ITU Edmonton’ da 25.Yıl Galasını Gerçekleştirecek

22/06/2014  //     //  Triatlon Haberleri

ITU-Triathlon-25. years Logo(2)

Uluslararası Triatlon Birliği ITU, 1 Eylül’ deki ITU Dünya Serisi Edmonton’ daki büyük finalde 25. Kuruluş Yıldönümü kutlamalarının önemli bir parçası olarak “ITU Şöhret Salonu” (Hall Of Fame) galasını gerçekleştirilecek.

ITU Başkanı ve IOC üyesi Marisol Casado; “ ITU’ nün 25. yıl kutlamalarının başarısı, triatlonun bugün gelmiş olduğu dönüm noktasına getirenlere aittir. Son çeyrek yüzyıl boyunca, atlet, lider, görevli ve gönüllülerin çalışmaları ve desteği ve kendini bu işe adamışlığı olmasa bugün burada olmayacaktık. Şu an durup muhteşem sporumuzun gelişimini devam edebilmesini sağlayanların ve temelleri atanlarını tanıma zamanıdır.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

1363605233_extras_mosaico_noticia_1_g_0

 

Şöhret Salonu’ nda başlangıçtaki ilk yılda 25 kadar birey aday listesinde yer alacak ve bu adayların en çok dokuzu Şöhret Salonu’ nda yer almaya hak kazanacak. Kategoriler başarılı olmuş elit erkek ve kadın atletler ve ömür boyu triatlonda başarılı olanlardan meydana gelecek. 2014 Şöhret Salonu aday listesinin hazırlanmasının sorumluluğu ve değerlendirmesi ITU Yönetim Kurulu’ nda olacak ve bu liste 30 Haziran 2014 tarihine kadar yayınlanacak. Şöhret Salonu’ na layık görülenlerin açıklandığı tören, 2014 Edmonton Dünya Triatlon Büyük Finali kapanışı esnasında 4000’ den fazla sporcu ve devlet adamının katıldığı bir bankette gerçekleşecek.

ITU, bu yılki kutlamalarına ek olarak 25. yıl hatıra kitabı bastırarak, 1989’ da ilk kez yönetim kurulunun toplanmış olduğu yer olan Avignon, Fransa’ da yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında dağıtımını yapacak.

Hatırlayacağınız gibi Uluslararası Triatlon Birliği ITU, 1 Nisan 2014’ de 25. kuruluş yıl dönümünü kutlamıştı ve bu yıl dünya çapında gerçekleştireceği etkinliklerde çok çeşitli aktivite ve projelere yer vereceğini duyurmuştu.

Bildiğiniz gibi ITU, 1989 yılında Fransa Avingnon’ daki açılış kongresinin ardında Dünya Şampiyonası ile başlangıç yapmış ve triatlonun dünya çapında hızlı bir gelişme sağlayarak 160’ dan fazla ülkenin ulusal federasyonu için birleştirici bir güç halini geldi.
Kaynakça: triathlon.org

Hazırlayan: Alpay AKHUN

Yazar Hakkında :

Cylingtr Triatlon Editörü

Bir Yorum Yazın