Mirinda Carfrae ve Antrenör Siri Lindley Güçlerini Birleştiriyor

20/07/2013  //     //  Triatlon Haberleri

 

 

1.5 yıl kadar önce, 7 yıllık beraber çalışmanın ardından antrenör ve sporcu olarak yollarını ayıran, 2010 Ironman dünya şampiyonu Mirinda Carfrae ve Siri Lindley güçlerini birleştirdiler. Team Sirius adıyla tanınan takımını yakın zamanda Boulder’a yani Carfrae’nin yaşayıp antrenman yaptığı yere taşıyan Lindley, 2010 Kona şampiyonluğu da dahil olmak üzere birden fazla dünya çapında başarısında ona öncülük etmişti.

2012 Kona’da 3. geldiğini şu haberimizde görebilirsiniz.

 

Carfrae, “antrenörlüğün en önemli parçasının ilişki olduğunu hissettiğimde, Team Sirius’a, “evime” geri dönmek için karar verdim.” şeklinde açıklama yaptı. Yılların ardından Siri ve ben sadece büyük bir antrenör-sporcu ilişkisi kurmadık, aynı zamanda harika bir arkadaşlığa da sahip olduk. Sürekli başarı için en iyi ortamı yaratabileceğimizi hissettiğim yer olan bu spordu. Son 18 ay, benim için büyük bir öğrenim kazandığım tecrübe dolu bir zaman oldu. Mat Steinmetz ve Joel Filliol ile beraber çalışmaktan keyif aldım, her iki hoca da bana çok şey kattılar ve onlara müteşekkirim.

 

Lindley, Carfrae’nin tekrar birleştikleri için gösterdiği coşkuyu paylaştı: “Rinny ile tekrar beraber çalışmaya döndüğüm için heyecanlıyım. 7 yıllık beraber çalışmada oluşan harika bir çalışma ilişkimiz ve arkadaşlığımız var. Beraber birçok başarıya imza attık ve birbirimizi geliştirdik. Önceden yaptıklarımıza daha yenilerini ekleyeceğimiz daha fazla tecrübe şansına sahip olduğumuz için heyecanlıyız! Sporda paylaştığımızı tecrübelerin ve ortak saygıyla anlayışın gelecekte birçok büyük şeyi başarmamıza imkan tanıyacağına inanıyorum.

 

Rinny ile çalışıp bütün yeni performans seviyelerine ulaşarak daha fazla motive olacağım için gerçekten heyecanlıyım!”

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın