Triatlon Milli Takımı Alanya’ da Avrupa Kupasına Hazırlanıyor

02/10/2012  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

 

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve ekibinin göreve gelmesi ile
beraber, daha da vizyon  kazanan Türk Milli Takımı’mız çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. Bu yıl Triatlon yarış takviminde öne alınan yarışta fark yaratmayı hedefleyen Türk Milli’ler yoğun antrenman programına başladı.

 

7 Ekim Pazar günü gerçekleşecek Alanya Triathlon  Premium Cup yarışı öncesi 25 Eylül 2012  tarihinde Alanya’ da yarışa hazırlık kampına giren Triatlon Genç ve Büyük Milli Takımı’mız çalışmalarına iki haftalık hazırlık antrenmanlarına devam ediyor. Türkiye’nin farklı illerinden, toplu antrenman şansını sıkı disiplin ve yüksek motivasyonla sürdüren Milli Takım ve kafilesine, antrenman çizelgesine kısaca değinerek, sizlerle paylaşmak istedik. Milli Takımın bu hafta sonu Alanya yarışında, yıldan yıla artan yabancı katılım rekabetine konsantre olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Kamp sorumlusu Avni Uluer  ve Genç Milli  Takım antrenörleri Yüksel Işık ve Gürcan Atılmaz  ile Genç Milli Takımın masörü Süleyman Yetiş,  Büyük Milli Takım antrenörü Alper Köksoy. Antrenör, aynı zamanda da sporcu olan Mert Onaran Milli Takımın hazırlık kampında, yoğun bir hazırlık programı sürdürüyorlar. 2 haftalık kampın günlük antrenman çizelgeleri, takımın ve bireysel kondüsyon değerlendirmelerine göre hazırlanıyor. Antrenörlerin, masörlerin ve kamp sorumlusu Avni Uluer kontrolünde hazırlıklarına devam eden sporcular için ilk hedef Pazar günü, derecelerini geçen seneki derecelerini olabildiğince yukarıya taşımak.

 

Milli Takım kadrolarındaki sporcularımız;

 


Genç Milli Takımı’mızdaki sporcular :

Sabri Öge, Sarp Öncü, Muhammed Onay, İlker Sezen, İlker Kirlioğlu, Hikmet Dirik, Ali Atlan, Ali Mutlu, Yağmur Aydoğan, İpek Öztosun, İlkay Polat, Tuğçe Karakaya.

 

 

Büyük Milli Takım Sporcularımız :

Onur Calp, Okan Ulaş, Mert Onaran, Onur Saydam, Fatih Azrak, Altay Oygüç, Bahadır Tama, Ece Bakıcı, Berrak Mutlu ve Ceren Orhanlı.

 

Takımlarımız yüzme çalışmalarını Alanya Belediyesi‘nin Türkiye’ de az bulunan Kapalı Olimpik havuzunda ve denizde yaptıkları çalışmalarla devam ediyor.

 

           

Bisiklet antrenmanlarına; Alanya’ yı Antalya’ ya bağlayan yolda, koşu çalışmaları ise Alanya Belediyesinin spor tesislerinde yapan milli sporcular, 2 haftalık kamp süresini ve takım antrenmanlarının avantajını, performans yükselterek devam ediyor. Antrenman programlarının hafta sonuna doğru azaltılarak, Pazar günü için dinç girilecek şekilde planlandığı görülüyor.

2 hafta süren hazırlık kampında ilk hafta, sert antrenman programı ile geçti. Antrenman programlarında her sabah yüzme ve gün aşırı değişmeli olarak koşu ve bisiklet antrenmanları yapılıyor. Bugünden itiberen, yarış gününe kadar antrenmanlarını hafifletip dinlenmeye çekilecekleri açıklandı.

 

Milli Takımımız; önceki yıllarda hedeflenen yarışı tamamlama başarısını geliştirmeye odaklanmış durumda. Artık yarışı tamamlamaktan ziyade, geniş katılımlı yarıştaki derecelerini sonuç listelerinde daha üst sıralara taşımayı hedefliyorlar.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın