Sivas Duatlonu ile Sakarya Triatlonu LYS ile Çakışıyor

14/06/2010  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

 

 

 Türkiye Triatlon Federasyonu’nun 2010 faliyet takvime göre yapılması planlanan, 19-20 Haziran Sivas Duatlonu ile 26-27 Haziran Sapanca/Sakarya Triatlonu, ÖSYM’nin LYS sınav (Lisans Yerleştirme Sınavı) tarihleri ile çakışıyor.
http://osym.gov.tr/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFD4AF1EF75F7A7968D9EF5FA28B5390D0

 

 

    Federasyonun ilk hazırlamış olduğu takvimde LYS ile çakışan herhangi bir yarışma söz konusu değil iken Mayıs ayındaki, Balıkesir Duatlonu ve Erdemli Kız Kalesi Triatlonunun iptal edilmesi üzerine yeniden güncellenen takvimde yer alan Sivas Duatlonu ve Sapanca Triatlonu, aynı tarihlerdeki LYS ile çakışıyor.

 

 

    TTF, resmi sitesinde henüz Sapanca/Sakarya Triatlonu ile ilgili bir açıklamada bulunmazken, Sivas Duatlonu ile ilgili yarışma talimatnamesini yayınladı. http://www.triatlon.org.tr/index.php?page=duyuru&DID=24

 

 

    Görünüşe göre bahsi geçen yarışmalar için herhangi bir erteleme söz konusu değil. Eğer ulusal yarışma takvime şöyle bir göz gezdirirseniz, sonraki 4 hafta boyunca arka arkaya gerçekleşecek olan çeşitli triatlon yarışmalarının planlandığını görüyorsunuz ki, hal böyle olunca yukarıda bahsi geçen yarışmalar için bir erteleme ihtimalinin mümkün olmayacağını, aksi takdirde bu yıl içinde takvimin 3 kez bozulmasının söz konusu olacağını görebilirsiniz. Durum böyle olunca bu yıl LYS’ye girecek olup ta, aynı zamanda “Elit Erkek” ve “Elit Bayan” kategorisinde yarışan sporcuların bu müsabakalardan puan alma şansı kalmıyor.

 

 

    Dileğimiz, bu yıl LYS sınav ile çakışma yaşayan bir sporcumuzun olmaması, bir diğer dileğimiz ise faliyet takviminin hazırlanması esnasında en azından LYS gibi büyük bir sınavın göz önünde bulundurulmasıdır ki, bu sayede 2012 Londra Olimpiyatları’nı hedefleyen başarılı elit sporcuların sezon içinde tüm yarışmalara katılıp puan alarak milli sıfatı kazanıp, yurtdışında da ülkemizi temsil etmeleridir.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın