.

 

 

 

 


 

Tüm sporcuları tebrik ediyoruz.

Resimlerin devamına  Galerimizden  ulaşabilirsiniz.

Detaylı sonuçlar için Federasyonun sitesinden bilgi edinebilirsiniz..

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın