TTF Taşucu Triatlonu Duyurusunu Güncelledi

04/04/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

Hatırlayacağınız gibi Türkiye Triatlon Federasyonu Ocak ayının ilk günlerinde 2012 yılı Faaliyet Takvimi resmi sitesinden duyurmuş ve ardında gelen Şubat ayının son haftasında da “Mersin Kızkalesi Triatlonu” yer değişikliğini duyurmuştu. Mart ayının ilk haftasında ise  “Mersin Taşcucu Triatlonu” yarışma talimatnamesini yayınlayarak yapılan yer değişikliğini çok önceden antrenör ve sporculara duyurmuş oldu.

Federasyon, geçtiğimiz gün konuyla ilgili olarak yapmış olduğu yeni parkur değişikliği, lojsitik ve konaklama bilgilerine dair detaylar konusunda yeni bir duyuru daha yaptı.

Parkur Değişikliği

Taşucu’ nda gerçekleşecek olan olimpik yarışın yüzme parkurunda bir değişiklik yok fakat bisiklet parkurunda radikal bir değişiklik yapılmış. Mart ayı başında yayınlanan ilk Taşucu Triatlonu yarışma talimatnamesine göre bisiklet parkuru ilçe merkezinden batıya doğru Alanya istikametine doğru verilmiş olarak görülmekteydi. Bahsi geçen parkur 2.5km uzunlukta ve yer yer 25 ila 40 yüksekliğe ulaşan eğimli tepelerde gerçekleşmesi öngörülmüştü. Yapılan yeni duyuruda bisiklet parkurunun tam ters istikamette Silifke’ ye doğru eğimsiz, düz ve yeni dökülmüş asfaltta gerçekleşeceği bilgisi verilmiş. Ardından gelen koşu parkuru ise daha önce belirtildiği gibi değişim alanın yanından doğu istikametine doğru kıyı boyunca koşulacağı belirtilmiş.

 

Eski bisiklet parkuru

 

Yeni bisiklet parkuru

 

Lojistik

Parkur bilgilerinin yanında ulaşım konusunda da tavsiye ve bilgilendirmeler yapılmış. Özellikle cumartesi sabahı Silifke’ ye gelen sporcular için Taşucu Belediyesi tarafından servis hizmeti sağlanmış. Sabah 09-11 arası üç ayrı ring servisi Silifke-Taşucu arasında sporculara lojistik destek sağlayacak.

 

Taşucu ilçesi batı istikameti

 

Konaklama

Konaklama için de yine Taşucu Belediyesi yardımları ile ilçedeki otel ve motellerle anlaşma yapılmış ve daha önce size duyurmuş olduğumuz bilgi doğrultusunda konaklama bedeli 20TL olarak bildirilmiş.

 

Taşucu ilçesi doğu istikameti

 

Konuyla ilgili olarak Türkiye Triatlon Federasyonu’ nun açıklaması aşağıdaki gibidir.

 

29 Mart 2012 Perşembe günü Silifke Kaymakamlığında Silifke Kaymakamı Sayın Fatih DAMATLAR başkanlığında, Taşucu Belediye Başkanı Sayın Yaşar AÇIKBAŞ, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe GSM, Taşucu Liman Başkanlığı, Sağlık Gurup Başkanlığı ve Karayolları yetkilerinin katılımıyla koordinasyon toplantısı icra edilmiştir.
Başarılı geçen toplantı neticesinde Kaymakamlık makamından gerekli kurum ve kuruluşların görev dağıtımı yapılmıştır.
Toplantı sonrasında Taşucu Belediye Başkanı Sayın Yaşar AÇIKBAŞ ve belediye yetkilisi Sayın Emrah TURNA ile Taşucu beldesine gidilmiş olup, müsabaka parkuru detaylı şekilde incelenmiştir.
Yapılan inceleme sonunda lüzumlu görülen ve aşağıda belirtilen düzenlemeler yapılmıştır.

1. Teknik toplantı ve makarna partisi SAFARİ kafe’de yapılacaktır.
2. Bisiklet parkuru Antalya istikametinden Silifke istikametine değiştirilmiştir.
3. Koşu parkuru liman bölgesine doğru uzatılmıştır.

Parkurlar ile ilgili teknik bilgiler:

Yüzme parkuru; Liman bölgesinin yan tarafında açık denize doğrudur. Çıkış kıyıdan yapılacak olup, 7 metre koşuyu müteakip, derinlik 1,20 m dir.

Bisiklet parkuru; Silifke istikametine 2 inci kilometresinden tur şeklinde olup bölünmüş yolu sağ tarafı kullanılacaktır. Yolda eğim bulunmamaktadır. Zemin düzgün asfalt kaplı ve geniştir. Parkurun 500 metresi şehir içinde olup teknik bir parkurdur. Sahile inişte bir adet 70 derecelik dönüş bulunmaktadır.

Koşu parkuru; Deniz kıyısını takip etmektedir. Sahil kısmı zemini dekoratif tuğla kaplıdır. Liman bölgesindeki zemin betondur.

Bitiriş bölgesi değişim alanı bölgesinin yanındadır. Tüm parkurlarda gerekli düzenleme ve emniyet için gerekli tedbirlere çok önem verilmektedir.

Ulaşım.:

Müsabakaya otobüs ile gelecek yarışmacılar için Silifke güzergâhını seçmelerinin uygun olacağı düşünülmektedir. Silifke- Taşucu arası 11 km dir. Gelen sporcuların transferi konusunda Taşucu Belediyesi tarafından 14 Nisan 2012 cumartesi günü 09.00-10.00-11.00 saatlerinde ring servis konacaktır. Ankara’dan ŞİMŞEK Turizm, İzmir ve İstanbul’dan KONTUR firmalarının Konya-Mut-Silifke istikametinde güzergâhları bulunmaktadır.
Uçak ile gelecek yarışmacıların Adana’dan Silifke’ye otobüs ile intikallerinin uygun olacağı düşünülmektedir.

Konaklama:

Belde de kısıtlı sayıda motel bulunmakta olup tüm motel ve oteller hazırlıklarını yapmışlardır. Oteller yarışma bölgesindedir. Bir gecelik ücreti oda- kahvaltı 20.00 TL dir.
Konu ile ilgili olarak MYO öğretim üyesi Kürşat SAYIN Bey koordinatördür.
(Tel: 0535 9735052)

 

Hazırlayan: Alpay AKHUN

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın