Trek Factory Racing, 2014 Triatlon Takım Kadrosunu Açıkladı

21/01/2014  //     //  Triatlon Haberleri

 

Dünya Şampiyonları, Olimpikler ve yarının büyük isimlerini bünyesine katan Trek Factory, 15 kişilik takım kadrosu ile 2014 Triatlon kadrosunu oluşturdu. Yeni uluslararası triatlon programının galasında Trek Factory Racing forması ile zorlu Ironman yarışlarında tehdit oluşturacak, kısa mesafede rekabeti körükleyecek, triatlon disiplinlerin geniş bir yelpazesinde yarışan gelecek vaat eden gençlerden oluşan 15 kişilik kadro ile katılacak. Takımın tüm üyeleri; Trek Speed Concept 9 Serisi, Bontrager jantlar ve yarışlar için gerekli hız destekleyici ürünleri ile Trek’in Waterloo tabanlı dükkanından gerekli ürünleri alacaklar.

 

2014 Triatlon takımının yeni yüzleri olarak, süper çift Greg (AUS) ve Laura Bennett (USA) da kadroda yer alıyor. Bennett’lerin evi şimdiye dek 3 kez ilk 5’lik dereceler içeren Olimpiyat sonuçlarının yanı sıra, profesyonel triatlon yarışlarında en çok kazanan ve podyum gören çiftine ev sahipliği yapıyor. Bennett çifti, 2014 sezonu için anlaştığı Trek Factory Racing ile Olimpiyat derecelerini geliştirmeyi hedefliyor. Yeni takımı Trek için açıklama yapan Greg Bennett, neden Trek takımı ile anlaştığına kısaca değindi.

Yarışlarda daha hızlı, galibiyet marjı daha küçük olunca benimle yakından çalışacak ve %100 destekleyecek bir takım bulmak zorundaydım. Tüm seçeneklere baktığımdaysa, Trek doğru seçenekti.

Bennett’lerin yeni takımı Trek’in atlerleri arasında; Lindsey Corbin (USA), Timothy O’Donnell (USA), Julie Dibens (GBR), Melanie McQuaid (USA), Joe Gambles (AUS), Matt Lieto (USA), Rebekah Keat (AUS), ve Fraser Cartmell (SCO) yer alıyor. 2013 sezonunda,  Ironman Brazil parkur rekorunu kırarak galibiyeti kazanan Amerikalı sporcu Tim O’Donnell, 2014 sezonu için de bütük düşündüğünü paylaştı.

Timothy O'Donnell2009PerthITU

Trek ile yarıştığım ilk yıl, fantastik sezonun ardından, gelişen ve büyüyen bir takım olarak Trek Factory Racing’i görmekten mutluyum. 12 yıldan beri bir Amerikalı Ironman Dünya Şampiyonasını Trek Factory Racing desteği ile kazandı. Bu planın izindeyim.

LinseyCorbin-2012Ironman Arizona

Lindsey Corbin ise 2013 sezonu aynı zamanda Trek ile ikinci sezonunda, Mont-Tremblant 70.3 galibiyeti ve  Ironman Dünya Şampiyonasında ilk 10’daki derecesini kaydetti. 2014 hedeflerini profesyonel Triatlon yarışlarını takip eden fanatikleri için paylaşan Corbin;

Şahsen 2014 sezonunda Kona’ya odaklanacağım. Yarış takvimim; şimdiden Ekim ayına kadar sadece nihai hedefe yönelik olacak: 2014 Kona’da kazanmak. Amerika’da bahar ve yaz başında gerçekleşecek bir kaç 70.3 yarışmayı planıma aldım. İkinci görüşüm olarak, yazın ortalarında Avrupa’da Ironman yarışacağım.

 

Trek Factory Racing’in deneyimli Triatletlerden oluşan takımında ayrıca gelecek vaad eden yetenekli gençlerin de yer aldığını belirtmiştik. Lauren Goss (USA), 2013 sezonunda Amerika’da elde ettiği kısa mesafe birinciliklerinden sonra Trek ile 2014 sezonunda çıkış yapması umuluyor. Goss, yaşıtları ve rakiplerinden çok daha hızlı gelişerek Olimpik olmayı en hızlı başaran sporcu olarak rekor kırmıştı. Henüz 21 yaşında olan Ben Kanute (USA) ve James Hodge (AUS)’un 2014 kadrosunda yer bulmasıyla,  Trek’in triatlon’da hedeflediği uzun vadeli takım stratejisi göstergesi olarak kabul ediliyor. İki kez (2008-2010) Junior Elite Ulusal Şampiyonluğunu kazanan ve Amerika Takım Dünya Şampiyonası üyesi olan Ben Kanute, tecrübeli takım arkadaşlarından sağlayacağıı tecrübelerle kendini geliştirerek 2014 sezonunda ITU ve kısa mesafe parkuru derecelerini yükseltmeyi hedefliyor.

 

Son olarak, Trek Factory Racing’in takım kadrosunda yer alan iki tanınmış isim yer alıyor.  hem model hem de triatlet olan Jenny Fletcher (ABD ) ve 2013 Ironman İsviçre podyumu ve Ironman Dünya Şampiyonası ilk 10’da ki derecesi ile Mathias Hect (İsviçre) Trek 2014 kadrosunda bulunuyor.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın