Triatlon Milli Takımı Seçmeleri Yapıldı

14/03/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

Geçtiğimiz haftasonu Türkiye Triatlon Milli Takımı seçmeleri Alanya’ da yapıldı. Alanya’ da yapılan seçmeler, yüzme ve bisiklet etapları üstünden gerçekleştirildi.

 

 

Hatırlayacağınız gibi Ocak ayında sonunda büyük milliler İzmir’ de, genç ve yıldız milliler Antalya’ da yoğun bir kamp dönemi geçirerek sezon açılışını yapmışlardı. Nitekim sezonun ilk kampından kısa süre sonra federasyon, 10 Mart’ ta Alanya’ da milli takım seçmelerini gerçekleştireceğini duyurmuştu. Bu seçmelerin amacı hem ETU’ nun yarışma takviminde bulunan ve 22 Nisan’ da İsrail’ in Eliat şehrinde koşulacak olan “Eliat Avrupa Triatlon Şampiyonası”na gidecek olan en iyi sporcuları belirlemek hem de Mayıs ayında Antalya da yapılacak olan Avrupa kupasına katılacak olan sporcuları tespit etmekti.

Seçmeler için federasyonun yapmış olduğu duyuruda; ” Seçme Müsabakalarına katılmak isteyen (ismen davet edilenler hariç) sporcular 5 Mart 2012 tarihine kadar Federasyona yazılı müracaat yapmak kaydı ile katılabilirler”. Şeklinde bilgilendirmeyi “Mersin Taşucu Triatlonu Yarışma Talimatı Yayınlandı” haberimizde sizlere daha önce duyurmuştuk.

 

 

Nitekim, 10 Mart’ ta yapılacak olan seçmelerden önceki hafta Alanya’ da  26 iddialı sporcumuz kampa girdi. Büyüklerde 8 erkek, 4 kadın olimpik mesafede, gençlerde 10 erkek ve 4 kadın sporcu da sprint mesafede yüzme ve bisiklet yarışına katılarak milli takımda yer alabilmek için mücadele etti.  MHK nun beş hakeminin de görev yaptığı seçmelerin sonucu henüz federasyon resmi sitesinde yer almıyor.

Seçmelerde en iyi dereceleri yapan sporcuların isim listesi 17 Mart mesai bitimine kadar ETU’ nun resmi sitesine online olarak bildirilmek zorunda. Bildirilen bu listeler ETU tarafından onaylandıktan sonra 21 Mart’ tan itibaren ETU’ nun resmi sitesinde yayınlanacak ve bu listedeki sporcular Eliat Avrupa Şampiyonasına katılabilecek. Eliat ve Antalya Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde de sporcularımız birer kamp daha yaparak yarışlara hazırlanma imkanı elde edecekler. Sporcularımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

Kaynaça: tiratlon.org.tr.

Hazırlayan: Alpay AKHUN


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın